Skocz do zawartości
skittle

Zastąpienie koła wielomasowego zwykłym kołem zamachowym

Rekomendowane odpowiedzi

W Intercarsie dwumas do silnika AVF 2135,0zł sprzęgło do silnika AVF 1053,91zł w sumie 3188,91zł, ktoś wcześniej pisał że 4Kit to ok 1500,0zł więc chyba to połowa kosztów.

Cena 4Kit była z allegro, myślę więc że i cenę dm warto było by z niego podać.

A tam DM + sprzęgło kosztuje max 1900 zł !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena 4Kit była z allegro, myślę więc że i cenę dm warto było by z niego podać.

A tam DM + sprzęgło kosztuje max 1900 zł !!

ty coś wiesz w tym temacie bo robiłeś niedawno to możesz powiedzieć ile cię to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednomas wraz z kompletnym sprzegłem w uzywce od 1z na allegro kosztował 300 zł.

Oddałem na wzmocnienie za 1200 zł.

Razem nowe sprzegło z jednomasem, które ma wytrzymac 450 Nm kosztowało mnie 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty coś wiesz w tym temacie bo robiłeś niedawno to możesz powiedzieć ile cię to kosztowało

Ja musiałem pójść w kierunku używki.

Za cały ori zestaw dałem 450zł + 65zł za nowe łożysko oporowe LUK'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syrop a gdzie wzmacniałeś sprzęgło, bo też mam jednomasa i powoli zaczyna zbierać u gory a paszczak ma dopiero około 140KM, a gdzie tam dalej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro zmieniam na jednomas ;D 1z od corrado + nowe sprzeglo od corrado + nowe śruby + olej do skrzyni razem 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jutro zmieniam na jednomas ;D 1z od corrado + nowe sprzeglo od corrado + nowe śruby + olej do skrzyni razem 800 zł

 

Corrado 1Z?

Jak jest to chyba w corrado to poprzecznie silnik.

Nie wiem czy to podejdzie a jak juz podejdzie to dużej mocy Ci nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie wytrzyma ? koles twierdzi ze zdjęte z corrado a nr katalogowy zgadza siez tym co ludzie zakladaja wiec wiesz

 

---------- Dodano o 19:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:47 ----------

 

Sprzegło + docisk + łozysko czyt G60 Sachs 3000 332 001

Koło zamachowe G60 o numerze ( nr kat 037 105 273C )

Sruby 6 szt do kola zamachowego (nr kat N 902 061 03 )+ 6 srub do docisku ( nr kat VW N 101 010 01 )w ASO Skody

Olej do skrzyni biegów ( nr kat G 052 512 A2 ) dwie banki po litrze 2 x 44zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja musiałem pójść w kierunku używki.
myślałem że używka była tymczasowa tylko a tu się chyba zapowiada na dłużej
Za cały ori zestaw dałem 450zł + 65zł za nowe łożysko oporowe LUK'a
całkiem niezła cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos sprawdzic te moje nr 2 posty wyżej ? dla potwierdzenia

 

---------- Dodano o 20:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:30 ----------

 

Syrop dlaczego ma nie wytrzymac duzej mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem że używka była tymczasowa tylko a tu się chyba zapowiada na dłużej

Też tak planowałem, ale trafił mi się zestawik marzenie w śmiesznej cenie, dlatego postanowiłem pójść w ,,małe,, ryzyko. :)

Auto extra śmiga więc tak zostanie (w portfelu też spooooro zostało). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu nie wytrzyma ? koles twierdzi ze zdjęte z corrado a nr katalogowy zgadza siez tym co ludzie zakladaja wiec wiesz

 

---------- Dodano o 19:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:47 ----------

 

Sprzegło + docisk + łozysko czyt G60 Sachs 3000 332 001

Koło zamachowe G60 o numerze ( nr kat 037 105 273C )

Sruby 6 szt do kola zamachowego (nr kat N 902 061 03 )+ 6 srub do docisku ( nr kat VW N 101 010 01 )w ASO Skody

Olej do skrzyni biegów ( nr kat G 052 512 A2 ) dwie banki po litrze 2 x 44zł

 

 

ludzie zakłądają ale do czego ???????????????????????????

 

do silników poprzecznych np do golfa a do passata koło i sprzeglo nie podejdzie, koło ma wieniec z innej strony, a tarcza ma 28 zebów a powinna miec 23 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie **** podczas montażu... prosze o nr katalogowe tego co powinno byc poprawnie ( nr kat.sztywnego zamachu i sprzegla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło zamachowe jednomasowe, które można zamontować zamiast dwumasy występuje w Audi a4 b5 z silnikiem 1.9 Tdi 90PS o kodzie silnika 1Z - silnik zamontowany wzdłużnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie **** podczas montażu... prosze o nr katalogowe tego co powinno byc poprawnie ( nr kat.sztywnego zamachu i sprzegla)

masz wszystko opisane to co jeszcze szukasz? http://forum.vw-passat.pl/threads/73716-Zmiana-2-massa-na-1-massa-%29-%28AHU-AHH-AFN-itd-%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

W moim pasku podobny problem wychodzi na swiatlo dzienne....niestety po lekturze forum boje sie zalozyc do 130 konnego silinka (AFV|)jednomas... (wibracje i Nm)Dodam ze skrzynie mam 6 biegowa.... a po analizie cen czesci ,to komplecik Luka wychodzi jakies 1990 zeta...( 2 mas) Wiec racze j 2 mas i problem z glowy....a po nastepnym okrążeniu kuli ziemskiej to juz pewnie bedzie problem innego wlasciciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amrs

Włożyłem do swojej A3 (1,9 ASZ zviruszony na 167KM 444Nm) KIT 4P Valeo (nr 835050) zapłaciłem 1450zł (cena na styczeń2012) wynik: na biegu jałowym jest bajka, podczas spokojnej jazdy różnicy nie widzę, ale przy wciśnięciu gazu w podłogę w przedziale 1800-2200obr (szczególnie na 5 i 6 biegu) wchodzi delikatny hałas i czuć jest lekkie wibracje. Ogólnie ok, ale zastanawiam się czy nie powrócić do przeklętej dwumasy, chociaż leży w garażu jeden ori zestaw sprzęgła z kołem Sachs, który wytrzymał 200tyś.km, a drugi zestaw Luk'a niestety tylko 30tys.km (koło rozklamotane na maxa, a sprzęgło jak nowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności