Skocz do zawartości
Gość garfield

Maksymalna masa całkowita przyczepy w Waszych Passatach..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość garfield

Witam Wszystkich...Planuję zakup Passata 98-00 tylko diesla jednakże mam pewien dylemat. Mianowicie jeśli byłoby to możliwe i nie sprawiło większego kłopotu prosiłbym o podanie MAKSYMALNEJ MASY CAŁKOWITEJ PRZYCZEPY Z HAMULCEM (to jest pole 0.1) jaką macie wbitą w Wasze dowody rejestracyjne. Interesują mnie dane tylko dla silników diesla, zarówno sedanów jak i kombi 1,9 każdej wersji i 2,5 również. Wersje Syncro również biorę pod uwagę.

 

Prowadze małą działalność gospodarczą i zakupiłem większą przyczepkę o maksymalnej masie całkowitej 1500kg

Niestety Golf III TDi ma wbitą przyczepę tylko max: 1200 kg i mimo że śmiało radzi sobie z większymi, niestety chcąc przestrzegać przepisów muszę zakupić większe Auto i mój wzrok kieruje oczywiście na VW w tym wypadku Passata.

 

Proszę Forumowiczów, jeśli nie sprawiłoby to kłopotu o podanie tych danych, a być może stane się kolejnym aktywnie działającym uczestnikiem waszego grona :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

moj 2.5 v6tdi 4 motion mial 1800 kg, a zwykle 2.5 ma 1600 ! o 1.9 sie nie wypowiadam bo nie wiem ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Najniższa wartość fabryczna ciągniętej przyczepy to 1600kg dla 19,TDI. Potem jest 1800kg dla 4-Motionów i modeli 2,5TDI.

 

Jednak u nas można kupić haki holownicze głównie na 1500kg czy to Bosala, Brinki, Tomet, TMT.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garfield

Dzięki bardzo za zainteresowane tematem........myślę, że najbardziej optymalną wersją dla mnie byłoby kombi 1,9TDi 110KM 4 motion. Z Waszych wypowiedzi wynika że 2,5 zwykły ma gorsze możliwości odnośnie przyczep niż 1,9 4-motion, szczerze mówiąc nie spodziewałem się, ale to tylko z korzyścią dla mnie by było, bo znaleźć 2,5 w dobrym stanie nie jest sprawą prostą, a i koszta eksploatacji są jednak wyższe.

Analizują „Kuba84” pisze że jego 2,5 4 motion miał 1800kg, a według „hha” dla wszystkich motionów jest 1800kg więc i dla 1,9 też. Nie ukrywam, że trochę mnie to dziwi, bo zawsze myślałem, że większa moc i silnik to i większa przyczepa a tu jak widać nie.

 

Mam jeszcze dwa pytania. Nie dałem rady narazie ogarnąć całego forum i zapewne żeby przeczytać interesujące mnie tematy upłynie sporo czasu jednak może jest ktoś na forum Wam znany kto posiada Paska 1,9TDi 110 KM 4 motion, abym mógł na 100% się upewnić odnośnie tych przyczep ?

 

„hha” czy można gdzieś znaleźć w necie te dane, bo jak na razie mi się nie udało, ale może nie wszystko jeszcze sprawdziłem ?

 

ps. A odnośnie haków to myślę, że znajdzie się i taki do 1800. Szczerze mówiąc wolałbym mieć 4 motiona ze względów bezpieczeństwa, gdyż często ciągam przyczepy i wiem, że to ważne.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Ile może uciągnąć, czy ile ma w dowodzie?? ;) Mi przy pierwszym przeglądzie w Polsce wbili 1750 (1,9TDI 130PS) ale diagnosta wpisał to sobie tak z sufitu. Przejrzał w danych inne paski, wybrał największą przyczepę jaka była i tak wpisał. W francuskim dowodzie rejestracyjnym nie było zapisu o przyczepie i nie miał skąd wziąść danych. Jeszcze pytał czy wystarczy 1750 kg, chociaż ja nawet nie mam haka :-). To co jest w dowodzie rejestracyjnym, to może być z palca wyssane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Passat ma 1600kg a mam silnik 1.9 130 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w miejscu "całk masa przyczepy' mam pusto. Tzn bez ograniczeń, czy wogóle nie mogę ciągnąć przyczepy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

a masz hak wbity w dowodzie ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa przyczepy nie moze być większa od masy pustego samochodu przy kat b, a przy wyższej nie moze przekraczać masy auta brutto(z tego co wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopuję temat ponieważ męczy mnie to samo co autora tego tematu a nie znalazłem odpowiedzi.

 

Potrzebuję wiedzieć ile na haku maja:

1. 1.9 TDI 96KW 4motion kombi - skrzynia manual bo chyba tylko z taka występuje.

2. 2.5 TDI 132KW 4 motion kombi - skrzynia tiptronik.

 

Poprosze szczęśliwych właścicieli takich passatów o odczytanie wartości O1 z dowodu rejestracyjnego i wpisanie tu na forum.

 

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1

 

ja jestem szczesciarzem, bo mam auto stuningowane w niemcowni (wbite w brief) i DMC przyczepy zostala zmieniona na 2000 kg. nie pamietam jak bylo oryginalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1700kg -1.9 TDI 96KW 4motion kombi , skrzynia manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U brata jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasacie B5 2000r 116Ps kombi manualna skrzynia jest na hak -1600kg ( normalnie z dokumentów mam takiego na sprzedaż ) w

B5 FL 131Ps kombi w automacie też 1600 kg

B5Fl 101Ps kombi w manualu skrzynia 1400 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5fl silnik AVB 101Ps-sedan-skrzynia manual-1400kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 1,9tdi 90ps, czyli 66kw o1: 1500kg o2: 700kg dodam, że passior jest od Helmuta

Edytowane przez hubert87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy poprostu od stacji diagnostyki u której robisz przeglądy... ja przykładowo mam passata B5, 115 km, kombi z hakiem, rejestrowałem go tydzien temu +/- i facet do mnie mówi ile chce... ja zdziwiony bo myślałem że są jakieś normy itd... , chciał wbic 1500 kg, ale wbił po krótkim zdaniu - uwaga cytuję: " a ch** tam... bedziesz Pan miał 1700 kg w dowodzie"... troche mnie zdziwiło to że to w takim sposób się załatwia ale cóż... taki kraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy poprostu od stacji diagnostyki u której robisz przeglądy... ja przykładowo mam passata B5, 115 km, kombi z hakiem, rejestrowałem go tydzien temu +/- i facet do mnie mówi ile chce... ja zdziwiony bo myślałem że są jakieś normy itd... , chciał wbic 1500 kg, ale wbił po krótkim zdaniu - uwaga cytuję: " a ch** tam... bedziesz Pan miał 1700 kg w dowodzie"... troche mnie zdziwiło to że to w takim sposób się załatwia ale cóż... taki kraj...

 

ten sam silnik w variancie... w dowodzie 1600kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 Kombi 1.9 tdi ahu 90ps Q1 1300kg, Q2 650kg, hak fabrycznie montowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi AFN 110 KM

O1 z hamulcami - 1500 kg

O2 b. hamulców - 650 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności