Skocz do zawartości
Gość Yarcio

Demontaż tapicerki tylnej klapy w B5 Variant

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk jednak da się otworzyć klape bez łamania tapicerki. Mi się udało i mam zaoszczędzoną kasę na wymianę silniczka który padł, Trochę się namęczyłem sle fakt faktem da rade otworzyć klape od środka

 

Owszem,jak ściągniesz tapicerkę to się da otworzyć :) Jedyny problem ze śrubkami,ale jak się chce to się potrafi ;)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Guteq

Patryk jednak da się otworzyć klape bez łamania tapicerki. Mi się udało i mam zaoszczędzoną kasę na wymianę silniczka który padł, Trochę się namęczyłem sle fakt faktem da rade otworzyć klape od środka

 

Owszem,jak ściągniesz tapicerkę to się da otworzyć Jedyny problem ze śrubkami,ale jak się chce to się potrafi Pozdrawiam

A z góry nie mozna odchylic tapicerki i dostac sie do dzwigienki awaryjnego otwierania zamka?. Po to chyba to wlasnie sluzy.

e2bac8fefce54324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak zrobiłem, ale trzeba mieć wąską ręke, i tu ku pomocy przyszła młodsza osoba, bo ja to ciołem sobie ręce ") dziwgienka do góry i otworzone. Potem śrubki odkrecić i reszte zdjąć. Co sie okazalo że nie potrzebnie silniczek kupiłem bo mój okazał się tylko zapieczony a wkładka zamka śmiga już jak nowa. Zatem prace na marne nie poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odwrotne pytanie. Jak to prawidłowo poskładać.

Chyba mam zeza bo przy próbie wciśnięciu tych blaszek nie trafiam w dziury i blaszki się wyginają:(

Jakieś patenty na to macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mam zeza bo przy próbie wciśnięciu tych blaszek nie trafiam w dziury i blaszki się wyginają

Jakieś patenty na to macie?

 

Zacznij od górnej części tj od światła stopu. Przymierz tam blaszki aby pasowały patrzysz w szparki następnie wciśnij, najlepiej uderzając ręką i powinno wskoczyć, jak wskoczyły te najbliżej światła to patrzysz czy nie przesunęły się te bliżej zewnętrznej strony klapy. Potem zabierasz się za dolną stronę czyli tą która jest bliżej zamka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od górnej części tj od światła stopu. Przymierz tam blaszki aby pasowały patrzysz w szparki następnie wciśnij, najlepiej uderzając ręką i powinno wskoczyć, jak wskoczyły te najbliżej światła to patrzysz czy nie przesunęły się te bliżej zewnętrznej strony klapy. Potem zabierasz się za dolną stronę czyli tą która jest bliżej zamka
Ja pomagalem sobie dlugim plaskim srubokretem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i sobie i tak pomóc, ważne, żeby robić to w kolejności jak pisałem :) Tak przyjemniej jest najłatwiej. Chyba, ze ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, sam się z chęcią podpatrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z góry nie mozna odchylic tapicerki i dostac sie do dzwigienki awaryjnego otwierania zamka?. Po to chyba to wlasnie sluzy.

 

Można,tylko trzeba na łapska uważać :hyhy poza tym za grubych rąk tam nie da się zmieścić :-D

 

 

 

To ja mam odwrotne pytanie. Jak to prawidłowo poskładać.

Chyba mam zeza bo przy próbie wciśnięciu tych blaszek nie trafiam w dziury i blaszki się wyginają:(

Jakieś patenty na to macie?

 

Nie powinny się wyginać,zaczynaj od górnej części i jedź na dół po kolei.Mozesz pomóc sobie śrubokrętem-długi,płaski da radę.Możesz spokojnie popatrzeć czy dobrze "trafiasz" patrząc do środka klapy od dolnej strony (nie otwieraj jej całkowicie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a mnie interesuje zdjecie foto tylnej klapy kombi po zdjeciu tapicerki jakis czas temu ja zdjalem i pozostal mi pewien element a mianowicie pewien plastik i nie wiem gdzie go umiescic z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który kawałek?Zaznacz na tym co wrzuciłem ;)

klapa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc ale juz sobie poradzilem potrwalo to troche ale dalem rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglada tapicerka tylnej klapy po jej demontażu

314456a18951cd86m.jpg

 

Dzieki pomoglo mi to zajeb... Demontaż w wersji zamkniętego bagażnika 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za pomoc ale juz sobie poradzilem potrwalo to troche ale dalem rady

 

no fajnie ze napisales co to bylo kolega Patryk sie postarałi wyslal ci foto a tu dziekuje ale sobie juz poradzilem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Przy górnych zaczepach tej dolnej części tapicerki są dwa plastikowe "bolce". Od czego one tak naprawdę są? Wyjmowałem ostatnio tapicerkę i niestety ale mi się złamały. Przykleiłem je, ale przy montowaniu znów leciały...;/ Potrzebne to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam :) z czarną częścią sobie poradziłem bez problemu :) ale jak rozebrać dalej tą część jaśniejszą co idzie do góry klapy za która jest światło stopu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ciagnac z jednej strony. Sa tam zaczepy metalowe. Mozesz lekko odchylic plastik i bedziesz je widzial.

Rece wsadz na tyle gleboko aby byly jak najblizej tych zaczepow i ciagnij w dol przy podniesionej klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności