Skocz do zawartości
Gość BIKA13

Jaki olej mam zalać?

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki z PD według instrukcji powinny być zalewane olejami 505.01, a od 2002 r silniki o przedłużonych okresach olejem 506.00. Inna sprawa co leją w serwisach. Widocznie oleje o innej specyfikacji tak bardzo silnikowi nie szkodzą. Ja jednak zalałem swojego 505.01 Havoline (w miarę tani), bo z tego co wyczytałem w necie, przy innym oleju PD dość szybko siadają. Najlepszy jest bezdyskusyjnie Motul, tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu obszernego referatu w Downolandzie stałem się jeszcze głubszy niż byłem.

I niestety zapytam wprost! Jaki wreszcie mam zalać do mojego paska 1,6 przebieg 160.000 (choć w to nie wierzę bo nie było żadnych kartek). Oleju jeszcze nie wymieniałem bo sprzedający okazał rachunek za wymianę, a ja stwierdziłem że był krystalicznie czysty. To proszę podajcie konkretnie jakie parametry ma mieć ten olej :609: :609: :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

szczerze polecam mobila 5w40 z normą 505.01

odradzam castrola każdego -zostawia straszny nagar w silniku

pozatym wszystkie oleje w normie 506.01 z lepkością 0w30 są faktycznie jak woda i jak ktoś ma cięższą nogę to silniku lubi go sobie wypić

wiem co piszę bo pracuję w grupie vw i mamy takie przypadki z braniem oleju -pomaga zmiana na 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze polecam mobila 5w40 z normą 505.01

no to mi się udało trafić :641: , właśnie wczoraj taki zalałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oharo

Po przeczytaniu całego tego watku przyznaję że juz zupełnie nie wiem co powinienem wlać (np. Mobil S 10W-40??) do swojego silnika. Kupiłem auto 2 tygodnie temu i własnie zamierzam wymienić olej.

Mój nabytek to Pasek 1.9 TDi sedan r.1997-12 silnik AFN (110KM).

Doradźcie mi prosze co powinienem wlać do srodka aby silnik pracował optymalnie?

Gdzie mogę sprawdzić jaka norma oleju jest zalecana przez producenta do mojego samochodu?

 

Nie posiadam niestety żadnych informacji co było wlane wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lukass

Niestety robilem rozrząd z wymianą swiec, fitrów i oleju w środę. Zalałem Schell 10/40, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale stało się! A tak w nawiasie mówiąc co warsztat to inna teoria i olej, a ja zrobiłem po swojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja napiszę tak np w odniesieniu do Mobila oraz większości silników TDI (VP i PD)

 

Jeżeli ktoś ma silnik TDI na pompie VP to może zalewać każdego Mobila

od Mobila Super S 10W-40, Mobila 1 5W-50 i Mobila 1 0W-40 (VAG 505.00)

 

Jeżeli ktoś ma silnik TDI na pompowtryskwaczach PD to może zalewać Mobila

od Mobila Synth S Specjal V 5W-40 (VAG 505.01) oraz Mobila SHC Formula LD 0W-30 (VAG 506.01) ale ten SHC tylko w wyjątkowych sytuacjach i naprawdę nie polecam !!!

 

Inne oleje rozpoznawać tylko po podanej Normie VAG na odwrocie opakowania

 

Pompy VP - Norma VAG 505.00

Pompowtryskiwacze PD - Norma VAG 505.01 w wyjątkowych sytuacjach 506.01

 

NIE MIESZAĆ NORM !!!

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu całego tego watku przyznaję że juz zupełnie nie wiem co powinienem wlać (np. Mobil S 10W-40??) do swojego silnika. Kupiłem auto 2 tygodnie temu i własnie zamierzam wymienić olej.

Mój nabytek to Pasek 1.9 TDi sedan r.1997-12 silnik AFN (110KM).

Doradźcie mi prosze co powinienem wlać do srodka aby silnik pracował optymalnie?

Gdzie mogę sprawdzić jaka norma oleju jest zalecana przez producenta do mojego samochodu?

 

Nie posiadam niestety żadnych informacji co było wlane wcześniej.

Co do twojego silnika, to VW przewiduje normę 505 00, czyli wg norm API: API-CD, wg norm ACEA: ACEA-B2/B3. Wpisz w googlu np: ACEA-B3, wyświetli ci jakie to oleje. Co do producenta, to decyzja należy do ciebie, ale większość zdaje się jeździ na Mobilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Do tego nie trzeba żadnego Googla :614:

 

Wystarczy zapamietać sobie 2 normy VAG-owskie jaka norma do jakiego silnika i po sprawie!!!

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega szybciej sprawdzi jaki olej spełnia te normy? Chodząc i pytając po sąsiadach? Musi się na coś zdecydować, nie wie jakie oleje są na rynku i po ile. Nie lepiej sprawdzić ofertę? To chyba duża oszczędność czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

W moim pasku z niemiec był wlany olej castrol 0w30. Wymienic na coś innego czy zostac przy tym ? Jesli wymienic to czekam na jakies propozycje. Mój pasek rok 2002 19TDI 130HP 150tys przebiegu ?? Z góry dzięki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VWpassatTDI, a nasłuchałem się trochę opinii na temat CASTROLA i drugi raz napewno go nie zaleje :) Mobila mi poleceli 505.01 na forum sporo jest o olejach życzę miłej lekturki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

kubotek co masz do castrola? od kilku dobrych lat auta zalewam castrolem i nigdy nie było problemów, wszyscy moi znajomi jeżdżą na castrolu, praktycznie każdy znajomy mechanik poleca castrol, więc naprawdę nie rozumiem czego mogłeś się "nasłuchać". :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja nie polecam Castrola szczególnie rodziny GTX (Softec, Lifetec, Magnatec) baaaaardzo przeciętny olej. Podobnie mają się oleje SLX LongLife II. Po 15 tysiącach kilomemetrów pokazując go włascicielowi auta możemy zauważyć wielkie oczy i usłyszeć słowa "Dobrze, że już jest wymieniany".

Z oleju robi sie delikatny mazut i pływają w nim jakieś wstrętne krupki. Jeżeli mogę to nie polecam.

 

Ja już kiedyś pisałem Kubotkowi co polecam. Wkleję to teraz tutaj

 

---------------------------------

Polecam następujące oleje

 

Mobil, Motul, Panolin, Valvoline, Havoline, Agip, Ouaker State ale orginalny i jezeli się komuś uda kupić to BARDZO polecam amerykańskie oleje Bardahl. Olej Bardahl jest rewelacyjny i nie jest drogi ale jego jakość bije produkty w/w firm.

 

Nie polecam natomiast olejów

 

Elf, Total, Aral, Castrol, Veedol, Shell, Liqui Moly (przeciętny olej) a już wybić sobie z głowy oleje Selenia i VS.

 

Z tańszych olejów mozna stosować polskie oleje Orlen lub Lotos ale tylko te lepsze modele.

-------------------------------------

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

Ja własnie jezdze na long lifie !! tak pisze zresztą w niemieckiej ksiązce servisowej !! dzieki hha za wskazowki ! a ty hha na jakim jezdisz bo widze po fotce ze mamy podobne paski !!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Panolinie jeździ :641: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

A jeszcze jedno pytnko a co z olejem 506.01 ?? Który polecacie 505.01 czy 506.01 ?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VWpassatTDI, 506.01 powiem tak że jest bleeee HHa mi trochę wytłumaczył na temat olei .Zalewaj 505.01 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

Dzieki kubotek :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności