Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co myślicie o Michelin Pilot Sport 1 ?(używane), ogólnie szukam jakiś wiadomo bezpiecznych ale też cichych opon,

 

Bezpieczne i używane to dwie sprzeczności...

Nigdy nie masz pewności, jak używane opony były eksploatowane. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie używane są do bani, ale kupując takie nigdy nie masz pewności, co tak naprawdę kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie go końca się z tym zgodzę, zdaję sobie sprawę, że używane nie zawsze są pewne ale jeśli kupuję się u pewnego sprzedawcy lub jak to w moim przypadku od kolegi bo kupił 18" na lato to nie powinno być problemu. ale wróćmy do opon, ktoś używał tych opon? wiem, że te opony mają sportową charakterystykę więc będą twarde i raczej mało komfortowe ale może mniej niż Pirelli Pzero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbliża się okres letni i mam zamiar kupić nowe oponki. Moje pytanie jest takie czy ktoś ma takie opony i ewentualnie które polecacie! Wszystkie w rozmiarze 205/55/16

 

1- Dunlop SP Sport 01

2- Dunlop SP Sport Fastresponse

3- Goodyear EXCELLENCE

4- Goodyear EFFICIENTGRIP

5- Michelin ENERGY SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie go końca się z tym zgodzę, zdaję sobie sprawę, że używane nie zawsze są pewne ale jeśli kupuję się u pewnego sprzedawcy lub jak to w moim przypadku od kolegi bo kupił 18"

To zmienia postać rzeczy, od kolegi nie bał bym się kupić, oczywiście od dobrego kolegi ;)

 

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

 

Witam, zbliża się okres letni i mam zamiar kupić nowe oponki. Moje pytanie jest takie czy ktoś ma takie opony i ewentualnie które polecacie! Wszystkie w rozmiarze 205/55/16

 

1- Dunlop SP Sport 01

 

Miałem takie ale 215/55 R16 - były bardzo głośne... teraz mam Turanzy ER300 i o klasę cichsze, też "twarde" bo wzmocniona wersja i produkt OE

 

Micheliny bym sobie podarował... przereklamowane

Z tego, co wymieniłeś, zainteresował bym się GoodYearami - zbierają bardzo dobre opinie, szczególnie Efficientgrip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zbliża się okres letni i mam zamiar kupić nowe oponki. Moje pytanie jest takie czy ktoś ma takie opony i ewentualnie które polecacie! Wszystkie w rozmiarze 205/55/16

 

1- Dunlop SP Sport 01

2- Dunlop SP Sport Fastresponse

3- Goodyear EXCELLENCE

 

excellence są bardzo głośne podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michelinkach Pilot Sport, mają podobno 5,5-6mm?

Na tych zdjęciach wyglądają tak, jakby już dawno miały wylądować na śmietniku, a nie szukać nowego właściciela. Jeżeli nadawałyby się do dalszej eksploatacji, to pewnie nikt by nie próbował się ich pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prymas co myślisz o tych Michelinkach Pilot Sport, mają podobno 5,5-6mm?

 

5,5 - 6 mm to one może miały na początku... Nie wierzę w to. Na zdjęciach wyglądają na zjechane i sfatygowane... widać ewidentnie, które były na przodzie, skrajna prawa na jednym ze zdjęć była na tyle, dwie w środku właśnie chyba były na przodzie.

Osobiście bym nie brał, ale zdjęcia nie oddają stanu faktycznego. W podobnym stanie miałem Dunlopy Sport, które kupiłem "na samochodzie" i poszły od razu na przemiał...

 

Ale to jest tylko moja opinia, sam zdecyduj i dobrze sprawdź głębokość bierznika w kilku miejscach na szerokości i w obwodzie.

 

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

 

Ta opona robiona na zbliżeniach jest w najlepszym stanie, reszta to masakra przy dokładniejszych oględzinach zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Faktycznie słabe te opony dla mnie jakieś 4 mm mają bieżnik po fotach .Ale jeżeli chodzi o Michelinki to mam pilot sport rewelacyjne są ciche i miękkie polecam takie naprawdę warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobierzcie mi coś na 205/50 r 17. Falken FK452 ? Połka cenowa powiedzmy do 400zł/sztuka czyli marki typy Conti, Michelin odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Patrzyłem na oponeo i tam wszystkie mają podobne noty. waham się pomiędzy Dunlop SP Sport Fastresponse lub właśnie Goodyear EFFICIENTGRIP. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Efficentgrip i nie znam póki co lepszej opony , same +++++++++++++++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem goodyear excelent i sie wyząbkowały jak szlak szybko wiec niepolecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoją opinię. Tylko nie Efficentgrip! Kupowałem 8 szt. dla siebie i kolegi u znajomego w dużej hurtowni. Na 8 szt. 1 ściągała w bok. Kolega przerzucił je na tył i wszystko wróciło do normy. Biorąc pod uwagę fakt, że nie są to najtańsze opony takie rzeczy nie powinny się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aloha 4all :) Zastanawiam się jakie kapcie wybrać rozmiar to 225/45/17

Bridgestone Potenza RE050A

Continental Sport Contact 3

Pirelli PZero Rosso

Dunlop Sport Maxx

Które polecacie :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew powszechnej opinii zdecydowałem się na Firestone Firehawk ZS90 225/45R17.

 

Po zrzuceniu 3 letnich i mocno wyząbkowanych GoodYear Eagle F1 nastała błoga cisza!!!! Autko mięciutkie i wbrew teorii twardego zawieszenia spowodowanego niskim profilem opony czuję się jakbym prowadził autko na zimówkach. Na suchym trzymają się rewelacyjnie, przejazd przez garby, testowo delikatne dziury, przyjazdy kolejowe - rewelacja!

 

 

Reklama /mode on/

Oponki zakupione u tego użytkownika http://allegro.pl/my_page.php?uid=16169171. Bardzo miła obsługa. 2 dni i po transakcji.

Ceny super, gorąco polecam

Reklama /mode off/ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie o tyle lepszą są sklepy internetowe z oponami, że nie musisz przejmować się tym, w jakim regionie jaki sklep ma najlepszy asortyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Aloha 4all Zastanawiam się jakie kapcie wybrać rozmiar to 225/45/17

Bridgestone Potenza RE050A

Continental Sport Contact 3

Pirelli PZero Rosso

Dunlop Sport Maxx

Które polecacie

 

Wybral bym continentale albo pirell,żadnych kierunkowych szkoda kasy.

Pomysl jeszcze nad pirelli Cinturato P7 wygrywają większość testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wbrew powszechnej opinii zdecydowałem się na Firestone Firehawk ZS90 225/45R17.

 

Po zrzuceniu 3 letnich i mocno wyząbkowanych GoodYear Eagle F1 nastała błoga cisza!!!

 

I proszę... opony te faktycznie prezentują się rewelacyjnie. Mój szwagier ma takie i twierdzi, że są głośne, że założył zimowe Bridgestone Blizzak LM32 i były cichsze...

Trzeba by był po prostu zbadać poziom hałasu, bo na słuch, to pojęcie bardzo względne.

Sam rozważałem zakup tych opon, ale Turanzy bardziej mi się opłacały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności