Skocz do zawartości
niva5

Przekręcona wkładka zamka ?Jak naprawić

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z rodzinki miał za dużo siły i teraz od strony pasażera kluczyk włożony do zamka nie ma żadnego oporu obraca się dookoła.

Naturalnie nie można też z tej strony auta go otworzyć.

Co się mogło uszkodzić ?. Jaka jest możliwość usunięcia tej usterki.

Autko sedan.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

No coz wyglada na przekrecony zamek. Jest to mechanizm przeciw kradziezy (jak otwiera sie nie kluczykiem), moze kluczyk byl zle wlozony i wylamane zostaly zapadki. I teraz sie kreci... Ogolem mozna to naprawic, trzeba wyjac bebenek i zawiezc do zakladu, ktory zajmuje sie zamkami - dobiora odpowiednie zapadki, albo zmienia caly bebenek dopasowujac do klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie to samo. We wkładce są zabieraki, które z biegiem czasu i użytkowania niszczą się, robią coraz cieńsze i pękają. Wtedy kręcąc kluczykiem nie kręci się cześć wchodząca do zamka. Wystarczy poluzować śrubkę z boku drzwi pod czarnym kapslem i pociągać z zewnątrz za wkład. Wkład zanieś do klucznika, mnie to kosztowało chyba 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy wylamuja te zapadki zeby uchronic samochód przed wlamaniem i kradzieza - wiecej o tym w temacie jak uchronic sie przed kradzieza. moze poprzedni wlasciciel tak zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtkn, czytasz ze zrozumieniem? Nie rób śmietnika

 

Ktoś z rodzinki miał za dużo siły i teraz od strony

 

moze poprzedni wlasciciel tak zrobil.

 

niva5, odpowiedz na pytanie masz wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no tak, ale sobioe tak przyszlosciowo pomysalem ze jesli ktos mialby to samo i nie mial silaczy w rodzince to juz wie jakie sa mozliwosci:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WioRaf

Witam :) No dzisiaj to mi sie autko na mnie obrazilo :) bez wczesniejszych oznak i problemów otwieralem i zamykalem kluczykiem od strony kierowcy drzwi jak rownież pasażera :) dzisiaj po otwarciu drzwi kluczyk pozostal w pozycji otwartej tzn zaciął sie i otworzyły sie wszystkie szyby :( no nic myślę teraz go zamknę i zamknę szyby :) hmmm i tak zostało...:( tzn kluczyk nie chciał wyjść z zamka po zamknieciu centralnego. Pozostał w położeniu 45 stopni :( Siłowałem sie z nim pół godziny żeby go wyciągnąć. No udało się ale zamek szlag trafił :( kluczyk kręci się w koło (no nic będzie mu wesoło) no dobra to tylko urządzenie miało prawo się spierd..ić, ale najlepsze jest w tym że drzwi pozostały zamknięte :confused:od strony kierowcy :eek: Centralny działa na resztę drzwi i klapę tylną. Drzwi od strony kierowcy nie można otworzyć ani z zewnątrz ani wewnątrz :confused:wymiana wkładki to jedno ale jak otworzyć teraz drzwi???

Ma ktoś dobry pomysł zeby nie używać łomu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkład zanieś do klucznika, mnie to kosztowało chyba 25 zł.

 

czyli mozna to zamiesc tam gdzie zajmuja sie zamkami??mam pytanie czy jesli ja wyciagnelem ta zlamana czesc..bylo to takie kuleczko polamane to mi to dorobia??czy musze dla nich zaniec razem z ta czescia??

 

odswiezam temat troszke bo nie chce zakladac nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności