Skocz do zawartości
Qbek_

Wielka wyprawa porady

Rekomendowane odpowiedzi

hejka jestem właścicielem paska od 2019 roku i na start byłem nim w bratysławie wiedniu i pradze i wtedy zrodził mi sie pomysł co następuje

po 1 wielka wyprawa po Europie 18 tysięcy kilometrów (głownie europa zachodnia i skandynawia )  a 2 lata później pakuje auto do kontenera wysyłam do stanów i tam z 2 razy tyle pisze do was w poradzie 

jak sie przygotować co konkretnie zrobić co wziąć w razie czego na taką wyprawę ogólne porady będą mile widziane

i tak wiem ze do usa sie nie opłaca ale marzenia nie mają być opłacalne tylko spełniane  :) będe wdzięczny za porady

a to ten pasek 1997 AFN 1.9 TDI 

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pogadać z Motobiedą, on właśnie robi Amerykę Południową polonezem 😉

Kontener poszedł z Hamburga ale do Północnej to chyba Gdynia, przynajmniej w drugą stronę tak ściągają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem chodziło mi bardziej o przygotowanie samego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wyprawą wszystko powymieniać tzn, płyn chłodniczy, hamulcowy, olej w skrzyni biegów, wyregulować wszystko, rozrząd zrobić, ustawić, wymienić pasek wielorowkowy z napinaczem, przejrzeć hamulce. Ja jakbym jechał to na zapas bym wrzucił do bagażnika jakiś alternator, wziął kawał węża gumowego z jakimiś opaskami i kawałki rurek aby zrobić przejściówki w razie co, jakiś płyn do chłodnicy, pasek i tyle. Trip po europie to nie problem bo graty do Passata to wszędzie dorwiesz. Gorzej może być w USA, ale tam też są fani Passata B5, tylko nie wiem czy akurat AFN'ki :P choć z drugiej strony jak wszystko powymieniasz w kraju, zrobisz trip po europie to możesz zweryfikować co i jak się zużyło i jechać na podbój USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności