Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Wymiana panelu climatronik

Rekomendowane odpowiedzi

Climatronik chodził bez zarzutu... jedynym mankamentem był dośc blady wyśwetlacz i temperatura otczenia na wyświetlaczu miała wypolne dwie kreski dzięki czemu ciezko było odczytac np 3 czy 8 stopni jest na dworze :)

Kupiłem używany panel ale z roku 2000r. Wszystko pasuje idelanie, ale...

Po przekręceniu kluczyka wyświetlacz miga około 7-8 sekudn wyświetlając wszystkie możliwe znaki. Po tym, czasie wraca do normy i jest oki.

Trzeba coś takiego wykasowac w komputerze czy co?! Bo odkręcenie klemy z akumulatora nic nie daje...

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie!! Było już nieraz o tym - wystarczy poszukać :wpale:

A robi się to tak:

Zapłon wyłączony. Nacisnąć równocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +]. Nastepnie przytrzymać [ECON] przez około 3 sekundy, az z lewej strony wyświetli sie 444 . Na koniec - jeszcze raz nacisnąć [ECON] :ok:

 

ps: a na przyszłość: wchodzisz w dział odpowiedni dla modelu swojego samochodu, a następnie w SZUKAJCE wpisujesz szukane słowo (bądź więcej) i przegladasz posty po kolei. :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt DANEK75, kolejn raz kłania się opcja SZUKAJ... :padam:

Wystarczyło po wymianie panelu odpalic samochód, włączyć klime i po sprawie :hurra:

 

Sorki za zamieszanie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić błędy za pomocą kombinacji klawiszy na climatronicu lub podpiąć interfejs w celu wykasowania błędów, które climatronic nałapał podczas przeszczepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były 2 błedy, ale po kolejnej diagnozie wszytstko clear :hurra:

 

Thanks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jeszcze sobie je zapamiętać - i sprawdzić - co oznaczały :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy climatronic będzie pasował z Passata b5 po lifcie do rocznika 97

Edytowane przez tomaszko0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy climatronic będzie pasował z Passata b5 po lifcie do rocznika 97

Tak bedzie pasowal sa wymienne,ja podlaczalem z ciekawosci i dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza że on nie ma tej dupki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę. Po zmianie licznika na taki z FL z Full fisem nie pokazuje mi temperatury na fisie. Czytałem że trzeba wymienić panel climatronika na taki z FL. Czy orientuje się ktoś czy będę musiał zmieniać jakieś kabelki w kostce bądź przerabiać kostkę żeby mi się ta temperatura pokazywała u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będziesz musiał zmieniać kabelki. Więcej o tym było w wątku o zmianie liczników. Ja u siebie taką operację robiłem tak że potwierdzam na 100% że nie jest to takie p&p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:) więc będę musiał poszukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności