Skocz do zawartości
Gość tam_ostrowy

elektryczne lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Pany a mógłby mi ktoś tak łopatologicznie objaśnić jak i gdzie podłączyć lusterka do sterownika i dalej do instalacji elektrycznej? Chcę sobie założyć ele lustra ale mam tylko same lusterka, sterownik i... chęci:fajny Nie mam żadnych kabli, wtyczek itp. Przy lustrach wiszą tylko po dwie wtyczki 3-pinowe i nawet nie wiem która jest od regulacji a która od grzania...:taksobie Pomożecie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany a mógłby mi ktoś tak łopatologicznie objaśnić jak i gdzie podłączyć lusterka do sterownika i dalej do instalacji elektrycznej? Chcę sobie założyć ele lustra ale mam tylko same lusterka, sterownik i... chęci:fajny Nie mam żadnych kabli, wtyczek itp. Przy lustrach wiszą tylko po dwie wtyczki 3-pinowe i nawet nie wiem która jest od regulacji a która od grzania...:taksobie Pomożecie? :D

 

przeczytaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76261&highlight=lusterka

 

Temat o B3, ale chyba instalacja aż tak bardzo się nie różni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek :zdrowko: Żeby mi tylko jeszcze ktoś powiedział która wtyczka w tych lustrach odpowiada za grzanie a która za sterowanie to już by było całkiem nieźle (bo wystają z każdego lustra po dwie wtyczki 3-pinowe, jedna biała a druga czarna) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tym że są 2 wtyczki, a w każdej po 3 przewody. Z tych 6-ciu przewodów 4 odpowiadają za regulację, 2 za podgrzewanie. Zobacz które kolory idą do szkiełka, to jest ogrzewanie. Reszta to regulacja.

 

PS. Ja mam taki problem że prawe lusterko chodzi tylko na boki, a nie ma regulacji góra - dół. Jak dam dżojstik na prawo to lusterko idzie w prawo, jak dam w dół to lusterko też idzie w prawo, dam w lewo to lusterko idzie w lewo, a jak do góry to lusterko też w lewo.:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanizmie jest jeden silniczek który kręci prawo/lewo i sprzęgło z cewką które przełącza góra-dół/prawo-lewo, może coś się odpięło albo padło to sprzęgiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Ja mam taki problem że prawe lusterko chodzi tylko na boki, a nie ma regulacji góra - dół. Jak dam dżojstik na prawo to lusterko idzie w prawo, jak dam w dół to lusterko też idzie w prawo, dam w lewo to lusterko idzie w lewo, a jak do góry to lusterko też w lewo.

 

Masz odpięte kabelki od silniczka. Podepnij i bedzie robić na wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki ale w którym miejscu: w drzwiach, w obudowie lusterka czy przy dżojstiku?

Co jest bardziej prawdopodobne uszkodzony dżojstik czy mechanizm lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabelki ale w którym miejscu: w drzwiach, w obudowie lusterka czy przy dżojstiku?

Co jest bardziej prawdopodobne uszkodzony dżojstik czy mechanizm lusterka?

 

Kable w obudowie lusterka te podłączone do silniczka, nie do szkła.

Są z tego co pamiętam 4, a 1 lub 2 masz pewnie wypięte.

 

Jak lewe lustro ci chodzi na wszystkie strony, to joy dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiada ktoś schemat elektryki lusterek do Passata b3 usa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze mam taki problem, że w obydwu lusterkach nie działa sterowanie góra-dół. Na boki chodzi bez problemów a góra-dół tylko słychać jakieś pykanie. Lustra nie są zamontowane i sprawdzałem podając prąd na końcówki wtyczek. Wsuwki łączą prawidłowo, sprawdzałem też podając prąd bezpośrednio na gniazdka na odwrocie silniczka. Poradzi ktoś co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu co z nimi może być nie teges?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności