Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście odradzam Dębica Passio 2 miałem jeszcze w Toledo, kupiłem sugerując się ceną :/, po 3 miesiącach 4 opony do wyrzucenia zaczęły tłuc niemiłosiernie, odesłałem na gwarancję to odesłali mi z karteczką że nie wymienią bo to z winy użytkownika, śmiech na sali. W passku mam Sava Intensa i jest elegancja, bardzo dobra opona.

Co do tych opon to wiem, że są spoooooro głośniejsze od Fuldy Carat.

Ja płacić za oponę powiedzmy 150 -170 zł, to lepiej dołożyć już te 20% ceny i kupić coś, z czego będziemy zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę od niedawna na Continentalach Premium Contact 2 i sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , muszę się dokleić do tematu opon, a więc kupiłem passata i mam opony ok 4mm bieżnika z roku 2004 , czy warto jeszcze na nich jeździć, czy czas już na zmianę? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , muszę się dokleić do tematu opon, a więc kupiłem passata i mam opony ok 4mm bieżnika z roku 2004 , czy warto jeszcze na nich jeździć, czy czas już na zmianę? pzdr

 

wszystko zależy od zasobności portfela oraz stanu tych oponek... jeśli nie popękane (sparciałe) to spokojnie można dokończyć sezon na nich.

Miałem na poprzednim aucie opony z 2004 Barumy, co prawda zimówki, ale właściwości nie straciły pomimo wieku, nie były spękane.

Tak więc nie ma co się obawiać jeśli stan jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, ale jednak dziś dwie z przodu zdecydowałem się wymienić na nowe ponieważ zobaczyłem ze ma z boku bąbla, teraz mam takie pytanie bo przy wymianie gość nie mógł napompować opony , twierdzi że felga jest zbyt szeroka do opon ale ją jakoś zamontował po czasie, rozmiar taki sam kupiłem 195 65 15 felga alu firmy dbv , trochę rant felgi bardziej odstaje jak przy starych, czy przy większych prędkościach na zakrętach nic się nie stanie z tymi oponami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki za info, ale jednak dziś dwie z przodu zdecydowałem się wymienić na nowe ponieważ zobaczyłem ze ma z boku bąbla, teraz mam takie pytanie bo przy wymianie gość nie mógł napompować opony , twierdzi że felga jest zbyt szeroka do opon ale ją jakoś zamontował po czasie, rozmiar taki sam kupiłem 195 65 15 felga alu firmy dbv , trochę rant felgi bardziej odstaje jak przy starych, czy przy większych prędkościach na zakrętach nic się nie stanie z tymi oponami?

 

Po pierwsze to coś ten gumiarz jakiś niepełnosprytny... po drugie jeśli rozmiar nowych butów jest ten sam co stare to nie ma co sie obawiać, ktoś kiedyś jeździł i bylo dobrze.

Najlepszym rozwiazaniem, skoro to nowe opony to wymienić lepiej na szersze, moim zdaniem szkoda rantu felgi przy naciągu.

BTW, orientujesz sie ile cali mają Twoje alu albo zapodaj fotkę jak prezentuje ta opona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok postaram się w wolnej chwili zrobić zdjęcie, a co do cali to nie mam pojęcia poszukam na feldze jakiś oznaczeń , a ile cali powinna mieć taka felga do rozmiaru opon 15 195 65 ? a co masz na myśli ze szkoda rantu przy naciągu? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok postaram się w wolnej chwili zrobić zdjęcie, a co do cali to nie mam pojęcia poszukam na feldze jakiś oznaczeń , a ile cali powinna mieć taka felga do rozmiaru opon 15 195 65 ? a co masz na myśli ze szkoda rantu przy naciągu? pozdrawiam

 

zalecana wielkość felgi dla rozmiaru 195/65/15 to min 5,5 cala do max 7 cali. Optymalny rozmiar to 6 cali felga na taki rozmiar:)

Wiadomo, im węższa opona w stosunku do felgi to rant jest odsłonięty i bardziej trzeba uważać na krawężniki i dziury, to miałem na myśli.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mam NOKIAN H 205/60/15 opony trzymają super na suchym na mokrym rewelacja bardzo ciche ale przy dużych prędkościach czuć słabe trzymanie boczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na feldze znalazłem oznaczenie 7JX15H2 oraz +ET 38 czyli pasuje jednak do opony 195 65 15 bo rozumiem ze felga to 7 cali tak? czy opony bridgestones turanza er300 cieszą się dobrą opinia bo takie zamontowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na feldze znalazłem oznaczenie 7JX15H2 oraz +ET 38 czyli pasuje jednak do opony 195 65 15 bo rozumiem ze felga to 7 cali tak?

 

dokładnie tak:)

 

czy opony bridgestones turanza er300 cieszą się dobrą opinia bo takie zamontowałem?

 

dużo forumowiczów poleca turanzy, sam miałem okazję pojeździć na nich, sprawowały się super, szczególnie na mokrym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - jeżdże na Turanzach 215/55 R16 w pasku i są świetne.

Moja kobieta ma je 195/65 R15 w oplu swoim i również się świetnie sprawują

Mój koleś jeździ Mondeo Combi 205/55 R16 i bardzo chwali

Są ciche i świetnie się trzymają drogi, na suchym, jak i na deszczu.

Polecałem wcześniej na tym forum i dalej polecam, bo im więcej kilometrów na nich robię tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście odradzam Dębica Passio 2 miałem jeszcze w Toledo, kupiłem sugerując się ceną :/, po 3 miesiącach 4 opony do wyrzucenia zaczęły tłuc niemiłosiernie, odesłałem na gwarancję to odesłali mi z karteczką że nie wymienią bo to z winy użytkownika, śmiech na sali. W passku mam Sava Intensa i jest elegancja, bardzo dobra opona.
Kolego a kto mądry kupuje Dębice , Kormorana , Baruma iinne wynalazki? Jak chcesz się zabić to wtedy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a kto mądry kupuje Dębice , Kormorana , Baruma iinne wynalazki? Jak chcesz się zabić to wtedy warto.

Ciekawa interpretacja,pozostawię ją bez komentarza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a kto mądry kupuje Dębice , Kormorana , Baruma iinne wynalazki? Jak chcesz się zabić to wtedy warto.
lepsze takie niż słabe używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

polecam turanza er 300 na suchym i w koleinach wypełnionych wodą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmigam na frigo2 drugi sezon, co prawda bez szaleństw czy hiper dalekich tras, cykl miasto-wieś +-60km dziennie. Jak na średnio odśnieżone drogi wiejskie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 2 sezon Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55/16

Cicha opona, świetnie się trzyma na mokrym jak i na suchym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa interpretacja,pozostawię ją bez komentarza....
I słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem golfem MK3 3 sezony (kupilem nowe) a teraz paskiem na Toyo T1R Polecam ani raz mnie nie zawiodly troszke je slychac ale to z racji bieznika w jodelke (mniej niz goodyeary) ja jestem zadowolony i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności