Skocz do zawartości
Gość bigi121

EURO NCAP i nasze PASSATY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigi121

Witam was serdecznie. Przeglądając forum nigdy nie natrafiłem na post opisujący zachowanie passatów w czasie wypadku, w końcu chyba każdego obchodzi ile jego passat ma gwiazdek w EURO NCAP.Zainspirowany tym, zacząłem szperać w internecie po różnych stronach, w tym stronie EURO NCAP.Oto wiadomości które znalazłem:

Passaty (1997) :

 

Ogólnie 3 gwiazdki w tym 2 za ochronę pieszego.

 

Linki do filmów:

zderzenia czołowe :

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=f42c6914-72db-4ed8-9dcb-258facbf1ac6&t=1&sel=e5bd6504-6eb5-4112-ae15-9efcb72db540

zderzenia boczne:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=f42c6914-72db-4ed8-9dcb-258facbf1ac6&t=1&sel=1df61050-52d3-4027-972d-9fe5452ff904

Passaty (2001)

 

Ogólnie 4 gwiazdki w tym 2 za ochronę pieszego.

 

Linki do filmów:

 

Zderzenie czołowe:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=d9fede35-cfcd-4b84-bfe9-545cea0bda5e&t=1&sel=f75fb75b-1118-4000-aaaa-c8f3127fb4b3

Zderzenie boczne:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=d9fede35-cfcd-4b84-bfe9-545cea0bda5e&t=1&sel=78d91b61-b88f-4105-b2f9-579dddc9f22b

Oraz ochrona głowy przez kurtyny:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=d9fede35-cfcd-4b84-bfe9-545cea0bda5e&t=1&sel=74ed5943-d9da-452f-a0c8-0368e407a30d

 

Passaty (2005)

 

Ogólnie 5 gwiazdek! 4 za ochronę dzieciaka i 2 za ochronę pieszego

 

Zderzenie czołowe:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=ad13518d-564d-4442-a8fa-4f9c013e8dc7&t=1&sel=3b18e609-c9d1-4547-9e83-22475fa56516

Zderzenie boczne:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=ad13518d-564d-4442-a8fa-4f9c013e8dc7&t=1&sel=cc4a73aa-6dac-482a-a03e-51c4da149a8a

Oraz ochrona głowy przez kurtyny:

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=ad13518d-564d-4442-a8fa-4f9c013e8dc7&t=1&sel=f22e46f9-15d4-4231-a7bc-9276d66c7e8e

 

To chyba wszystko co chcialem wam przedstawic. W razie problemow z linkami prosze napisac do mnie na prv a napewno odpowiem.Pozdrawiam bigi121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie na takich testach widać postęp w technice, porównajcie sobie B5 a B6 :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Szklana, różnicę widać między 3B a 3BG....zaczynam zastanawiać się nad zmianą samochodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szklana, różnicę widać między 3B a 3BG....zaczynam zastanawiać się nad zmianą samochodu....

 

Masz rację 3B trochę bardziej się "poskładał" :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Nie wiedziałem, że 3BG jest lepszy pod względem wytrzymałości testów. Szczerze jestem w szoku w 3B poszedł nawet dach. B6 to już inna planeta, ale i dużo nowsza konstrukcja.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Testy Euro NCAP to tak naprawdę pic na wodę fotomontaż - w żaden sposób nie odzwierciedlają warunków drogowych, a zderzenie przy 64km/h dla mnie jakoś nie jest miarodajne. Jakieś dwa lata temu wszyscy śmiali się z Renaulta - niby takie bezpieczne auta, a okazało się, że Renault robi auta pod testy NCAP i w "prawdziwych" wypadkach zostaje z nich sieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Renault robi auta pod testy NCAP

 

Oglądaliście wczoraj top gear? To była chyba meganka, kaskader jechał z prędkością 50 km/h i przy****ał w beton. Jechał jak normalny kierowca, bez kasku itp. Poduszki wystrzeliły, drzwi się otwierały, napinacze zadziałały. Fajny taki teścik z ludźmi na pokładzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigi121
Renault robi auta pod testy NCAP

 

Oglądaliście wczoraj top gear? To była chyba meganka, kaskader jechał z prędkością 50 km/h i przy****ał w beton. Jechał jak normalny kierowca, bez kasku itp. Poduszki wystrzeliły, drzwi się otwierały, napinacze zadziałały. Fajny taki teścik z ludźmi na pokładzie :)

 

Prawda. wiecej takich :) ale tym razem niech biedrona bedzie tym kaskaderem. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Renault robi auta pod testy NCAP

 

Oglądaliście wczoraj top gear? To była chyba meganka, kaskader jechał z prędkością 50 km/h i przy****ał w beton. Jechał jak normalny kierowca, bez kasku itp. Poduszki wystrzeliły, drzwi się otwierały, napinacze zadziałały. Fajny taki teścik z ludźmi na pokładzie :)

 

Prawda. wiecej takich :) ale tym razem niech biedrona bedzie tym kaskaderem. :mur:

nie pozajączkowało ci się coś przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigi121
Renault robi auta pod testy NCAP

 

Oglądaliście wczoraj top gear? To była chyba meganka, kaskader jechał z prędkością 50 km/h i przy****ał w beton. Jechał jak normalny kierowca, bez kasku itp. Poduszki wystrzeliły, drzwi się otwierały, napinacze zadziałały. Fajny taki teścik z ludźmi na pokładzie :)

 

Prawda. wiecej takich :) ale tym razem niech biedrona bedzie tym kaskaderem. :mur:

nie pozajączkowało ci się coś przypadkiem?

 

Nie ale pier*oli.z glupoty :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

bigi121, ty chyba w zyciu nie widziałeś rozwalonej "pięciogwaizdkowej" laguny czy megany - po zderzeniu z niemieckim średniakiem wyglądają jak po spotkaniu z czołgiem. Testy przy niskich prędkościach nie są miarodajne - przy 64km/h w lagunie ci się nic nie stanie, przy 100km/h z laguny zrobi się compact z centralnie umieszczonym silnikiem a w passacie co najwyżej połamie sobie nogi.

To tak samo jak z dożywotnią gwarancją na pewne rzeczy - pytanie tylko kto dłużej pociągnie: ja, producent czy produkt.

Chcesz w to wierzyć to wierz, mi ta gwiazdka w tą czy w tamtą nie robi różnicy, przy spotkaniu z TIR-em i tak skończę w bagażniku.

 

PS

licz się ze słowami - niezależnie od tego jak IMO głupio byś gadał i tak nie życzyłbym ci wypadku.

Nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigi121
bigi121, ty chyba w zyciu nie widziałeś rozwalonej "pięciogwaizdkowej" laguny czy megany - po zderzeniu z niemieckim średniakiem wyglądają jak po spotkaniu z czołgiem. Testy przy niskich prędkościach nie są miarodajne - przy 64km/h w lagunie ci się nic nie stanie, przy 100km/h z laguny zrobi się compact z centralnie umieszczonym silnikiem a w passacie co najwyżej połamie sobie nogi.

To tak samo jak z dożywotnią gwarancją na pewne rzeczy - pytanie tylko kto dłużej pociągnie: ja, producent czy produkt.

Chcesz w to wierzyć to wierz, mi ta gwiazdka w tą czy w tamtą nie robi różnicy, przy spotkaniu z TIR-em i tak skończę w bagażniku.

 

PS

licz się ze słowami - niezależnie od tego jak IMO głupio byś gadał i tak nie życzyłbym ci wypadku.

Nie pozdrawiam.

 

A powiedz mi jedna sprawe, przykladowa kobieta wozi co ranek dzieci do szkoly? czy ona bedzie sie poruszac 100,140 km/h ? - NIE !

Kobieta bedzie jechac co najwyzej 50-70.I co wtedy jezeli jakis palant w nia wjedzie badz wyjedzie? Po takim zderzeniu w passacie B5 nie bylo by przodu a poza tym kierownica moglaby zlamac klatke piersiowa oraz nogi,a strazacy musieli by wycinac przednie slupki.Natomias RENAULT ? - w renault wyszli by z tego,moze nie calo ale lepiej.Dalo by sie otworzyc dzwi jezeli to by byl wypadek do 60 km/h a co za tym idzie mogla by byc koontyuowana szybciej reanimacja,ktora mogla by uratowac zycie.

Nie pozdrawiam :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

a ja na wlasnym przkladzie wiem ze passat to mocne auto. wczoraj tak przy 60km/h wjechalo mi w pupe Tico u mnie 2 ryskie na zerzaku tico caly przod rozbity az sie drzwi nie chcialy otwierac tylko tak z 20cm:) obaj pierdzielicie jak mały cygan koze, jak ma sie ktos roztrzaskac na drzewie to czy to bedzie laguna czy passat i tak sie roztrzaskaa przy 150km/h to i jedne i 2 poskladalby sie w kostke na zlom odrazu :cisza: a temat mial byc chybao tym ile jakie auto ma gwiazdek nie?? a ty bigi121 jak tak podziwiasz renaulta to czego sobie nie kupisz tylko jezdzisz paskiem a zachwalasz to francuskie gowno?? dla mnie francuzy to najgorsze auta a sa bezpieczne bo jak sie psuja non stop to nie maja okazji sie rozbic proste :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

tak tylko wezcie pod uwage ze zeby wypadek mial miejsce przey predkosci 60 km/h przy czolowce to ona samochody musialy by jechac srednio po 30 km/h. czyli to jest taki test na uliczce osiedlowej gdzie max 30 km osiagniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigi121
a ja na wlasnym przkladzie wiem ze passat to mocne auto. wczoraj tak przy 60km/h wjechalo mi w pupe Tico u mnie 2 ryskie na zerzaku tico caly przod rozbity az sie drzwi nie chcialy otwierac tylko tak z 20cm:) obaj pierdzielicie jak mały cygan koze, jak ma sie ktos roztrzaskac na drzewie to czy to bedzie laguna czy passat i tak sie roztrzaskaa przy 150km/h to i jedne i 2 poskladalby sie w kostke na zlom odrazu :cisza: a temat mial byc chybao tym ile jakie auto ma gwiazdek nie?? a ty bigi121 jak tak podziwiasz renaulta to czego sobie nie kupisz tylko jezdzisz paskiem a zachwalasz to francuskie gowno?? dla mnie francuzy to najgorsze auta a sa bezpieczne bo jak sie psuja non stop to nie maja okazji sie rozbic proste :wstyd:

 

mialem wczesniej Megane i naprawde fajny wozik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

no to skoro tak zachwalasz renowki po co jezdzisz passatem?? krytykujesz kazdego kto cos zlego o nich pisze a tak naprawde RENAULT PEUGEOT etc to jedna wielka kupa gowna za duze pieniadze ktora wiecej razy musi odwiedzic ASO niz ja o tym pomysle... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Tak moż ei kupa gówna ale plastiki nie piszcza tak jak w passacie i mnie to wkurza jak piszczą nieram mam ochotę sprzedać passata i kupić francuskie gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd
Tak moż ei kupa gówna ale plastiki nie piszcza tak jak w passacie
nie piszczy??? :mur: chyba nie jezdziles nigdy francuzem :wpale: to sprzedaj tego passata i kup sobie francuza... bedziesz pakowal kase tysiacami w niego a oprocz tego ze bedzie ci skrzeczec wszystko w tym samochodzie to bedzie stal ciagle popsuty. i skoncz juz temat tego piszczenia bo juz mnie to zaczyna wkyr**** gdzie nie wejde to ci cos piszczy, jak ci passat nie pasuje to po jakiego grzyba nim jezdzisz??? sorki za OT ale juz nie moge z tym typem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, to takie testy nie oddają w 100% realiów zdarzeń (zderzeń) drogowych. W B5-tce odkształcił się troche ten dach, ale wynik i tak uwazam za bardzo zadowalajacy.

A jak już tak wspominacie o kaskaderach i czołowych "dzwonach" przy np: 60 km/h, to może ktoś wsiadzie do "kaszlaka". :zdziwko: Reasumujac skutki takiego CRASH - TESTU, to delikwenta zapewne by znaleźli z lewą lampą na JAJACH i z alternatorem w D**** , a wycieraczką by sobie gile z nosa otarł :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

maluch ma testy zderzeniowe poruwnywalne do mercedesa :) przecierz blacha zawsze wgina sie tylko do silnika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności