Skocz do zawartości
Jakub1982

Prawidłowe napięcie ECU 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Piszę bo nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć. Jakie jest prawidłowe napięcie na ECU po uruchomieniu silnika?

Teraz dlaczego pytam: 

Mam passata B7 silnik 2.0TDI CFFB 140HP, ostatnio zaczął przepalać mi pompę paliwa w baku, najpierw wymieniona 2 lata temu, potem 2 miesiące temu i teraz padła trzecia. Po wymianie zacząłem przyglądać się parametrom samochodu podczas jazdy i napięcie ECU u mnie to 14.8V i nie spada (akumulator po uruchomieniu to 13.7V) stąd moje pytanie czy takie napięcie ECU to coś normalnego czy nie, dzięki jak jakąkolwiek podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torche harcore by było jak by ECU sterował bezposrednio pompą paliwa, przekaźnikiem czy PWM do sterownika pompy to tak, ale nie pompą paliwa  na zasadzie załącz 

więc nie szukaj problemu w ECU , bo w CFFB ecu steruje przekazniekiem do pompy paliwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Major napisał:

torche harcore by było jak by ECU sterował bezposrednio pompą paliwa, przekaźnikiem czy PWM do sterownika pompy to tak, ale nie pompą paliwa  na zasadzie załącz 

więc nie szukaj problemu w ECU , bo w CFFB ecu steruje przekazniekiem do pompy paliwa 

OK, to w takim razie możliwe żeby przekaźnik mi palił te pompy? Myślałem że przekaźnik działa i pompa chodzi albo nie działa i nie chodzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przekaznik załącza napiecie take jak daje akku / alternator .

tak naprawde do 15,5-16v to wszystko powino działac w aucie 

14,8 to max napiecie ładowania dla akku, ale sterowniki to wytrzymają wieksze 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Major napisał:

no ale przekaznik załącza napiecie take jak daje akku / alternator .

tak naprawde do 15,5-16v to wszystko powino działac w aucie 

a przy 13,8 - 14v to standard 

Spoko, wielkie dzięki za informację. Jakaś podpowiedź gdzie by dalej szukać problemu? Jakiś mistrz mechaniki mi powiedział że ogólnie jest o problem w VW i tylko pompy Pierburga (podobno to są te oryginalne) dają radę kilka lat polatać. Jest to dziwna historia bo nigdy w żadnym samochodzie nie wymieniałem pompy paliwa w baku a w tym już trzecia :) teraz założona Delphi więc może z 6 miesięcy podziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ma 19 lat i działa :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Major napisał:

moja ma 19 lat i działa :)

 

 

Moja ma 2 tygodnie i teraz zawsze czuję strach po przekręceniu kluczyka... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakąs z 2014 uzywana i nic jej nie bedzie, cos w dobrym stanie ,

chyba ze przekaznik szfankuje albo sterowanie przekazniekiem owej pompy  i jak szaleje sterowanie to sie psuje pompa 

nie wiem , tam raczej szczotkowego silnika nie ma , bo to preciez w paliwie pracuje 

jak masz ich tyle popsutych to sobie jakąs rozbierz i zobacz , bo moze sie zatarła z brudu  ? 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Major napisał:

kup jakąs z 2014 uzywana i nic jej nie bedzie, cos w dobrym stanie ,

chyba ze przekaznik szfankuje albo sterowanie przekazniekiem owej pompy  i jak szaleje sterowanie to sie psuje pompa 

nie wiem , tam raczej szczotkowego silnika nie ma , bo to preciez w paliwie pracuje 

jak masz ich tyle popsutych to sobie jakąs rozbierz i zobacz , bo moze sie zatarła z brudu  ? 

OK, dzięki, wymienię na wszelki ten przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności