Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od nokiana bridgeston napewno bd lepszy a jaki kolego rozmiar Cie interesuje ?? jak normalna standardowa do normalnej jazdy to ja bym osobiscie teraz pirellke zamontowal i to ta nowa P7 cinturato blue ma troche lepsze osiagi od zwyklej i widac ze ta mieszanka gumy jest inna bo nawet w reku jak sie ja trzyma to jest lzejsza . teraz mam energi saver i jest bardzo dobry po matazu tylko raz go wywazalem po przejachaniu 1200 km bo tak sie zaleca opona sie uklada na felde pasta wysycha i od tamtej pory jest ok :) na nastepne lato nastawiam sie na 18 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/55r16 a co sadzisz o turanzie er 300 bo taka mam ale kiedys zmienie na inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Nokian model V. Miałem założone w Peugeot 406 i jeżeli chodzi o właściwości trakcyjne oraz poziom hałasu to nie mają sobie równych. Obecnie na lato zakładam Bridgestony modelu nie pamiętam 215/50R17, ale średnio jestem zadowolony z uwagi na to, że dość hałasują. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak halasuje to pewnie Ci pozabkowala wiec pewnie nie byly rotowanie przy zkladaniu spruboj zamiecic lewa z prawa chyba ze masz kerunkowe to jest problem bo z halasem nicsie nie zrobi . a co do turanzie er 300 to bridgestone to gorna polka tylko z brydgeston robi dosyc sztywne opony i jednym to dpowiada a jednym nie wiec zalezy czego oczekujemy od opony i podkreslam wszystkiego nie mozna mniec w jenej oponie jak cos jedna ma dobre to i musi mniec zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem wlasnie ze ta turanza sztywna to czasem jest to wada a czasem zaleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Rozgladam sie za nowymi oponami do auta :) na jedna moge przeznaczyc 220 obecnie mam 185/65/15r firmy nie podaje bo i tak szukam czegos nowego. Zastanawiam sie czy warto dac cos szerszego "195" czy spalanie duzo wzrosnie. Z góry dziekuje za podzielenie sie swoja wiedza i ogolna pomoc. Pozdrawiam Tyrant :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze kleber gdzies w tej cenie powinen byc a jak 185 to bd nawet mniej chyba ze pare zloty wiecej i bd gorna polka . jak 195 to na 65 R15 bd a o spalanie to bez przesady nie wiadomo jak sie nie zwekszy

Edytowane przez Piotrek13
blad w rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak 195 to na 60 R15 bd
Co za bajki opowiadasz? B5 ma 195/65/15 w standardzie. 185/65/15 jakie ma kolega nie są zalecane do B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam blad w pisaniu nie zerknolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem ale nie mialem za duzo czasu. Wywnioskowalem po waszych wypowiedziach ze 195/65/15 nie moze byc opcja lecz jest wymagane do passata b5. Teraz najwazniejsze, konkretnie jakie modele opon mozecie mi polecic. Chcialbym aby nowe opony zachowywaly sie przyzwoicie na deszczu i ogolnie zeby byly najlepszym wyborem jesli chodzi o cena/jakosc. Jeszcze raz dzieki za duze zainteresowanie tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem ale nie mialem za duzo czasu. Wywnioskowalem po waszych wypowiedziach ze 195/65/15 nie moze byc opcja lecz jest wymagane do passata b5. Teraz najwazniejsze, konkretnie jakie modele opon mozecie mi polecic. Chcialbym aby nowe opony zachowywaly sie przyzwoicie na deszczu i ogolnie zeby byly najlepszym wyborem jesli chodzi o cena/jakosc. Jeszcze raz dzieki za duze zainteresowanie tematem :)

Kleber Dynaxer oraz Uniroyal RainExpert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weak_michael tylko ktory konkretnie model Klebera polecasz z tego co widze jest kilka wersji. Wyczytalem takze w tym temacie ze Uniroyal sa rewelacyjne jesli chodzi o deszcz ale na zakretach nie radza juz sobie tak rewelacyjnie. Jesli ktos uzytkowal wymienione wyzej opony bylbym wdzieczny gdy powiedzial o nich cos wiecej, wady/zalety i wtedy wybor bedzie naprawde prosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uniroyal sa rewelacyjne jesli chodzi o deszcz ale na zakretach nie radza juz sobie tak rewelacyjnie.

 

I podtrzymuje w zakrętach się kładzie za miękka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wszystko jasne i teraz mam jednak trudny orzech do zgryzienia. Chyba najlepszym wyborem w takiej sytuacji bedzie opona Kleber Dynaxer HP3 jak myslicie ?. Dzieki "Łysy" za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ojcowym audi latają Uniroyale RainExpert 205/55/16 - wg mnie bardzo dobra opona, przy tym rozmiarze nie odczuwam kładzenia na boki, bardzo fajnie się prowadzi. Rewelacja na mokrym. Cicha. Ja polecam, z pewnością kupiłbym je ponownie i polecam. Cena/jakość bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy poszukuje 195/65/15 niestety na allegro nie widze opon polecanych przez Ciebie wlasnie w tym rozmiarze. Moge wydac max 220zł na jedna.

 

skcrack: czyli do normalnej jazdy z ograniczona predkoscia nie powinno mi to przeszkadzac :) nie zamierzam szalec na naszych Polskich drogach tym bardziej ze sam silnik to tylko 1,6 w stosunku do masy passata :)

 

Moze jeszcze ktos tu z obecnych wypowie sie na temat opony Kleber Dynaxer HP3 sprawdzalem ceny i rocznik 2013 wychodzi taniej za komplet niz w przypadku Uniroyal.

 

Ogolnie dziekuje ze chce sie wam odpisywac, bardziej ufam waszym opinia, w internecie moga dawac opinie osoby ktore nawet nie mialy stycznosci z dana opona :( tutaj jest jednak inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Uniroyal RainExpert wypada na mokrym lepiej bo jest kerunkowy a opona kierunkowa zawsze odprowadza lepiej wode jak symetryczna czy asymetryczna ale bd glosniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również poraz enty polecam Rainexperta;) a jak Ci się auto kładzie na zakrętach to sobie zmien amortyzatory a nie opony;) opona dobrze napompowana nie ma opcji żeby dawała takie odczucie. Jeżdze juz 2 sezon i nie zauważyłem tego a wale na zakrętach równo. Mam 195/60R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności