Skocz do zawartości
Gość custome

Chcieli ukraść Paska - JAK ZABEZPIECZYĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yanon

Witam!!!

 

Mam pytanie czy komuś zdarzyła się kradzież Navi+??

Może wiecie jak to można by było zabezpieczyć. Generalnie jest to zintegrowane ale słyszałem, że podobno "fachowcy" potrafią to wyjąć.

Duża nawigacja fajna sprawa tylko chciał bym się nią troche dłużej cieszyć.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja swoją MFD przywiązałem linką do tyłu wiec jak komus by sie spodobała to albo zmudna rozbiórka deski co raczej w grę nie wchodzi ;) albo bedzie musiał sobiue ja podarowac :) jedyne co mnie tylko martwi to ze moze ją potraktowac czymś :(

był post ze koledfze z forum 2 razy w ciągu roku wyciągnieli pisał ze 3 juz nie zakłada.

 

wszystko co jest zamontowane da sie zdemontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konsolowiec

Witam! To jest mój pierwszy post, więc kłaniam się w pas(sata). :)

 

Przebrnąłem przez cały temat i... dziękuję za kilka bardzo ważnych opinii.

Właśnie kupiłem furę i długo zastanawiałem się nad jej zabezpieczeniem. Jako że znam ludzi, którzy kilka lat temu rąbali samochody (obecnie tego nie robią, bo ich teraz d**a boli podczas pierdzenia), udałem się do nich po poradę. Dowiedziałem się, że najlepszy jest włącznik zapłonu. W dieslu - na przykład rozrusznika. Jakiś prostacki pstryczek, byle sensownie ukryty. Sami złodzieje mówią, że z tym są największe przypały - bo zadowoleni otwierają auto i później to już mogą liczyć na łut szczęścia.

Natomiast na pytania dotyczące skuteczności zaślepek i innych durnych utrudnień - zabili mnie śmiechem.

 

Dodam, że warto pomyśleć nad takim wynalazkiem, jak np. możliwość uruchomienia silnika tylko wtedy, gdy jakiś pstryczek z panelu ustawiony jest w konkretniej pozycji lub - jeszcze lepiej - kilka z nich.

Albo włączone radio. Zakładam się, że mało który złodziej włączy radio podczas włamu. Przemieszanie tych kombinacji to bardzo skuteczne zabezpieczenie, ale trzeba to zrobić u zaufanych ludzi.

 

Co Wy na to, koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wy na to, koledzy?

Krótko zwięźle i na temat. Zabezpieczaj o czym tu dyskutować.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Powszechnie wiadomo że nietypowe (niepowtarzalne, nieseryjne) zabezpieczenia, choć technicznie bardzo proste, najbardziej utrudniają prace złodziejom. A koledzy których dupa boli od pierdzenia, widać boli nie przypadkowo, bo można wyłożyć się na "durnej"zaślepce, o czym zapewne już wiedzą :) Mam uszkodzone wkładki przez takich amatorów, a auto nie ruszone z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o zabezpieczeniach to ja mam coś takiego - AC w Warcie i Dest. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konsolowiec

Baaardzo ładnie, ale jak auto odjedzie, to i tak będziesz miał kupę zachodu i nie odzyskasz całej wartości samochodu. No i co najmniej miesiąc będziesz bez kółek. Pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślalem o bear lock ale na razie musi "dest" wystarczyć. A tak ogólnie to na sk****eli nie ma mocnych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja zamontowałem immobiliser z klawiaturą bez wpisania kodu nie odpali odciety ma zapłon i rozrusznik.

 

przy próbie odpalenia zamiast rozrusznika odzywa sie klakson :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zamontowałem immobiliser z klawiaturą bez wpisania kodu nie odpali odciety ma zapłon i rozrusznik.

 

przy próbie odpalenia zamiast rozrusznika odzywa sie klakson

 

Mam dokładnie to samo - odciecie zapłonu, paliwa i rozrusznika. Tylko nadal nie wiem czy firma DEST jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

czy jest ok to niemam pojęcia wszelkie zabezpieczenia sam sobie montuje i wiem ze nikt tego tak szybko nie złamie.

 

wbrew pozorom montaz tegotypu urządzen jest smiesznie prosty a co do skutecznosci to im lepiej schowany tym lepiej samochód zabezpieczony

ja mam wszystkie kable czarne i dodatkowo mam przewód sabotażowy po przecieciu uruchamia dodatkową syrene alarmową która jest pieknie schowana i nie do zniszczenia :) czyli małe zabezpieczenie zabezpieczenia.

 

i nie polecam zakładania masy alarmów i zabezpieczen bo robi sie uciązliwe dla nas samych najprostsze najlepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja właśnie dzisiejsza noc spędziłem z policjantami na zbieraniu śladów z nieudanej próby kradzieży mojego passata. Nie wiem jak oni to robią ale do środka dostali się bez najmniejszego problemu a co więcej nic nie uszkodzili. Dopiero w środku wywalona stacyjka. Na szczęście poskutkował antynapad i samochód nie zmienił właściciela. Teraz czeka mnie droga przez mękę z ubezpieczycielem jak sądzę. Ale zastanawia mnie czy w takim wypadku wymieniają wszystkie zamki, czy tylko ten od stacyjki? Zamek w drzwiach i na tylnej klapie nie jest ruszony, nie śmieje mi się jednak chodzić z dwoma parami kluczyków...No i pozostaje kwestia przeprogramowania immobilajzera chyba w takim wypadku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie muszą wymienić wszystkie zamki plus zmienić immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

rzezbe bym zostawił tą samą ja kupiłem paska bez kluczyków i dostałem nowy bez problemu w aso immo mozna zawsze zmienic ale czy to włąsnie zamki i immo uratowało Twojego passata to wszystko nic nie warte trudniej ukrasc starego malucha z wymyslnymi zabespieczeniami niz nowego passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

Jajowaty ja miałem około 2 lata temu identyczna sytuacje. Żadnego śladu w jaki sposób dostali się do środka i rozbebeszona stacyjka. Tylko pozornie nie ma śladów jak weszli bo po rozebraniu wkładki w drzwiach na bank okaże się że jest do wymiany. Znajdz speca od zamków wymieni Ci wkładkę w stacyjce i wkładkę w drzwiach i dopasuje do twoich kluczyków. Wykasuję błędy imo i możesz smigać, tak było u mnie koszt około 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja namieście swojego nie zamykam mam zabezpieczenie na wiertło które rozłącza przewód od rozrusznika mam także małą modyfikację przekaznika pompy paliwowej i zapłonu .W sumie takich jak moje to nie kradną.Kuzyn mówił że gadał na granicy z kolesiem to jak weszliśmy do Szengen to jak kiedyś przy granicy ginęło 3-5 samochodów to teraz ginie 15 dziennie a najbardziej chodliwe B5 i A4 najczęściej na części. Nie wiem czy to prawda,ale nie ciekawie zostawiać B5 pod blokiem.Na szczęście niemam takiego problemu. Ale musze po waszych postach kuzyna uświadomić troche bo ma B5 i jak idzie do sklepu to nieraz zostawia kluczyki w stacyjce z przyzwyczjenia jak w ursusie.W sumie to dzisiaj wszystko kradną traktory koparki nawet słyszałem że jumneli z budowy ponad 20ton koparke na gąsienicach.Ręce opadają. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr-kaczor

A co sądzicie o zabezpieczeniu pedałów hamulca i sprzęgła za pomocą tego

 

http://bullock.com.pl/

 

Koszt około 460zł.

 

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie dzisiejsza noc spędziłem z policjantami na zbieraniu śladów z nieudanej próby kradzieży mojego passata. Nie wiem jak oni to robią ale do środka dostali się bez najmniejszego problemu a co więcej nic nie uszkodzili.

 

smutna prawda - na allegro można było dostać moduł do otwierania seryjnych centralnych zamków VAGa i coś do rozbrajania immo w ciągu 10 sekund... koszt to około 300 zł. Stacyjkę rozwalali, bo musieli czymś faktycznie zewrzeć przekaźniki rozrusznika...

 

Elektronika to przekleństwo, ale życie ratuje. Mój też kiedyś odjechał, ale dzięki temu, że ma dwa, cholernie upierdliwe antynapady... do dziś nie doczyściłem tego syfu do zdejmowania odcisków palców z drzwi samochodu.

 

A co sądzicie o zabezpieczeniu pedałów hamulca i sprzęgła za pomocą tego

 

http://bullock.com.pl/

 

Koszt około 460zł.

 

 

Piotr

to wygląda jak twierdza nie do zdobycia, ale specjaliści ocenią pewnie, że można to rozbroić jednym ruchem ręki...

 

IMO najlepsze zabezpieczenie to (już wielokrotnie o tym mówiono) takie, którego nie widać, którego się nikt nie spodziewa, które zadziała w chwili, gdy nowy właściciel będzie już pewny siebie i ochłonie po pierwszych wrażeniach - auto stanie na środku ulicy i nie będzie już miejsca na rozbrajanie czy szukanie ukrytego modułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr-kaczor

ja słyszałem że ta blokada na pedały jest dość dobra ale szukam nowych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka blokadę na pedały własnej roboty troche rurek pospawanych ze sobą i kłódka jeśli ktoś do tego podejdzie to odpadnie nie ma szans żeby to otworzyc ( ale wlasnej roboty to nie sklepowe, a przez to moim zdaniem lepsze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności