Skocz do zawartości
Gość Piter___

Nie działają mi spryskiwacze reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że sporo osób ma z tym problem. nie inaczej jest z moim passkiem i spryskami. nie wysuwają się w ogóle i **** zbita. muszę jeszcze sprawdzić czy może pompka pompuje i pod spodem jest płyn a się tylko nie wysuwają a może i to i to... a może poprzedni właściciel bezpiecznik odłączył żeby za dużo płynu nie szło jak to zrobił kolega co ma golfa mk4.

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

 

no i ani się nie wysuwają ani nie ma płynu pod spodem... :/

to co robić panowie??

 

Po pierwsze podłącz pompkę "na krótko" pod akumulator - sprawdź czy podaje płyn - jeżeli pompka jest ok - to stawiam na przekaźnik. Sprawdź jeszcze czy masz właściwy przekaźnik: 603, 389 lub 192 (bo piszesz tak jakbyś nie tak dawno temu nabył owy sprzęt ;-) no i historia jego nie znana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się może pod ten wątek, choć mój problem jest trochę inny.

Działają mi spryskiwacze reflektorów ale leci gdzieś najprawdopodobniej z nich woda, i to dość szybko bo cały zbiornik potrafi zlecieć w kilka godzin. Co może być przyczyną?

Najprawdopodobniej z nich bo jeszcze tego nie rozbierałem więc w 100% pewien nie jestem ,ale plama wody jest pod zderzakiem a zbiorniczek płynu jest suchy.

Dodam może jeszcze że to po zimie się tak zrobiło bo zaspałem z wymianą płynu na zimowy.

 

I jeszcze jedno pyt. która pompka jest od reflektorów a która od szyby, i czy przyczyną może być jakaś nieszczelność w pompce która np. puszcza płyn do spryskiwaczy nawet jak nie chodzi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Podepnę się może pod ten wątek, choć mój problem jest trochę inny.

Działają mi spryskiwacze reflektorów ale leci gdzieś najprawdopodobniej z nich woda, i to dość szybko bo cały zbiornik potrafi zlecieć w kilka godzin. Co może być przyczyną?

Najprawdopodobniej z nich bo jeszcze tego nie rozbierałem więc w 100% pewien nie jestem ,ale plama wody jest pod zderzakiem a zbiorniczek płynu jest suchy.

Dodam może jeszcze że to po zimie się tak zrobiło bo zaspałem z wymianą płynu na zimowy.

 

I jeszcze jedno pyt. która pompka jest od reflektorów a która od szyby, i czy przyczyną może być jakaś nieszczelność w pompce która np. puszcza płyn do spryskiwaczy nawet jak nie chodzi?

 

Pozdrawiam

 

Masz model 3B tak jak ja ;) a tam są dosyć grube,gumowe węzyki które masz na 100% spękane i tamtędu leci woda.Mogę Ci nawet foto zrobić bo mi ostatnio też popękał,ale nie mam czasu go wymienić :lol

Uważaj jak będziesz demontował wężyki,żebyś nie pogubił plastikowych złączek-zatyczek.Są wsówane od boku na końcówke węża,na złączkę.Niema jakiejś wielkiej filozofii więc dasz sobie napewno radę.Sprawdź też,czy nie ucieka pomiędzy pompką a zbiornikiem.Pompka jest wsadzana.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy pompką a zbiornikiem też uciekało ale to uszczelniłem i jest ok (to była ta pompka znajdująca się pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu do chłodnicy więc chyba to właśnie od pompka lamp) ale jestem ciekaw czy może pompka nie powinna blokować dopływu wody do spryskiwaczy podczas gdy jest wyłączona? Czy gdy dysze spryskiwaczy się schowają to one blokują wyciekanie wody pod wpływem grawitacji?

 

Zdjęcia oczywiście mile widziane:)

 

Już wyjąłem całą dyszę od strony pasażera, wężyki są ok nie ma żadnych przecieków.

Leci właśnie z tej dyszy spryskiwacza, po prostu ona nie blokuje się jak jest w stanie spoczynku.

Podpowiedzcie mi czy muszę kupić cały spryskiwacz czy wystarczy ta końcówka która psika na reflektor?

Edytowane przez fafcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomiędzy pompką a zbiornikiem też uciekało ale to uszczelniłem i jest ok (to była ta pompka znajdująca się pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu do chłodnicy więc chyba to właśnie od pompka lamp) ale jestem ciekaw czy może pompka nie powinna blokować dopływu wody do spryskiwaczy podczas gdy jest wyłączona? Czy gdy dysze spryskiwaczy się schowają to one blokują wyciekanie wody pod wpływem grawitacji?

 

Zdjęcia oczywiście mile widziane:)

 

Już wyjąłem całą dyszę od strony pasażera, wężyki są ok nie ma żadnych przecieków.

Leci właśnie z tej dyszy spryskiwacza, po prostu ona nie blokuje się jak jest w stanie spoczynku.

Podpowiedzcie mi czy muszę kupić cały spryskiwacz czy wystarczy ta końcówka która psika na reflektor?

Zapomniałem zrobić fotek :-D może później wrzucę bo jestem z dzieciakiem teraz...

Pompkę masz jedną-do spryskiwaczy przedniej szyby,tyłu i reflektorów.Jest w dolnej części zbiorniczka.

Jeżeli chodzi o ubywanie płynu,to puszcza uszczelnienie w spryskiwaczu.Da się go "rozłożyć" na części pierwsze i naprawić.Do sprawdzenia masz oringi znajdujące się w sprysku oraz stan tulei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś może gdzieś w internecie jakiś opis najlepiej ze zdjęciami jak taki spryskiwacz rozebrać na części? Samemu mi się udało go rozebrać na dwie części (tą jakby pompkę i wysuwające się dysze)

Przez obie woda przelatuje swobodnie, gdy wlewam z jednej strony wypływa z drugiej. Nie wiem czy to normalne.

 

Z chęcią bym w nim pogrzebał bo w ASO za komplet wołają około 225zł a na szrotach w okolicy nie mają takich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed rozebraniem wrzuciłem go do wrzącej wody, żeby niczego nie połamać.

 

Dokładnie,gdyż obudowa sprysku jest z twardego plastiku podatnego na pęknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poderpnę sie pod temat.

U mnie z kolei jeden ze spryskiwaczy nie wysuwa sie, drugi działa bez zarzutu. ( na oby dwa dochodzi płyn )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poderpnę sie pod temat.

U mnie z kolei jeden ze spryskiwaczy nie wysuwa sie, drugi działa bez zarzutu. ( na oby dwa dochodzi płyn )

Skoro płyn dochodzi to podejrzewam jakąś małą nieszczelność,dlatego w sprysku niema wystarczającego ciśnienia aby się wysunął.

W Twoim przypadku-serwis niech się tym martwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro płyn dochodzi to podejrzewam jakąś małą nieszczelność,dlatego w sprysku niema wystarczającego ciśnienia aby się wysunął.
Dostane sie do spriskiwacza od spodu, czy musze ściągać zderzak?
W Twoim przypadku-serwis niech się tym martwi ;)
To tylko w ostateczności, w przypadku gdy sam sobie nie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm zmień opis auta bo już sam nie wiem co masz :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b6, ale chyba na tej samej zasadzie dzialaja spryski w tych wersjach.

P.S juz po problemie, dzialaja , przymarzł i tyle :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podłącze sie do wątku

passat b5 fl nie działały spryskiwacze xenonu brak reakcji wymieniłem pompkę teraz spryskiwacze sie wysuwają ale płyn nie leci układ szczelny nie ma wycieków jak odłączę pompkę i dam ciśnienie z kompresora to płyn wylatuje ( dodam ze pompka pompuje z jakieś 5 sekund i przestaje ) co to moze byc prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dzis zauwazylem ze popsuly sie spryskiwacze przedniej szyby. otworzylem maske i zobaczylem ze na przewodzie idacym na masce pekl jakby taki maly filterek. czy ten filterek jest dostepny w sklepach motoryzacyjnych?czy tylko aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pompka pracuje i daje ciśneinie i spryski się wysuwają a płyn nie leci to musisz miec drugą osobę zeby ci wcisnęłą spryskiwacze a ty musisz kiedy się wysuną przytrzymać spryski a druga osoba musi spryskiwać kilka razy tak aby wyleciał płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pompka pracuje i daje ciśneinie i spryski się wysuwają a płyn nie leci to musisz miec drugą osobę zeby ci wcisnęłą spryskiwacze a ty musisz kiedy się wysuną przytrzymać spryski a druga osoba musi spryskiwać kilka razy tak aby wyleciał płyn

nie jest wcale powiedziane ze zadziala może być jak u mnie na krótko wszystko śmiga ale jak idzie przez przekaźnik to wysuwają sie ale za krótko i nie spryskują, tag ze sprawdź czy działa na krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zle mnie zrozumieliscie.. mi pekl taki filterek . znajduje sie on pod maska i podlaczonym sie z przewodem ktory idzie od pompki do spryskiwaczy,i tutaj mam wyciek. teraz pytanie czy u was tez jest taki filterek? czy da sie go kupic nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja natomiast mam taki problem ze spryskiwaczami ksenonów, że jak włączam spryskiwacze to ten od strony kierowcy psika, a drugi wysuwa się, ale nie psika. W momecie gdy wysuwają się jak złapię ręką ten spryskiwacz który nie psika i go wyciągnę do końca i przytrzymam to psika normalnie, tak jak by za małe było ciśnienie i nie wysuwa go do końca, a jak podłącze na krótko to obydwa ładnie psiukają.

Dodam, że identyczną sytuację miałem rok temu w zimę i wtedy wymieniłem pompkę i zaczęły działać, aż do tej zimy. Trochę nie chce mi się wierzyć, że to znowu pomka i jak by to była wina pompki to chyba w ogóle się nie wysuwały i psiukały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuacje, lewy psikał, prawy się wysuwał ale jakby brakowało mu już ciśnienia do psiknięcia. Zdawało mi się, że wysuwa się ciężko prawy spryskiwacz wiec wyciągnąłem go ręką na zewnątrz do końca i napsikałem wd-40 tam gdzie się wsuwa i po nim też, rozruszałem i teraz chodzi już ponad rok czasu. Nie wiem czy Tobie to pomoże, ale spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności