Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę Cię rozczarować. Oponek nie kupiłem w żadnym sklepie. Pracuję w Bridgestone, a pracownicy mogą kupić określoną liczbę opon ze zniżką.

Coś w rodzaju dawnego deputatu zakładowego.

 

215/55 R16 będą raczej drogie. Świetnie trzymają się drogi bo są szersze. Miałem wcześniej w tym samym rozmiarze Dunlopy Sport i też dawały radę, ale były głośne i zużyte, także się ich pozbyłem.

Poza tym moje opony były wyprodukowane bezpośrednio dla VW, czyli ten konkretny rozmiar jest montowany na autach w fabrykach.

Oznaczenie XL oznacza wzmocnienie. Taka opona ma większy indeks nośności niż opona w tym samym rozmiarze ale bez oznaczenia XL. Konstrukcja opony jest nieco inna, są dodatkowe opasania, mogą być dodatkowe materiały w okolicach drutówki.

Opony z XL dedykowane są przeważnie do aut o zacięciu sportowym, dużych, o dużej mocy, czyli takich, gdzie opona musi przekazać duży moment obrotowy.

Rant ochronny różnie jest oznakowany: FR, RFP, MFS, RIM PROTECTOR.

Ranty ochronne stosowane są przeważnie w oponach niskoprofilowych xxx/55 i niższych.

 

Podsumowując - prawie połowa "firmy" jeździ na tych oponach i ludzie sobie chwalą. Ja mam je w dwóch autach swoim i kobiety i są świetne.

215 są jednak spore i nie wiem, czy jest sens się w to pakować. Każde "wyposażenie" opony ponad standard kosztuje, czyli XL, wyższe indeksy prędkości itp.

Myślę, że opony 205/55 R16 w zupełności Ci wysarczą. Nie ma co szaleć. Ja jeździłem na takich zimowych (Pirelli) i powiem, że rozmiar ten spisywał się świetnie. Co prawda strasznie głośne, ale mocno zastanawiałem się nad takim rozmiarem na lato. Wybrałem większe raczej ze względów estetycznych - lepiej się auto na nich prezentuje, szczególnie na nowych felgach, no i oczywiście lepsza przyczepność. B6 jest dość spore. Dochodzi do tego wzrost zużycia paliwa ... Więcej auto pali na letnich 215 niż na zimowych 205...

 

Mam spory silnik, czasami ciężką nogę. Jeżeli nie planujesz sportowej jazdy, nie ma sensu szukać wzmacnianych opon. Ja sobie fundnąłem takie bo mam możliwość kupienia po taniości.

Wszystko oczywiście zależy od Twoich preferencji i grubości portfela.

Edytowane przez prymas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o poradę w sprawie zakupu opon SEMPERIT 195/65R15 SPEED-LIFE 91H.Czy ktoś jeździ na tych oponach,czy warto kupić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o opinie opon:) Które z nich wybrać i dlaczego:) W miarę ciche żeby były:)

 

Dębica Furio 225/45R17 91W

DAYTON D320

BARUM BRAVURIS 2 225/45R17 91W 270 km/h

GOODRIDE SV308

225/45R17 94W- 270KM/H

FIRESTONE FIREHAWK SZ90u

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poproszę o opinie opon:) Które z nich wybrać i dlaczego:) W miarę ciche żeby były:)

 

Dębica Furio 225/45R17 91W

DAYTON D320

BARUM BRAVURIS 2 225/45R17 91W 270 km/h

GOODRIDE SV308

225/45R17 94W- 270KM/H

FIRESTONE FIREHAWK SZ90u

 

Pozdrawiam

Żadne!!!!!! Jeśli chcesz dobrą opone to albo Turanza albo EfficentGrip. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie założyłem Uniroyal RainExpert 205/55/16 i jestem miło zaskoczony bo się nawet ładnie trzymają drogi i nie szumią zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że opony 205/55 R16 w zupełności Ci wysarczą.

dzięki bardzo za inf. napewno się przyda :].

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efficient Grip są tak glosne, ze szkoda na nie pieniedzy. Trzymaja sie dobrze, ale poziom halasu jest naprawde nieznosny. To samo Klebery, kupilem w zeszlym roku nowki, ponoc grupa michellin. Wrzucilem je an tyl, bo mnie juz tak wnerwialy, takie lekkie wycie. Na deszczu super, ale podczas jazdy po suchym wolaja o pomste do nieba. ja polecam michelliny. Drogie, le dobre. Jeszcze continentale 2, nie sa az tak glosne, ale rewelacja pod kazdym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tymi Kleberami. Mam zimówki i są zaje...cie ciche... Cichsze od Pirelli o jakieś 3 klasy... Może po prostu ten model, który mam jest bardzo udany.

Letnich co prawda nie mam Klebera - ale powtórzę, że z zimówek jestem jak najbardziej zadowolony - nie zawiodły mnie ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideally ale pitolisz bzdety!!! mam Efficentgripy i są cichuteńkie , niesamowita przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.Widocznie ci się auto kończy lyb łozyska sobie wymień a nie mów głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie... Chyba wszyscy się zgodzą, że pojęcie głośności jest względne. Zresztą wypowiadałem się na ten temat już.

Dla jednego głośno nie musi być tym samym głośnym dla innego... Wiele rzeczy się na to składa.

Taka dyskusja jest bezcelowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prymas ty to powinieneś być moderatorem , wiesz jak uspokoić ludzi.Pozdrowionka z Ojcowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko... Się nie czepiaj ;)

Mnie też kilka razy o mało nie poniosło - wiem, jak jest. Ale suche fakty "Panowie Szlachta", jak to drzewiej mawiano. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a opony 225/55 R16założone na felgi 7.5 x 16" ET 45 będą pasowały do passata b5 fl ma on fabrycznie obniżone zaiweszenie o jakieś 20mm nie będzie to ocierało:zeco link do aukcji

http://moto.allegro.pl/16-oryginal-audi-5x112-a6-tt-lato-germany-i1600208650.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FIRESTONE FIREHAWK SZ90u

 

Tyle skrajnych opinii nt opon ile ich rodzajów i marek na rynku.

Arczi ... zrobiłem juz 5000km od momentu założenia nowo zakupionych FIRESTONE FIREHAWK SZ90u. Bałem się tego co pisano na forum (tym i innych), że będa hałasować "bo Firestony hałasują". Posiłkowałem się również testem w magazynie Auto Świat gdzie opony uplasowały się w połowie testu.

 

5000km z czego większość na suchym - rewelacja!

Od kilku dni deszczowo więc była okazja na domowy test aquaplaningu.

Przy przy 110km/h w bezpiecznym dla mnie i dla innych miejscu próbowałem "łosiować" w kałużach - r-e-w-e-l-a-c-j-a!

Hamowanie do zera w deszczu jw.

Gorzej z przyczepnością podczas ruszania na deszczowej, asfaltowej nawierzchni.

Już 2x spotkałem się, że zaświecił się system kontroli przyczepności w tym raz opona straciła przyczepność przy agresywnym ruszeniu.

 

Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do opon letnich to właśnie założyłem

Vredestein Ultrac Sessanta

http://www.opony.autocentrum.pl/lista_opinii/207/z,z,z,q,z,unxyc/opinie_o_oponie_osobowej_vredestein_ultrac_sessanta.htmlx

 

jezdziłem na mokrym i suchym jak narazie super !!

polecać jeszcze nie polecam bo mam je za krótko ale zapowiada się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem opony Kleber Dynaxer HP 3 195/65/15 i nie wiem jak założyć, bo nie ma żadnych oznaczeń, czy ktoś może mi doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem opony Kleber Dynaxer HP 3 195/65/15 i nie wiem jak założyć, bo nie ma żadnych oznaczeń, czy ktoś może mi doradzić?

Jeżeli nie ma na niej żadnych oznaczeń typu: rotation/strzałka/outside/inside, to nie ma znaczenia jak ją zamontujesz ;) W przypadku tej opony kierunek toczenia nie jest istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja :)

co powiecie o oponkach BARUM BRAVURIS 2 98W XL rozmiar 225/40R 18 92W XL ZR, przyszła mi chrapka na fele 18" i takie opony mnie ciekawią

dla ciekawskich aukcja:

http://allegro.pl/opona-barum-bravuris-2-tanio-225-40r-18-92w-xl-zr-i1638916939.html

chodzi mi głownie czy nie są głośne, zużywanie i przyczepność

 

ew. jakie polecicie inne w rozsądnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzor bieznika jest bardzo podobny do opon continental contipremiumcontact 2. A te oponki zajmuja jedne z lepszych miejsc w rankingach. Te Barumki moga byc dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności