Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę odgrzeję kotleta. Na alledrogo, w zasadzie przez przypadek (licytacja od zetka i dałem 1zł), nówki sztuki Bosch Twin 583S. a na opakowaniu opis, że do B4 nie pasują, ale co tam, licytowałem raczej do jaj i... przyszła paczka i co widzę? wycieraczka pasażera zakrzywiona po łuku, oczywiście po analizie wyszło, że tak ma być (chociaż pierwszy raz coś takiego widziałem). Ku mojemu zdziwieniu idealnie pasują do B4. Sprzedający stwierdził, że nie pasują do jego auta, a mocowanie przecież można przełożyć ze starych wycieraczek;) Efekt-rewelka, poprzednio miałem Valeo Winterblade i to była taka sama klasa jak marketowe za 15-20zł. Teraz cicho i czysto, chodź nie spodziewałem się tego, bo szybę mam już nadgryzioną zębem czasu-15 lat daje się we znaki (rysy itp.). Ogólnie-bardzo dobre wycieraczki tylko ciekawe ile wytrzymają;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odgrzeję temat.

Otóż niestety zbliża się jesień, a już mam nieco wysłużone swoje Valeo XTRM. Generalnie powiem, że bardzo dobrze się sprawowały prawie przez rok, skutecznie czyściły szybę bez smug. Jednak zimą już przy mrozach chodziły nieco głośniej, ale mimo to skutecznie.

I tu pytanie...jakie oznaczenia mają wycieraczki (ori lub Valeo), które byłyby przeznaczone właśnie do warunków zimowych?

Tak jak pisał już kolega mkamon zimowe to "specjalna guma hydrofobowa do której woda nie przymarza i profil listka który wyciera jest inny, duzo bardziej wytrzymała na uszkodzenia lodem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zakupiłem komplet wycieraczek do passka i civic na stronie http://www.dipp.com.pl

We wcześniejszych postach pojawiała się ta firma i była chwalona...

Od czwartku nie ma żadnego odzewu od firmy - ani o tym czy pieniądze dotarły, ani o stanie zamówienia, a konto na ich stronie ciągle nieaktywne. Telefonów nie odbierają, nie odpowiadają na maile oraz nic nie odpisują na gg...

Jeżeli pewnego dnia pojawią się wycieraczki dostarczone pocztą polską to cofnę moją opinię ale w tej chwili zdecydowanie NIE POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem je na Allegro i nie bylo zadnego problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro (przynajmniej aktualnie) wycieraczki tej firmy sprzedawane są przez inną osobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro (przynajmniej aktualnie) wycieraczki tej firmy sprzedawane są przez inną osobę

Wtedy tez tak bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się do nich dodzwonić w końcu - na nr jakiegoś handlowca (bo na telefony podane jako ich kontakt nie odpowiada w dalszym ciągu nikt - tak jak i na drogę elektroniczną)- i dowiedziałem się, że przesyłka podobno w drodze. Nieprofesjonalne podejście ale mam nadzieję, że towar dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie na temat tych wycieraczek? muszę wymienić i chciałem wiedzieć czy warto je kupic czy może jakieś inne?

http://moto.allegro.pl/item720448188_wycieraczki_bosch_audi_a4_vw_passat_b5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenkaa

Hey! Uważam, że wycieraczki firmy Bosch Aero Twin są bardzo dobre. Miałam je w VW Golf V. Teraz mam od kilku dni Passata i również zamierzam je kupić. Do Golfa kosztowały ok. 100 zł. Myślę, że do Passata będzie podobna cena. :) Zamawiałam je przez neta ze sklepu www.autoakcesoria24.pl.

Sklep znajduje się w Warszawie więc można odebrać osobiście.

Edytowane przez marzenkaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co powiecie na temat tych wycieraczek? muszę wymienić i chciałem wiedzieć czy warto je kupic czy może jakieś inne?

http://moto.allegro.pl/item720448188...passat_b5.html

 

Mialem te wycieraczki jak kupilem auto, zbieraly wode dobrze. Dobrze z racji tego ze sie juz przetarly. Kupilem znow firmy Bosch, lecz tym razem bez "spoilera". :annoyed: I teraz jadac szybciej wycieraczka nie zbiera dobrze wody. Wiec chyba zamienie same gumy. :looka: Wiec ja polecam te co podales, ale cena za niska mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nie mam spojlera i nie jest najlepiej, dlatego chciałem takie ze spojlerem. Też mi się wydaje że cena za niska, poza tym oba pióra mają po 530mm a oryginalnie w pasku lewe powinno mieć chyba 510mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w swoim passku wymieniałem wycieraczki już dość dawno, i jak do tej pory jest super,tylko właśnie brak spojlerka trochę psuje efekt przy większych szybkościach :kwasny: Co do rozmiaru to ja założyłem obie 530 i jet git :D nigdzie nic nie czepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wycieraczki KAGERA w FOCIE za nie duże pieniądze i mam je już 6miesięcy i jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś jakieś doświadczenia z firmą maXgear?

Maja w ofercie wycieraczki do 3BG od 06.2002. Cena nie jest wysoka.

Tu link do przykładowej aukcji:

http://allegro.pl/item715944216_wycieraczki_vw_passat_b5_530_530_plaskie_2szt.html

 

Obecnie mam Bosch AeroTwin, z tego co widzę Belgijskie - jednak niedługo będą do wymiany. Zastanawiam się, czy nie zmienić samych gum (zestaw naprawczy z ASO), kupić nowe Bosch lub Valeo czy może spróbować tych maXgear...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki firmy DIPP doszły. Bez odzewu i kontaktu ale pierwsze wrażenie samych wycieraczek jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja ostatecznie wybrałem tym razem Bosch Aero Twin (od kolegi z forum maciejek - polecam) , a po pierwszych próbach oceniam je bardzo dobrze. Zawsze pierwszy test robię na suchej szybie i patrze jak się zachowują ;)....a tu było cichutko jak po deszczu. Potem z płynem i widzę że nie pozostawiają najmniejszego śladu.

Mam nadzieje, że długo zachowają swoje właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow!

Czy zakupowaliscie juz moze DIPP'y na przod do paska po lifcie? Wydaje mi sie, ze powinny podchodzic te z uchwytem oznaczonym jako ST-A. Zastanawiam sie czy jak beda dostepna to mam brac 530mm + 500mm czy moze 2 x 530mm - jak juz wspomnialem to jest inny uchwyt. Stawiam na pierwsze rozwiazanie (tj. 530mm + 500mm) ale wole sie upewnic.

Pozdrawiam

 

q.jpg

 

1.jpg

Rys. Zdjecia pogladowe :)

 

P.S. Moze macie namiary na jakis sklep w Warszawie z tymi wycieraczkami?

Edytowane przez Lestat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zakupowaliscie juz moze DIPP'y na przod do paska po lifcie? Wydaje mi sie, ze powinny podchodzic te z uchwytem oznaczonym jako ST-A. Zastanawiam sie czy jak beda dostepna to mam brac 530mm + 500mm czy moze 2 x 530mm - jak juz wspomnialem to inny uchwyt jest. Stawiam na pierwsze rozwiazanie ale wole sie upewnic.

 

Kolego! Wydaje mi się, że jeśli sprawdzałeś i podejdzie Ci mocowanie ST-A to tak samo możesz montować 2 x 530 mm...i na prawdę warto mieć 2 równe. W tym wypadku mocowanie na samym piórze jest tak ustawione (przesunięte), żeby całe mieściło się na szybie, a nie na uszczelce.

Jeśli chcesz sprawdzić to możemy się umówić w W-wie i sobie przymierzysz. Ja jak już wyżej pisałem kupiłem Bosch'a od kolegi maciejka, za dobrą cenę i z dostawą niemal do domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładał ktoś może ramiona wycieraczek z VW Caddy III rocznik 2007 do passsata 3B.?? Pasuje wieloklin czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, ostatnio jak wymienialem to kupilem piora do "bananow" jako zestaw naprawczy skody, ktos pamieta moze nr czesci?? albo na allegro ktos znalazl?? bo znowu bym zmienil a nie pamietam jak to sie nazywalo:P

 

P.S. Zestaw naprawczy bodajże Bosh z 2 piórami i 2 zaślepkami (wtedy bylo do Skody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności