Skocz do zawartości
marjanko

Wahacz TRW

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowałem się dzisiaj wahaczami w moim pasku. Czeka mnie niedługo wymiana.

Dolny przedni wahacz powinien być , według katalogów , o symbolu 4E0407151P .

U mnie jest 4E0407155C firmy TRW.

Czy takie były stasowane na pierwszy montaż? Czy można zastosować 4E0407155P?

A tak ogólnie, co znaczy ta ostatnia litera przy symbolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem z doborem wahacza. Też mam TRW ale o numerze 8D0 407 155D, a co ciekawe ETKA podaje też 4E0407151P. Podobno od 2002 lub 2003 była zmiana zwrotnicy i te nowsze mają cieńszy sworzeń (16mm góra, 19mm podstawa). Sęk w tym, że jaki się ma można dopiero sprawdzić po wyciągnięciu wahacza, a wtedy to już może być czasem za późno na szukanie.

 

Ja też zastanawiam się jaki jest zamiennik do 8D0 407 155D, bo ETKA w której sprawdzałem nawet takiego numeru nie zna. :przestraszony:

 

A co do literki C i P w twoim przypadku, zwróć uwagę, że to nie jedyna różnica - jeszcze kwestia 151 i 155.

Moze ktoś się wypowie skąd takie zamieszanie z numerami wahaczy nośnych i jakich szukać zamienników? :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy do IC i kupujemy LMO Lemfoerdera :ok:

 

Sory poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedziemy do IC i kupujemy LEM Lemfoerdera :ok:

 

A czy nie LMO?

 

Mam możlwość kupna Lemfordera oryginalnego w dobrych pieniądzach 150 PLN (zdjęcie poniżej), ale na wahaczu oprócz widocznych oznaczeń nie ma numeru! W jaki sposób można sprawdzić czy będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lookas76, numer oryginału na częściach na after markecie nie ma prawa występować! Albo jest starty albo zeszlifowany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do literki C i P w twoim przypadku, zwróć uwagę, że to nie jedyna różnica - jeszcze kwestia 151 i 155.

Moze ktoś się wypowie skąd takie zamieszanie z numerami wahaczy nośnych i jakich szukać zamienników? :padam:

 

U mnie w passacie jest aktualnie zamontowany 8D0 407 155C.

Dlatego pytam się o 8D0 407 155P , mam możliwość zakupu.

Czy można zastosować zamiast tych 155 , 8D0 407 151P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lookas76, numer oryginału na częściach na after markecie nie ma prawa występować! Albo jest starty albo zeszlifowany!

 

To prawda, ale ten na zdjęciu, które nota bene zniknęło jest oryginałem serwisowym, ma znaczek Audi, więc to nie jest "aftermarket". Tylko nie ma numeru. Jest tylko LMO, BTW, DE, znaczek Audi i trójkąt Lemfordera. Kupiłbym, bo cena dobra - ale jaką mam gwarancję, że będzie pasować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet się nie zastanawiałem, czy pasuje - czy nie. Kupiłem, założyłem i jeżdżę. Części są z 2005 roku - no i jakoś pasują :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności