Skocz do zawartości
Gość gacek_28

kierunkowskazy, dziwne zachowanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem dopiero wczoraj auto ,ale mechanik nie powiedział co było przyczyną awarii,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega lebow Ci juz napisał co było przyczyną -słaba masa, a najpewniej jest pociągnąć kabelek od minusa żarowki do oczka w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a najpewniej jest pociągnąć kabelek od minusa żarowki do oczka w bagażniku
Przepraszam kolego ale mam rozumieć żeby nie było więcej takiego problemu,kabelek pociągnąć od kabla minusowego żarówki tylnych świateł np.prawej strony (mam tam podłączone do + i - żarówki świateł kabel dodatkowego światła Stop) ,do jakiejś masy w bagażniku np.nakrętki?bo nie wiem o jakie oczko chodzi.Sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam kolego ale mam rozumieć żeby nie było więcej takiego problemu,kabelek pociągnąć od kabla minusowego żarówki tylnych świateł np.prawej strony (mam tam podłączone do + i - żarówki świateł kabel dodatkowego światła Stop) ,do jakiejś masy w bagażniku np.nakrętki?bo nie wiem o jakie oczko chodzi.Sorki.

Lepiej nie kombinuj nic skoro wszystko poprawnie w tym momencie działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wina jest po stronie przełącznika kierunków.

No raczej nie.

Dziwne tylko że masz jedną kontrolkę, po 90 były już dwie, czasem ktoś zegarów nie podmieniał?

Pozostaje schemat elektryczny z wersją dla jednej kontrolki aby sprawdzić czy prawidłowo wychodzi sygnał ze skrzynki przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nie kombinuj nic skoro wszystko poprawnie w tym momencie działa..
Nawet nie mam zamiaru,pytam na wszelki wypadek bo kilka lat temu miałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam kolego ale mam rozumieć żeby nie było więcej takiego problemu,kabelek pociągnąć od kabla minusowego żarówki tylnych świateł np.prawej strony (mam tam podłączone do + i - żarówki świateł kabel dodatkowego światła Stop) ,do jakiejś masy w bagażniku np.nakrętki?bo nie wiem o jakie oczko chodzi.Sorki.

 

W schowkach w bagażniku znajdziesz, kabelki przykręcone do karoserii, kabelka nie wpinasz wtedy do kabli z kostki tylko bezpośrednio do boku żarówki, a drugi koniec do tych kabelków przykręcasz.

 

Takie cyrki powstają przez to że oprawki (do których wkłada się żarówki) mają już swoje lata i nie przewodzą jak trzeba.

Mi ta naprawa zajęła niecałe 5min. i już ponad rok nie usterka nie wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz znalazłem przyczynę,to jest nie ten licznik ktoś wymienił powinien być europejski tam są kierunki na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinien być europejski tam są kierunki na górze.

w europejskich występowały też kierunki na dole tzn. jedna kontrolka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz bo mnie nie zrozumiałeś. Na początku produkcji b3 wychodziły liczniki z jedną kontrolką kierunków. Bodajże do 1990 roku. Później zmieniono konstrukcję licznika na taką z dwoma strzałkami na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W schowkach w bagażniku znajdziesz, kabelki przykręcone do karoserii, kabelka nie wpinasz wtedy do kabli z kostki tylko bezpośrednio do boku żarówki, a drugi koniec do tych kabelków przykręcasz.
Znowu powrócił problem migających świateł tylnych przy włączonym kierunku.Włączam kierunek to i delikatnie migają tylne światła.Mam zamiar zabrać się za to po świętach.Mógłbym prosić kolego o jakieś foto z twojej naprawy jak to ma wyglądać jeżeli będziesz miał chwilę ,bo nie chcę przez przypadek zrobić jakiegoś zwarcia.Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdąże to jutro zrobie zdjęcia jak to wygląda u mnie, bo dzisiaj mój tel. już nic nie będzie widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odebrałem dopiero wczoraj auto ,ale mechanik nie powiedział co było przyczyną awarii

 

Znowu powrócił problem migających świateł tylnych przy włączonym kierunku

 

Zdemontuj sobie wkłady z żarówkami i w domu na spokojnie czymś ostrym wyczyść wszystkie miejsca gdzie styka się żarówka (najlepiej każda) z oprawką, tak samo piny gniazda wtyczki i w samej wtyczce w bagażniku też warto małym pilnikiem przeczyścić blaszki.

Problem będzie wracał jak się to zrobi na od***dol.

Same wkłady można kupić ale też mogą być skorodowane a czasem sama wtyczka jest winna.

Mechanik nie powiedział co było przyczyną bo jest ona oczwista, słaba masa....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8q93.jpg

 

^ jeden koniec kabelka mocujesz do boku żarówki ^ (najlepiej do żarówki STOP/POZYCJA, ale tak samo jak mam przy tych)

 

12x1.jpg

 

^ drugi do tej śrubki z kablami (oczka) ^

 

jak już wcześniej wspomniałem od czasu naprawy mam już jakieś 1,5 roku spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
^ jeden koniec kabelka mocujesz do boku żarówki
^ drugi do tej śrubki z kablami (oczka) ^
Zrobione wszystko gra i buczy,wcześniej przeczyściłem wszystkie styki i wsuwki ale to nic nie dało,pomogła dopiero jak u ciebie dodatkowa masa.Dzięki za pomoc i wesołych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności