Skocz do zawartości
Lesio

Cena przeglądu

Rekomendowane odpowiedzi

mann jest robiony przez filtrona, ale jakosc inna. ogolnie jesli chodzi o powietrze to mam podejscie takie - do td najtanszy wystarczy. do tdi cos dobrego, czyli mann, knecht i w gore. jesli chodzi o olej, to tutaj tanio oznaczac moze klopot. filtron odpada. knecht, hengst, ostatecznie mann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przegląd w ASO :vw: dnia 06.04.2007 i zapłaciłem 963,47 zł z geometrią i wtyczka do lamki od W8, jak odejmę geometrię i tą wtyczkę to sam przegląd wyszedł 761,97 zł.

 

Dla porównania cen podaje jakie są w ASO :

- olejMobil 1 esp formula

5W-30 longlife 237,50 zł

- wkład filtr powietrza 62,16 zł

- wkład filtra z uszczelką 27,61 zł

- wkład filtra nawiewu 32,04 zł

- filtr paliwa 97,48 zł

- śruba miski olejowej 4,66 zł

 

Do tego dochodzą

 

- utylizacja odp. 14,25 zł

- przegląd rb/g 286,27 zł

 

 

Wysłany: Dzisiaj 9:22

 

 

 

 

i tu wlasnie jest pies pogrzebany. ludzie jezdza dieslami po 30 tys na jednym filtrze, a potem sie dziwia, ze auto jakies mulowate. ja mam td i przeplywka mnie lotto, ale wymiana filtra powietrza co 5 tys.

 

 

Dodam do tego że jak kupowałem passka w monachium dostałem wszystkie poapiery od niego łącznie z wyciągami z przeglądów i jakieś jeszcze wydruki, sprawdziłem w ASO u nas i niemiec wszystko przy aucie robił w ASO , nawet opony tam zmieniał i nie ma w historii napraw wymiany przepływek itp. auto nie jest mułowate a szfab przeglądy robił co 25.000 km , może się myle ale jakość producenta filtrów napewno dużo daje.Auto kupiłem w październiku jak miało 152,000 km a teraz ma 172,000 km i jestem zadowolony :ok:

 

To jest tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o firmie fram ? bo ja takowej uzywam. ( do wszystkiego ) Coprawda kontrolka cisnienia oleju po nocy gasnie przy kreceniu rozrusznikiem ale kieliszki klekocza przez 2-3 sekund potem cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kieliszki klekoczą od tego że nie mają dostatecznego ciśnienia oleju ale nie ma to nic wspólnego z filtrem,prędzej z rodzajem oleju,ale 2-3 sekundy to wg. mnie w normie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 to zawsze klepia. przeciez olej musi miec chwile, zanim dotrze do glowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki wszystkim :) zdecydowałem się na :

 

- CASTROL EDGE TURBO DIESEL 505.01 (w sumie wystarczył by 505.00) -rekomendowany dla VW

- filtr oleju - Knecht

- filtr paliwa - Knecht

- filtr powietrza - Mann

- filtr pod szybą - Mann

- płyn hamulcowy - DOT-4 ATE

I co najważniesze zapłaciłem za wszystko 365zł :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok:

ale pewnie znajdą się tacy (nie ja, choć używam Mobila)że Castrol jest do du..

poprostu nie da się nikomu dogodzić,moim zdanie ważne jest gdzie ten olej się kupuje,niż jakiej jest firmy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas
w oddziale "Masters tuning" w Katowicach slyszalem ze wystepuje dziwna zaleznosc miedzy filtronem i padajacymi przeplywkami

 

A nie występuje dziwna zależność między brakiem wymiany filtra powietrza, a padaniem przepływki? Ludzie, którzy kupują filtrona, bo jest 10zł tańszy od całej reszty, może przeciągają z wymianą i stąd to się bierze?

 

Choćby nie wiem jak czysty był filtr, nie chcę mieć problemów i po 10tys. pakuję nowy... :wstyd: W dieselach podobno jakiś long life był :P

 

kiedys padly mi dwie oryginalne przeplywki w A6 2.5 Tdi w przeciagu 3 miesiecy (pierwsza byla zalozona wraz z nowym filtrem Filtron) ASO wymienilo mi je na gwarancji ale przy drugiej wymieniajac tez filtr na Manna od tego czasu problem z przeplywkami ustal, wiem ze wszystko jest OK choc samochod sprzedalem ale mam kontakt z obecnym wlascicielem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lesio, moim zdaniem zrobiłeś dobry zakup pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 7 zestaw filtrona (oprócz f. paliwa, bo ten zmieniam co 30kkm) i nie narzekam, przepływka oryginał, od nowości i nic jej nie dolega. Zdarzyło mi się też raz mieć Man'a - nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy w jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności