Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Paska kombi 99r B5 5 śrub. Posiadam opony zimowe 205\55 R16 jakie felgi stalowe muszę do niego kupić??

W serwisie powiedzili mi że fabrycznie montowano 15 ale ja mam a przynajmniej z takimi go kupiłem 16 (alumy też mam 16). Z tego co wyczytałem w jednym z przeglądów który miał w niemczech że felgi powinny mieć oznaczenie 7JX16 H2 ET45? Czy jeżeli kupie np.6JX i ET powiedzmy w przedziale od 40 do 45 będzie to miało jakieś znaczenie??

 

Znalazłem takie felgi 6 i1\2 czyli 6,5 JX16 H2 ET42 czy takie będą dobre?

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie był w stanie pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny podpasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny hmm?? Muszę to wiedzieć na 100% bo szkoda będzie czasu zachodu i pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna nikt nie jest w stanie mi pomóc? Zapytam jeszcze raz. Mam zimówki 205\55 R16 jaki felgi stalowe musiałbym do nich kupić a dokładniej jaki minimum mogą mieć? 6JX, 6,5JX, 7JX ET40, ET42, ET45????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie oprucz 6j trochę za waskie do paska na tą oponę, a jakie et to zalezy od szerokości felgi wszystkie które podałeś będą oki, im mniejsze et tym felga bardziej na zewnątrz będzie wystawać, wybór zalezy od ciebie.

Znalazłem takie felgi 6 i1\2 czyli 6,5 JX16 H2 ET42 czy takie będą dobre?

będą dobre lecz moim skromnym zdaniem można znalesć o bardziej passatowskich parametrach, a te będą błęboko schowane do wew.

tu masz kalkulator

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

wpisz fabryczny rozmiar, porownaj isobie odpowiedz sam. max wychylenie na zew. to mniej więcej przy szer. 8" et35

Edytowane przez KrajesK
brak linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie to ja mam 7JX16 ET45. Alumy i zapas mają po tyle samo.

Gdzie jest ten kalkulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba umknęło już wkleiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumie że kolega patrzy pod względem czysto kozacko-optycznym :).

Mi aż tak bardzo na tym nie zależy. Chodzi mi bardziej o to czy nic nie będzie tarło przy feldze 6,5J ET42 (balon 205\55 R16) i czy 6,5 cala nie bedzie za małe chociaż widziałem opony właśnie 205\55 wrzucone dokładnie na taka felge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym ET będzie jeszcze bardziej schowana w nadkole niż seria.Jak się wyglądem nie przejmujesz to spasuje,w końcu pomiedzy 45 a 42 jest niewielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo niby ET 42 jest mniejsze ale 6,5 robi swoje, felga jest o 3mm cofnieta do środka. Ewentualnie 6,5 ale ET35 :).

A jakie będzie minimum i maksimum cali (JX) dla opony 16"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego skoro jest węższa :hyhy

Jeżeli chodzi o szerokość felgi-wszystko zależy jaki ma być efekt wizualny,ale tu już mowa o oponach letnich.205 oaciągniesz nawet na felgę o szerokości ponad 8"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak bo niby ET 42 jest mniejsze ale 6,5 robi swoje, felga jest o 3mm cofnieta do środka. Ewentualnie 6,5 ale ET35 .

A jakie będzie minimum i maksimum cali (JX) dla opony 16"?

piszesz aby pisać? w dodatku bez tołku

dostałeś wszystkie info. masz link to sobie poprzesuwaj ten suwak i sobie odpowiedz. Masz wszystko wa widelcu.

A jakie będzie minimum i maksimum cali (JX) dla opony 16"

od 5 do 10 zależy od szerokości opony (wyrażonej w mm) jak wiesz ile ma cal to i odpowiedź znasz.

tu jeszcze zajrzyj

http://www.tyrestretch.com/index.php

http://www.willtheyfit.com/

chyba już masz wszystko.

Edytowane przez KrajesK
dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam możliwość kupienia takiego zestawu:

http://allegro.pl/volkswagen-golf-5-kola-zimowe-r15-195-65-6j-et-47-i3746469396.html

 

Pytanie to: czy będą pasować? jeżeli nie, to podpowiedzcie, co trzeba zrobić żeby wszystko grało?

Samochód to: Passat B5 FL 2002 1.9 TDI

Z góry dzięki i proszę o w miarę szybką odpowiedź ;)

Edytowane przez bestialsky
Dodanie danych auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być głęboko osadzona,bo golf ma ET50 chyba,ja w swoim passacie przed liftem mam takie z golfa v i mi to spasowało

Jakby nie pasowało to wtedy dystanse zakładasz

np :

http://allegro.pl/dystanse-13mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i3763482108.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie musi być to ET, żeby pasowało do Passata i żeby nic nie trzeba było zmieniać?! Jedni piszą 37, jedni 45... zwariować idzie... Jakie do felg stalowych 15" a jakie do 16"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie OSTATNIE pytanko i błagam o szybką odpowiedź Was ludzi doświadczonych ;)

Mam okazję kupić od znajomego Alu DEZENT 7J R16'' ET40 5x112 otwór 57mm, na oponach zimowych GoodYear Ultra Grip 8 205/55/16 z bieżnikiem 5mm.

Będzie wszystko pasowało i jeździło? Przypominam że do Passata B5 FL Variant 1.9 TDI 2002 r

 

Błagam o szybką odpowiedź i z góry DZIĘKI !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej będzie pasować. Wielkość felgi i opony wręcz "katalogowa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , przy felgach 7/17 ET45 opona 225 czy dystanse na przod 10mm i na tyl 15mm to dobre rozwiazanie zeby felgi nie wystawaly poza obrys auta ale ladnie sie prezentowaly bo na ta chwile to kiepsko to wyglada siedza za gleboko:cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności