Skocz do zawartości
rox74

zabudowa Cb pod radiem w schowku- proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś mi podpowie jak zdemontować radio (czy w ogóle trzeba to robić) bo chcę zamontować Cb radio do schowka pod radio. Cb radio jest za długie więc będę musiał dokonać cięć chirurgicznych w tylnej ściance schowka więc najlepiej będzie chyba wymontować panel climatronica i radio(?) proszę o pomoc.

 

 

rox 74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pytań nie pomoge

ale przypomnę że po takiej operacji chyba konieczny będzie głośnik zewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po takiej operacji chyba konieczny będzie głośnik zewnętrzny

niekoniecznie, kolega ma unidena 520 zamontowanego w tym miejscu i nie ma podpietego PA (glosnika zewnetrznego).

Duzo zalezy od radia, ale glosniki w radiach maja z reguly mozcne glosniczki

A odpowiadajac na pytanie, tak musisz zdjac przedni panel z klimy, wykrecic srubki i zdjac bebechy.

Druga mozliwosc to ponawiercac kilka dziurek w pleckach polki i cienka pilka odciac czesc plecek/pleckow.

Pamietaj ze z tylu leca przewody wiec albo bedziesz to robil bardzo uwaznie albo lepiej zdejmij panel srodkowy i wtedy spokojnie sie nad nim pastw.

Jak bedziesz to robil to rob zdjecia i opisz to potem taka instrukcja na pewno sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chcę tam dać CB Uniden 520XL + głośnik zewnętrzny) kurcze ale trochę dygam sie takiej robot. Myślę że delikatne cięci i tak nic nie da bo przecież trzeba i tak jakoś kable od tyłu poprowadzić:) więc nie zostaje nic innego ja demontaż ........... może ktoś pomoże :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mayaha
kolega ma unidena 520 zamontowanego w tym miejscu i nie ma podpietego PA (glosnika zewnetrznego).

 

PA to raczej nie głośnik zewnętrzny służący do odsłuchu radia, a tzw. papuga czyli wystawiamy zewnętrzny głośnik na zewnątrz i krzyczymy na wszystkich jak leci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PA to raczej nie głośnik zewnętrzny służący do odsłuchu radia, a tzw. papuga czyli wystawiamy zewnętrzny głośnik na zewnątrz i krzyczymy na wszystkich jak leci :]

Owszem, ale wiele radyjek ma EXT (external) i właśnie tam podpina się "zewnętrzny głośnik, który siedzi wewnątrz kabiny" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PA to raczej nie głośnik zewnętrzny

no oczywiscie ze tak :mur:

rozchodzilo mnie sie o EXT (w unidenie PA i EXT sa obok siebie, stad moja pomylka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że wam przeszkodzę w dyskusji :mur: ale tu nie chodzi o PA i EXT tylko jak zdemontować climatronic i radio:)

 

zainteresowany tematem :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za poprzedni OT - chodzilo mi tylko o to ze nie musisz podlaczac dodatkowego glosnika.

No toz pisalem, ale moze teraz lopatologicznie:

1. Zdejmujesz ramke z klimtronika - jest na zatrzaski (po 2 na gorze i dole i po jednym po bokach) - cienkim nozykiem powinno ladnie odejsc

2. Odkrecasz 4 srubki - torxy (obrazek ponizej)

3. Odkrecasz 1 srubke ze schowka - krzyzakowy

4. Zdejmujesz panel srodkowy

5. Wycinasz dziure

6. Dalej chyba sobie poradzisz

Kabelki z tylu poprowadzisz bez problemu.

A na drugi raz uzyj SZUKAJKI :krzeslem::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dejmujesz ramke z klimtronika - jest na zatrzaski (po 2 na gorze i dole i po jednym po bokach) - cienkim nozykiem powinno ladnie odejsc

Preziu, jeśli to Twoja fota to z ramką od radia nie obchodziłeś się zbyt delikatnie, co :?::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navkol, bo co Ty ?? :przestraszony:

To nie moje - zapozyczone z postu o climatroniku. Post autorstwa Marka.

W zyciu bym takiej krzywdy mojemu Pasiowi nie zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Preziu. Gdybym zastosował się do Twojej "lopatologicznej"instrukcji to zniszczyłbym niepotrzebnie półkę.Między 3 i 4 pkt.proponuję sprawdzić czy CB się zmieści.Nie w każdym modelu za schowkiem jest tyle samo miejsca.U mnie za półką ok.2cm jest nagrzewnica "jakaś wypasiona".Po przymiarce okazało się,że CB wystaje prawie do dzwigni na 1 biegu.Moje CB tti770,ale są takie,które pasują np.Lafayette Zeus. Pozdrawiam i szerokości życzę. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Między 3 i 4 pkt.proponuję sprawdzić czy CB się zmieści

Kolego nie pisalem zeby sprawdzic czy radio sie zmiesci bo to chyba oczywiste i mozna zrobic bez okrecania czegokolwiek :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prrzepraszam, ale proszę o podpowiedż w jaki sposób bez wyjęcia półki pod radiem można się dowiedzieć ile za nią jest miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amk111

witam .ja zamontowalem pod popielniczka i super wyglada i jest zabespieczone czyli zamontowane na stale.8aee0359f1b92e1am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wycięcie na to CB to nie wygląda "super",chyba,że to błąd zdjęcia?Miejsce super.Pozdrawiam.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt nie najfajniej to wyglada :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amk111

zdjecie troche przesadzilo ale pomysle nad wykonczeniem i poprawie wyglad .38e174d615a15d11m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość njub

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczow. Szukajka mi nie pomogla, wiec tutaj pytanie do uzytkownikow B3/B4 :

- czy po wycieciu tylnej scianki ( a wlasciwie gornej ) schowka/wneki pod radioodtarzaczem uzyska sie troche wolnego miejsca? Nie ma tam jakichs chlodniczek itp. ( samochod z klimatyzacja manualna )?

- czy po wycieciu/wyciagnieciu tylnej scianki wneki/polki z lewej strony przy bezpiecznikach uzyskamy pare cm wolnej przestrzeni?

- jezeli jest miejsce, ile orientacyjnie cm mozna tam wepchnac CB?

 

Oczywiscie chodzi o zabudowe troche wiekszego radyjka i schowanie go czesciowo przed wzrokiem nocnych łowcow. Jzeli ktos przerabial ten temat, bede wdzieczny za informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też tak zamontowałem (tzn. jestem w trakcie:) ) tak radyjko.

 

Jak kogoś interesuje to załączam poniżej fotki.

Jeśli chodzi o miejsce, tzn. czy zmieści się na długość... więc w przypadku mojego radia brakuje 2cm dla samego radia + dochodzi jeszcze kabelek antenowy w sumie daje to jakieś 6cm... niby sporo... ale.... miejsce to można łatwo powiększyć... otóż w tej dziurze miejsce ogranicza kawałek ścianki z plastiku, która do niczego nie służy, wystaczy kawałek jej wyciąć albo całą zlikwidować i wszystko się zmieści....

 

Dziura jest wycięta na styk, dlatego śrubki widoczne na ostatnim zdjęciu zabezpieczają przed wyciągnięciem radyjka... dodatkowo w miejscach stuku krawędzi otworu z radyjkiem (strzałki) posmarowałem silikonem... to już bardziej kwestia stylistyczna ;)

 

Nie podłączałem jeszcze całego radyjka i nie wiem czy nie będzie konieczności zamontowania zewnętrznego głośnika... ale to się okaże... mam nadzięję, że nie....

DSCN0137.jpg

DSCN0138.jpg

DSCN0139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności