Skocz do zawartości
Gość gacek_28

kierunkowskazy, dziwne zachowanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gacek_28

Witam kolegów i błagam :mur: o pomoc!!!!

Jadę sobie i mam zamiar skręcić a tu nagle brak kierunkowskazów.

Tylko lampka zielona na desce świeci się ciągle bladzieńkim światełkiem. Zatrzymałem się i włączyłem awaryjne ,a te działają ????

Zgasiłem stacyjkę wajcha w lewo postojówka się pali to ja w prawo i tez się pali???

No i zdurniałem.

Awaryjne są to chyba nie przekaźnik???

Postojówki są to nie powinna być manetka, chyba??

Więc nie kumam już co to może być.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest w Pasku, bo jeszcze nie miałem takiego przypadku, ale jak miałem audi to miałem podobne objawy. Awaryjne działały normalnie, postojowe świeciły, a kierunki wariowały.

Zmieniłem przekaźnik i podziałało. Jak masz możliwość zmień na próbę przekaźnik od kogoś i sprawdź jak się zachowają kierunki i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek_28

jutro zobaczę ,mam jeszcze golfa MK2 może podpasuje??

boję się tylko że może to być manetka ,słyszałem że w VW to często pada tj stacyjki :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko sprawdziłem i wg katalogu przekaźnik kierunków/awaryjnych w mk2 i w b3 mają ten sam numer, ale dla pewności jeszcze jutro porównaj je.

Miejmy nadzieję, że to tylko to, bo w miarę na wierzchu i niewielki koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

witam. Ja mialem rowniez problem z kierunkami i to we Wroclawiu przestaly mi dzialac :przestraszony: odkrecilem oslone pod kierownica podmuchalem poruszalem wajcha przod tyl gora dol, i do tej pory jest ok. :hurra: nie wiem co zrobilem... tylko ze u mnie jak przestawaly dzialac kierunki to i awaryjne tez nie dzialaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem ten sam problem i to niebyła wina przekaźnika okazało sie ze trzymanie kierunków pod kierownica sie obluzowało wiec podokrecałem wszystkie śrubki (trzeba zdjąć kierownice)i wszystko działa idealnie do tej pory...na wszelki wypadek mozna przeczyscic styki od kostek itd papierkiem ściernym.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek_28

No i :hurra: po problemie.

Winowajcą okazał się bezpiecznik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wiem jakim cudem działał i nagle przestał mimo to że nie był przepalony?????????

Włożyłem nowy i cud DZIAŁA!!! :rotfl:

Dziękuję kolegom za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

gacek_28 Masz rację, mnie kiedyś na trasie o godzinie 23 Pasek postanowił wyłączyć kierunki. Objawy dokładnie takie jak u Ciebie. U mnie okazało się, że bezpiecznik miał lekko skorodowane styki. Dobrze jest je przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym (styki w skrzynce oczywiście) i wymienić bezpiecznik.

Walczyłem z tą cholerą jakieś 40 minut na poboczu, ale w końcu znalazłem przyczynę. Czyszczenie styków następnego dnia i do tej pory zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja także mam problem z kierunkowskazami a mianowicie ,już trzy razy zdarzyło mi się że podczas jazdy nie chciały działać kierunkowskazy kilka razy poruszałem przełącznikiem kierunków i wszystko było w porządku aż do dziś znowu na chwilę przestały działać ,znajomy stwierdził że przyczyną może być przerywacz lecz mnie się wydaje że najwyższy czas wymienić przełącznik kierunkowskazów choć nie jestem pewien w 100% czy mam rację.Proszę o pomoc w tej sprawie bo już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja także mam problem z kierunkowskazami a mianowicie ,już trzy razy zdarzyło mi się że podczas jazdy nie chciały działać kierunkowskazy kilka razy poruszałem przełącznikiem kierunków i wszystko było w porządku aż do dziś znowu na chwilę przestały działać ,znajomy stwierdził że przyczyną może być przerywacz lecz mnie się wydaje że najwyższy czas wymienić przełącznik kierunkowskazów choć nie jestem pewien w 100% czy mam rację.Proszę o pomoc w tej sprawie bo już nie wiem co robić.
Masz racje ,winny może byc przełącznik.Ale zanim wymienisz go na inny[sprawny]spróbuj przeczyścic styki na tym starym Edytowane przez oleksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,jutro jadę do mechanika wymieniam na nowy ,bo ni będę się bawił samemu ,nie mam czasu zbyt krótki jest dzień dla mnie.Dam znać jaka była przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przerywacz jak na razie wszystko działa,jeśli znowu nie będzie kierunków to wymieniam już cały przełącznik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi szwankowały kierunki w golfie II i okazał sie przełącznik od kierunków był już "zużyty". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy,wczoraj zauważyłem ,że na włączonych światłach ,i włączonym kierunku(obojętnie lewy czy prawy)migają mi również oba tylne światła ,jak również minimalnie miga drugi niewłączony kierunek(tył). Kierunkowskazy tylne raz są dobrze widoczne, a raz słabo.Dodam również że na tablicy rozdzielczej po włączeniu kierunku druga strzałka kierunkowskazów również mi delikatnie miga.Poza tym również zginęło światło przeciwmgielne tylne(żarówka ,bezpiecznik i włącznik świateł dobre). Strach wyjeżdżać na drogę .Proszę pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zauważyłem

Zdemontuj plastik z żarówkami, przeczyść blaszki mocujące żarówki , psiknij we wtyczkę jakimś odrdzewiaczem, cała ta choinka to słaba masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdemontuj plastik z żarówkami, przeczyść blaszki mocujące żarówki , psiknij we wtyczkę jakimś odrdzewiaczem, cała ta choinka to słaba masa.

 

Zaraz zobaczę i dam znać .Dzięki.

 

---------- Dodano o 17:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:28 ----------

 

Nic z tego,dalej to samo.Chyba muszę zaprowadzić paszczaka do mechaniora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamien wkłady lamp z lewej do prawej i odwrotnie

 

wiem bzdura ale u mnie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamien wkłady lamp z lewej do prawej i odwrotnie

 

wiem bzdura ale u mnie pomogło

 

Żadnej poprawy,zauważyłem jeszcze że po włączeniu kierunku powoli robi się słabszy i zaczyna migać również drugi tak jakby włączone były awaryjne,nie mam wyjścia jutro wizyta w warsztacie.Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blaszki we wtyczce i gnieździe nie są skorodowane

to sprawdź czy kabel masowy chyba brązowy ma dobre przejście.

Twój przypadek to ewidentnie słaba masa w obudowie żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A u mnie w B3 na tablicy świeci się cały czas dioda kierunku,jak w łącze kierunek prawy to dioda na tablicy zaczyna mrugać.Jeśli w łącze kierunek lewy to świeci się cały czas,ale na zewnątrz kierunki działają poprawnie.Czy wina jest po stronie przełącznika kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności