Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Zaślepki zamków są mało przydatne, jeżeli można bez problemu wybić szybę.

 

Za klamkę od wewnątrz możesz sobie targać zaryglowane drzwi. Jasne że da się wejść przez szybę, ale pogarsza to znacząco "komfort pracy" i podnosi ryzyko przy ewentualnej ucieczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9
Podobno złodziej jeśli do 30 sekund nie ukradnie auta to go porzuca :582: Miejmy nadzieję, że sprawdza się to chociaż za dnia...

 

 

 

A nie wydłuża? :-P

 

skraca czas złodzieja :-D w tym sensie

 

Za klamkę od wewnątrz możesz sobie targać zaryglowane drzwi. Jasne że da się wejść przez szybę, ale pogarsza to znacząco "komfort pracy" i podnosi ryzyko przy ewentualnej ucieczce.

 

pogarsza także Twój komfort, gdy na przykład siądzie Ci akumulator :)

 

generalnie każde zabezpieczenie jest mniej lub bardziej warte montażu, najważniejsze żeby się uzupełniały

Edytowane przez golas9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
pogarsza także Twój komfort, gdy na przykład siądzie Ci akumulator

 

już dwa razy zatrzasnąłem swój jedyny kluczyk i uwierz mi niema problemu z otwarciem tylko trzeba wiedziec za co sie i jak zabrac żeby wtłoczyc troszkę prądu i otworzyc paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

mógłby ktoś napisać dokładnie gdzie podpiąć te kabelki które pomogą otworzyć drzwi w razie padnięcia akumulatora - nie chodzie o miejsce gdzie je schować ale gdzie się wpiąć (jednie piszą że pod siłownik inni ze w kable) - jak ktoś ma zdjęcia albo dokładny opis będę wdzięczny za podesłanie na e-maila - idzie zima więc by się przydało takie info dla tych co nie maja zamków!

dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaślepki zamków są mało przydatne, jeżeli można bez problemu wybić szybę.

 

Masz jakieś doświadczenie, że to piszesz? Jakieś dane? Ukradli Ci samochód z zaślepionymi zamkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy luzujcie trochę z tym co piszecie:rolleyes: :mad: nie śpi i każdy może to czytać!!!!

Pozdrawiam Miłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy luzujcie trochę z tym co piszecie nie śpi i każdy może to czytać!!!!

Amen ;)

 

Dlatego stosujmy zabezpieczenia, a nie chwalmy się nimi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9
Masz jakieś doświadczenie, że to piszesz? Jakieś dane? Ukradli Ci samochód z zaślepionymi zamkami?

 

podejrzewam, że Twoje doświadczenie jest niewiele większe (bez urazy)...

 

podejrzewam też , że o wiele łatwiej jest obejść zaślepiony zamek niż dobry, niefabryczny alarm... ale to tylko moje podejrzenia...

 

każdy ma swój rozum i niech montuje co uważa za słuszne, byleby cokolwiek zamontował, a nie zostawiał auto z zabezpieczeniami fabrycznymi.

Edytowane przez golas9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że autoalarmy przeszkadzają i utrudniają życie głównie właścicielom aut.

A jak wyją w nocy to i tak nikt nie reaguje.

 

Jestem zwolennikiem dyskretnych, nieabsorbujących kierowcę zabezpieczeń. Ale to moje zdanie.

 

 

każdy ma swój rozum i niech montuje co uważa za słuszne, byleby cokolwiek zamontował, a nie zostawiał auto z zabezpieczeniami fabrycznymi.

 

Święte słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider
podejrzewam, że Twoje doświadczenie jest niewiele większe (bez urazy)...

 

podejrzewam też , że o wiele łatwiej jest obejść zaślepiony zamek niż dobry, niefabryczny alarm... ale to tylko moje podejrzenia...

 

każdy ma swój rozum i niech montuje co uważa za słuszne, byleby cokolwiek zamontował, a nie zostawiał auto z zabezpieczeniami fabrycznymi.

 

oczywiście niefabryczny alarm i kupa innych zabezpieczenie ma służyć do tego by złodziej miał ciężej zawinąć nasze autko i miedzy innymi brak zamków utrudnia takie szybkie odjechanie naszym bolidem - nie masz zamka nie podejdzie łamak i trzeba bić szybę wiec taka k... ma już kłopot bo i szkło jest na fotelu no i auto rzuca się bardziej w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy tylna klamke mozna wlozyc w przednie drzwi?One sa takie same czy roznia sie?Chce zlikwidowac zamki z przodu i zastanawiam sie czy mozna tylne wlozyc na przod.A jesli nie to mozna z nich wyjac zaslepki i podmienic na te z przodu??

 

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

 

Czy tylna klamke mozna wlozyc w przednie drzwi?One sa takie same czy roznia sie?Chce zlikwidowac zamki z przodu i zastanawiam sie czy mozna tylne wlozyc na przod.A jesli nie to mozna z nich wyjac zaslepki i podmienic na te z przodu??

 

Pozdrawiam

Bartek

 

 

ja za dwie zaślepki i kapselki na nie w ASO płaciłem cos koło 50 zł więc to nie duży koszt i lepiej tak zrobić niż się bawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

 

Czy tylna klamke mozna wlozyc w przednie drzwi?One sa takie same czy roznia sie?Chce zlikwidowac zamki z przodu i zastanawiam sie czy mozna tylne wlozyc na przod.A jesli nie to mozna z nich wyjac zaslepki i podmienic na te z przodu??

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Kup klamke od Anglika albo od Amerykańca niektóre nie miały zamków z przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja za dwie zaślepki i kapselki na nie w ASO płaciłem cos koło 50 zł więc to nie duży koszt i lepiej tak zrobić niż się bawić :)

 

A powiedz mi co to sa te kapselki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Co myślicie o takim zabezpieczeniu:

Otóż w woj. zachodniopomorskim i Lubuskim jest taki program policyjny, który polega na tym, że policja oznacza Ci autko naklejkami odblaskowymi na przedniej i tylnej szybie

"noc stop ". Program ten jest dla użytkowników, którzy nie jeżdżą w nocy między godzinami 24 a 5 rano. lub jeżdżą sporadycznie. Auto tak oznaczone jest w tych godzinach zatrzymywane do kontroli przez każdy patrol policji (przynajmniej takie jest założenie tego programu). W razie nieszczęścia jest duża szansa, że złodzieja akurat złapią. Jak zatrzymają właściciela i potwierdzą jego personalia to jedziesz dalej.

Jeśli ktoś jeździ po nocy sporadycznie - to myślę, że nie będzie to zbyt uciążliwe.

Jest to program darmowy, a dodatkowo w ubezpieczalni w (warcie) dają za to dodatkowo 10 % zniżki (bynajmniej tak piszą). Co wy na to - ja się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Co myślicie o takim zabezpieczeniu:

Otóż w woj. zachodniopomorskim i Lubuskim jest taki program policyjny, który polega na tym, że policja oznacza Ci autko naklejkami odblaskowymi na przedniej i tylnej szybie

"noc stop ". Program ten jest dla użytkowników, którzy nie jeżdżą w nocy między godzinami 24 a 5 rano. lub jeżdżą sporadycznie. Auto tak oznaczone jest w tych godzinach zatrzymywane do kontroli przez każdy patrol policji (przynajmniej takie jest założenie tego programu). W razie nieszczęścia jest duża szansa, że złodzieja akurat złapią. Jak zatrzymają właściciela i potwierdzą jego personalia to jedziesz dalej.

Jeśli ktoś jeździ po nocy sporadycznie - to myślę, że nie będzie to zbyt uciążliwe.

Jest to program darmowy, a dodatkowo w ubezpieczalni w (warcie) dają za to dodatkowo 10 % zniżki (bynajmniej tak piszą). Co wy na to - ja się zastanawiam.

 

Dobry program dla jeżdżących w dzień. Myślę że złodzieje też słyszeli o tym programie (może to być dla nich uciążliwe) ale nalepkę można zedrzeć. Poza tym jak to mówią kij ma dwa końce. Wyobraź sobie że musisz zawieźć rodzącą żonę do szpitala w środku nocy? Albo dziecko ma duszności i oczekiwane pogotowie się nie pojawia? Jadąc do szpitala zatrzymuje cię kilka patroli, bo akurat mają jakąś akcję i jest ich więcej na mieście? Każdy patrol sprawdza autentyczność danych twojego pojazdu? Ja bym się nie pisał, jeżdżę do Wrocka dosyć często późnym wieczorem i w nocy, i tak po naszych drogach to udręka a do tego jeszcze na każdym rogu patrol zatrzymujący mnie, nie dziękuję postoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry program dla jeżdżących w dzień. Myślę że złodzieje też słyszeli o tym programie (może to być dla nich uciążliwe) ale nalepkę można zedrzeć. Poza tym jak to mówią kij ma dwa końce. Wyobraź sobie że musisz zawieźć rodzącą żonę do szpitala w środku nocy? Albo dziecko ma duszności i oczekiwane pogotowie się nie pojawia? Jadąc do szpitala zatrzymuje cię kilka patroli, bo akurat mają jakąś akcję i jest ich więcej na mieście? Każdy patrol sprawdza autentyczność danych twojego pojazdu? Ja bym się nie pisał, jeżdżę do Wrocka dosyć często późnym wieczorem i w nocy, i tak po naszych drogach to udręka a do tego jeszcze na każdym rogu patrol zatrzymujący mnie, nie dziękuję postoję.

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę.Miałem kilka lat temu sytuację kiedy wiozłem do szpitala chore dziecko które wymagało natychmiastowej pomocy lekarskiej i kiedy jeden partrol zobaczył jak pędzę to chcieli mnie zatrzymać wtedy zatrzymałem się i powiedziałem o co chodzi Koledzy Policjanci wskoczyli do wozu i na sygnałkach doprowadzili mnie pod sam szpital.Szacunek dla Policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... 3 minuty na tłumaczenie a dalej zaoszczędzasz spooooro czasu...

Wiozłem kolegę w czerwcu, tylko z rozciętą głową, i nigdy nie spodziewałbym się że Kia Ceed w dieslu jedzie 210km/h :D

 

ps. miły Pan policjant spojrzał w dowód rej. i z diabelskim uśmieszkiem powiedział: noo...w takim razie można jechać ;)

 

kumplel prawdopodobnie by nie umarł...ale z policją podobno się nie dyskutuje hehe

Edytowane przez cubus_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te naklejki chyba się nie sprawdzają, jeżdżę z takimi ponad rok i nie zdażyło mi się żeby mnie policja w nocy zatrzymała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry program dla jeżdżących w dzień. Myślę że złodzieje też słyszeli o tym programie (może to być dla nich uciążliwe) ale nalepkę można zedrzeć. Poza tym jak to mówią kij ma dwa końce. Wyobraź sobie że musisz zawieźć rodzącą żonę do szpitala w środku nocy? Albo dziecko ma duszności i oczekiwane pogotowie się nie pojawia? Jadąc do szpitala zatrzymuje cię kilka patroli, bo akurat mają jakąś akcję i jest ich więcej na mieście? Każdy patrol sprawdza autentyczność danych twojego pojazdu? Ja bym się nie pisał, jeżdżę do Wrocka dosyć często późnym wieczorem i w nocy, i tak po naszych drogach to udręka a do tego jeszcze na każdym rogu patrol zatrzymujący mnie, nie dziękuję postoję.

Właśnie się zdecydowałem i oznakowałem tymi nalepkami auto.

Też myślę, że w razie pilnej potrzeby (np. pędzenia do szpitala itp.) to patrol nie wiele zaszkodzi a może nawet pomóc, zresztą myślę, że prawdopodobieństwo takiej skrajnej sytuacji (myślę o tym, że policja Ci przeszkodzi), jest mniejsze niż prawdopodobieństwo ukradzenia pojazdu. Czy ten program będzie działał tak jak w założeniach - nie wiem, ale zobaczę - nawet specjalnie przejadę się kilka razy po mieście w nocy. Jeśli okaże się to nie wypał - to ile to roboty odkleić nalepki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności