Skocz do zawartości
Gość Dyzio73

Płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miszczofkors
że zżera chłodnicę, że on to się nadaje do chłodnic w starych autach (żeliwnych?? o ile dobrze pamiętam). Prawda to czy lipa?

pan ze sklepu ma troche racji różowe borygo jest troche bardziej żrące od borygo EKO (zielone), i mniej nadaje się do chłodnic alu, ale za to jest tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

ja mam Borygo alu - zmieniłem na niego i nic nie cieknie (jakieś 2 tyg.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passek ma w standardzie G11, że już nie produkją

Oj, jesteś w błędzie.

Nie dalej jak dzisiaj kupowałem właśnie G-11 (24 zł) firmy RAVENOL. Ta sama firma produkuje również G-12 (ceny nie znam) jak i G-12+ (30 zł).

Płyny te importowane są w orginalnych opakowaniach 1,5 l. z Niemiec przez firmę Liberty Sp. z O.o. ze Stargardu Gdańskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zalalem DYNAGELE i jest OK.

 

Panowie, w starych ciezkich czasach PL to bywalo, ze sie lalo wschodni napoj Bogów ROYAL rozcieczony z woda i nasz rodzima motoryzacja to wytrzymywala :przestraszony::wstyd::rotfl: wiec obecnie dotepne specyfiki dla naszych aut to czysty rarytas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ale kiedys jak nic nie bylo to sie lalo wschodni napoj Bogów ROYAL rozcieczony z woda i tez nasz motoryzacja to wytrzymala

Nasza motoryzacja wytrzyma wszystko, jednak Passat to nie Syrenka i jest produktem czysto nie polskim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba FEBI robi G11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tez i się zdaje, że ta dyskusja to burza w szklance wody.

Wydaje mi (nie znam się na tym) się, że płyny jakimi zalewano paski w późnych latach 80-tych nie powinny być lepsze od najgorszych dzisiejszych "kwasów" :)

 

Te dzisiejsze najgorsze i najtańsze "ścieki" chłodnicze to chyba miodzio dla paskowych chłodnic w porównaniu z tym co lano tam ćwierć wieku temu ;)

 

Problem chyba nie w płynie a w stanie chłodnic, przewodów i innych elementów, które są często w makabrycznym stanie a winą za wycieki, przegrzewanie silnika i itp. usterki spada na płyn.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Wydaje mi (nie znam się na tym) się, że płyny jakimi zalewano paski w późnych latach 80-tych nie powinny być lepsze od najgorszych dzisiejszych "kwasów" :)

 

Te dzisiejsze najgorsze i najtańsze "ścieki" chłodnicze to chyba miodzio dla paskowych chłodnic w porównaniu z tym co lano tam ćwierć wieku temu ;)

(...)

Pozdr.

 

No nie wiem, nie wiem... w latach 80 firmy chciały się pokazać i konkurowały głównie trwałością i jakością, obecnie liczy się ekologia i jak najniższa cena.

Zobacz jak wyglądają np. współczesne samochody (nie mówię o tych za grubsze miliony) w stosunku do choćby VW z lat 80-tych. Albo lakiery samochodowe. Obecne "ekologiczne" schodzą z blachy razem z ptasimi g**nami. Albo zobacz jak jest z częściami zamiennymi, wielu woli kupić część używaną z 10-15 letniego wozu niż nówkę zamiennik, który wysypie się za rok. G11 był płynem o pewnych właściwościach dostosowanych do układu chłodzenia VW a współczesne płyny o takich właściwościach lub lepszych kosztują po 10-15 zł/litr i słabo się sprzedają, bo ludzie kupują płyny w ładnych butelkach, spełniające podstawowe parametry po 15-20 zł za 5 litrów, a przecież różnica w cenie z czegoś wynika. Szczególnie biorąc pod uwagę ćwierćwieczne węże, chłodnice czy uszczelki w naszych wozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ubywa ci czasem przy tej kostce z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności