Skocz do zawartości
Wojtip

Dziwne wibracje przy 120 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Koła leżały jedno na drugim po dwie sztuki.Ale tak jak pisałem na zimowych wszystko było ok.do czasu, później zaczęło telepać i gdy zmieniłem na lato nadal telepie przy tej samej prędkości.

Jeżeli by na zimówkach nie telepało,a na letnich zaczęło to wtedy wszystko jasne,a to na tych i na tych to samo.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz krzywe tarcze hamulcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm krzywe tarcze,może i tak ale mi się wydaje że jeśli by biło przy hamowaniu to wtedy wiadomo że cienkie i krzywe,ale podczas jazdy jak bije to nie wiem.Może i się mylę i są to krzywe tarcze,ale czego by się pokrzywiły,skoro przy hamowaniu jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywe tarcze charakterystycznie słychać podczas hamowania. Podobnie luźne klocki lub jażmo.

gdy zmieniłem na lato nadal telepie przy tej samej prędkości

czyli pozostają:

łożysko koła, przeguby

półoś krzywa lub niewyważona

jeśli jest ABS brak części pierścienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko - u mnie - o dziwo - nie trzepało kierownicą przy hamowaniu a po przekraczaniu 130 km/h zaczynało telepac budą i czuć było bicie nawet w podłodze. Zdjąlem tarcze, przetoczyłem i problem znikł. Tak więc brak telepania przy hamowaniu, nie jest wyznacznikiem tego, że tarcze hamulcowe są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie telepie całą budą tylko czuć to na kierownicy i to w przedziale prędkości o ile dobrze pamiętam od ok.110-130km/h.coś takiego.Powyżej tej prędkości jak i poniżej raczej jest wszystko ok.ale jeszcze raz dla pewności będę musiał to sprawdzić dokładnie od jakiej prędkości się to telepanie zaczyna i kiedy kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdzić ciśnienia w oponach - u mnie to było przyczyną dziwnych dźwięków przy i powyżej 120km/h. A trochę się na głowiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności