Skocz do zawartości
miikii

Gateway CZASEM nie odpowiada. O co chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 😀

 

Proszę was o wskazówki co sprawdzić gdy podłączając VCDS pojawia mi się komunikat "Gateway nie odpowiada" ?

Zdarza się to czasami oczywiście w najmniej oczekiwanych monetach. Czasem połączenie z samochodem jest ok a czasem nic nie jestem w stanie zrobić. Dodam że raczej głowicę VCDS by odpuścił bo na wszystkich innych samochodach wszystko działa jak należy. Nic się złego nie dzieje. Tylko ten jeden Pasek sprawia mi takie problemy.

 

Możecie mi jakoś pomóc ? Będę wdzięczny.

 

20240218_101405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz centralny zamek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przykro mi ale niestety NIE DZIAŁA ta metoda

 

Ale zacząłem się zastanawiać że skoro wszystko w samochodzie działa poprawie a ja mam TYLKO problem z połączeniem się z samochodem poprzez OBD to i może wtyczka OBD ma słabe piny. Gdyby GATEWAY był uszkodzony to miałbym chyba większe kwiatki z działaniem elektroniki na pokładzie.

I powiem Wam że to jest chyba to. wygiąłem trochę głowicę VCDS którą włożyłem w OBD i połączenie z samochodem zaczęło działać. Jak odpuściłem głowicę od razu brak odpowiedzi ze sterownika. Także chyba pomogłem sam sobie poprzez zmuszenie się do myślenia i opisanie tego tutaj Wam. 

O zakończeniu naprawy na 100% oczywiście zamelduję . 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam tak ze jak wloze w port obd za gleboko to tez jest problem z polaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takim błędzie winowajcą okazał się sam kabel. Po wymianie problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności