Skocz do zawartości
Gość czarekb4vr6

ruszanie!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarekb4vr6

Pytnie-Jak naprawde szybko i efektywnie ruszyć np z pod świateł???gaz w podłoge i wtedy puszczać sprzęgło??czy jak?

 

 

ps.moje auto-b4vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisany przez Ciebie sposób będzie napewno efektOwny, ale czy efektYwny?? :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak troche gazu na jedynce lekko ruszasz a zachwile dajesz 2 i gaz do dechy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymasz auto na 3k obr i puszczasz sprzeglo, ale nie gwaltownie, tylko z wyczuciem, zeby miec ciagle przyczepnosc, a potem to juz but.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

a może tak mały strzał ze sprzęgła :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 bieg dajesz buta i szybko na dwojeczke i jedziesz chyba z Twoim VRem nie powinno być problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzypek

Obroty w okolice max mom. obr. i strzał ze sprzęgła. to dla osiek

4x4: obroty max i strzał ze sprzęgła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A potem a forum: ooo! coś mi stuka z przodu przy skręconych kołach, nie wiecie co to może być?! ;)

 

 

A tak na serio.Żeby dobrze się "zebrać" trzeba tak umiejętnie obchodzić się ze sprzęgłem żeby nie dopuszczać do pisku opon.Przyspieszanie musi się odbywać na granicy poślizgu napędzanych kół i obrotach maksymalnego momentu.I ma to zastosowanie na wszystkich biegach - bo są auta które nawet bez wciskania sprzęgła potrafią palić gumę od jedynki do trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzypek
tak umiejętnie obchodzić się ze sprzęgłem żeby nie dopuszczać do pisku opon.

... to się nazywa "palenie sprzęgła" :rotfl: Nie jest może tak efektowne jak palenie gumy ale zawsze coś :rotfl::rotfl::rotfl:

 

A potem a forum: ooo! coś mi stuka z przodu przy skręconych kołach, nie wiecie co to może być?!

 

True, true... :ok::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość franz.f
Obroty w okolice max mom. obr. i strzał ze sprzęgła. to dla osiek

4x4: obroty max i strzał ze sprzęgła :D

piękna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
... to się nazywa "palenie sprzęgła"

Nie pisałem żeby to trwało 15 sekund ;) Jak ktoś ma wprawę to tak ruszy szybciej niż taki co rusza z piskiem opon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piskiem opon nie znaczy szybciej :)

 

Mój mół nie jest w stanie zapiszczeć dłużej niż sekunda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik
Mój mół nie jest w stanie zapiszczeć dłużej niż sekunda

 

A to ciekawe bo mój piszczy jeszcze na 2 i to przy kolach 195x55x15, i na 1 naprawde jest bardzo ciezko ruszyc nim szybko i bez mielenia kolami,bo gdy dam mu za malo gazu to sie przymuli na poczatku,a gdy za duzo to mieli w miejscu lepiej niz nie jedna benzyna.

 

Ale wypracowalem juz pewien kompromis.Najlepiej jak masz obrotomierz i sobie sprawdzisz przy jakich obr najlepiej ruszyc.Ja niestety nie mam wiec musze to robic na wyczucie.Jak chcesz jak najszybciej ruszyc ze swiatel to rób to z recznego-sprawdzone w 100%.Ostatnio ustawilem sie na swiatlach z kolega-golf III 1,6 benzyna bez gazu(75PS) i nie chwalac sie objechalem go 2 razy pod rzad :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe bo mój piszczy jeszcze na 2 i to przy kolach 195x55x15, i na 1 naprawde jest bardzo ciezko ruszyc nim szybko i bez mielenia kolami,bo gdy dam mu za malo gazu to sie przymuli na poczatku,a gdy za duzo to mieli w miejscu lepiej niz nie jedna benzyna.

 

tylko Twój silniczek pewnie chodzi jak trza, a mój coś nie za bardzo.

Poza tym mam przestawioną pompę, i muszę ją ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jedyneczka autko okolo 2m do przodu dwojeczka pelny but i odplywamy do przodu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności