Skocz do zawartości
sylwek

Lakierowanie dachu - tragedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem dość sporo odprysków na masce i dachu.Postanowilem wiec te elementy polakierowac.wczoraj odebrałem autko od lakiernika. Wszystko zdawało sie być wporzadku.Zajechałem do domu postawiłem passacika pod blokiem.wszedłem do domu i spojrzałem z gory na autko... :przestraszony: caly dach byl w plamach o odcieniu niebieskim :mur: Szybko dzwonie do tego lakiernika a on twierdzi że tak moze byc :[ poniewaz lakier utwardza sie do 2 tygodni. Kod lakieru:LC9Z/Z4 - Black Magic Metallic.Podpowiedzcie co mógł spartolić?czy czekac naprawde te 2 tygodnie? Czy jechac do niego i :wpale: i niech lakieruje jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Najważniejsze jest to żebyś miał jakiś rachunek na tą naprawę.Osobiście uważam że te plamy nie znikną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

plamy nie znikna! zapytaj innego lakiernika, to ci potwierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale od czego te plamy mogły powstać??na masce ich nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek, zrob fotki tych plam jak możesz bo po opisie ciezko stwierdzić. ąle najprawdopodobniej masz spartoloną robotę. :przestraszony: w tej chwili lakiery dostępne w sprzedaży mają czas utwardzenia do max. 48 godzin bo są to lakiery chemoutwardzalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek
Ale od czego te plamy mogły powstać??na masce ich nie ma...

może to jest tak zwany odkurz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale od czego te plamy mogły powstać??na masce ich nie ma...

może to jest tak zwany odkurz

albo wypływanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plamy sa duze czy male ? ja podejzewam ze lakiernik wyczysci odpryski z rdzy wypelnil spachla zapylil tylko miejscowo podkladem ( moze bialym choc do czarnego powinien uzyc ciemno szarego ) i pózniej pomalowal caly dach, wynikiem tego jest ze podklad a lakier bezbarwny inaczej wpijaja baze która zostaje nakladana, prawdopodobnie nie nalozyl wystarczajaco duzo warst ( 3 powinny byc prawidlowo ) i w wyniku tego powstaly plamy. Drugi wariant - tylko powpylal odpryski na dachu, z odpowiedniego konta moglo byc nic nie widac.

 

 

po 3 co ma utwardzenie lakieru i schniecie z pokryciem ? lakier zmienia kolor w czasie schniecia ( zazwyczaj ciemnieje )ale plamy wychodza z zlej procedury jego nalozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, reklamuj usługę. Wnioskując po pierdołach jakie Ci opowiada, to pewnie pójdzie w zaparte i zapewne pozostanie dochodzenie swoich praw przez odpowiednie instytucje. Jeśli masz dokument potwierdzający zawarcie transakcji (paragon, faktura lub odręczny świstek) to masz szersze pole do popisu. Jeśli facet będzie się stawiał, to Inspekcja Handlowa (jeśli prowadzi działalność), a w gorszym przypadku Rzecznik Praw Konsumenta. Ostatecznie, tylko, że w towarzystwie zaprzyjaźnionego prawnika (adwokata), sprawa w sądzie z powództwa cywilnego.

 

Jeśli przedstawisz mu te argumenty, powinien "pójść po rozum do głowy" i uznać reklamację. Pamiętaj o dokumentacji fotograficznej, najlepiej przed i po usłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności