Skocz do zawartości
ElkAks77

VW Passat B7 - Dach Panoramiczny - Podsufitka - Poszukiwanie przeciekającej wody podczas opadów (deszczu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat nie jest nowy, wręcz stary, chciałbym jednak go poruszyć w miarę całościowo - dotyczy VW Passat B7 - Dach Panoramiczny - Podsufitka - Poszukiwanie przeciekającej wody podczas opadów (deszczu).

Od kilku miesięcy borykam się z problemem przeciekającej podczas opadów deszczu wody z dachu.

Pojazd jest wyposażony w dach panoramiczny. Pierwsze i jak dotąd jedyne oznaki stwierdzonego zjawiska napotkałem na łączeniu osłony słupka prawego przedniego i podsufitki.

Próbowałem zdiagnozować w stanie zastanym problem, jednak nie zdołałem.

Zjawisko występuje podczas postoju pojazdu i podczas jego przemieszczania.

Po kilku próbach, prawie się poddałem, jednak postanowiłem krok po kroku eliminować potencjalne źródła.

Zdjęcia IMG_20230713_145717_800 oraz IMG_20230801_163242_800 przedstawiają problem

 

 

Przeprowadziłem następujące działania:

1. Zakupiłem szczoteczkę/wycior do kanałów odpływowych i sprawdziłem drożność wszystkich 4-ch kanałów - wynik: wszystkie kanały drożne.

2. Zalałem wszystkie 4-ry kanały odpływowe wodą i sprawdziłem czy woda wydostaje się na zewnątrz auta we właściwych miejscach - wynik: wszystkie kanały drożne i woda wydostaje się na zewnątrz we właściwych miejscach.
3. Zakleiłem przednie mocowanie relingu dachowego i sprawdziłem podczas opadów czy woda nadal przecieka - wynik: tak przecieka, czyli to nie to miejsce.

4. Zakleiłem podszybie (rowek między górną krawędzią szyby przedniej i karoserią) - wynik: tak przecieka, czyli to nie to miejsce.

5. Pozostała rama dachu panoramicznego, zdemontowałem przednią prawą osłonę słupka i okazuje się, że woda dostaje się gdzieś od strony podsufitki. Odchyliłem podsufitkę na tyle na ile się dało (po zdemontowaniu uchwytu i osłony przeciwsłonecznej), ręką sprawdziłem i rzeczywiście jest wilgoć, pochodzące gdzieś z kierunku dachu panoramicznego.

6. Postanowiłem zdemontować całą podsufitkę, aby ocenić gdzie dokładnie przecieka. I tu mam problem. Nie znalazłem opracowania do przedmiotowego pojazdu (to nie B6 tylko B7) co należy odkręcić aby podsufitkę zdjąć. To co ja wiedziałem w tym temacie to zrobiłem.

7. Demontaż podsufitki wg własnej wiedzy i obserwacji:

7.1. Zdemontowałem wszystkie 4-ry uchwyty (zdjęcia IMG_20231108_141015_800, IMG_20231108_141023_800, IMG_20231108_141036_800, IMG_20231108_141041_800).

7.2. Zdemontowałem bez rozłączania elektryki 2-ie osłony przeciwsłoneczne.

7.3. Zdemontowałem konsolę przednia górną (do stanu jak na zdjęciu IMG_20231108_141001_800).

7.4. Zdemontowałem przednie lampki pod osłonami przeciwsłonecznymi.

7.5. Zdemontowałem lampki boczne przy uchwytach górnych drzwi tylnych.

7.6 Rozłaczyłem osłony słupków między drzwiami (część górna).

 

Nie wiem co jeszcze trzyma, żeby przednia część podsufitki mogła być zdemontowana.

 

PS. Demontaż podsufitki jest też potrzebny do naprawy rolety.

IMG_20230713_145717_800.jpg

IMG_20230801_163242_800.jpg

IMG_20231108_141001_800.jpg

IMG_20231108_141015_800.jpg

IMG_20231108_141023_800.jpg

IMG_20231108_141036_800.jpg

IMG_20231108_141041_800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już były takie tematy na forum. Problem jest z nieszczelną wanną od panoramy, jest wykonana z kilku elementów stąd problem z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jankus napisał:

Już były takie tematy na forum. Problem jest z nieszczelną wanną od panoramy, jest wykonana z kilku elementów stąd problem z wodą.

Dziękuję Jankus za informację, tak potwierdzam, jednak czy wiesz co trzeba zrobić jeszcze żeby zdjąć podsufitkę i uzyskać dostęp do problematycznego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słupki są do zdjęcia, osłony przeciw słoneczne też są przykręcone bezpośrednio do dachu. W przednich slupkach pod zaślepkami air bag są śrubki, w reszcie nie ma, tylko zatrzaski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Słupki przednie, boczne środkowe, boczne tylne uwolnione.

2. Osłony przeciwsłoneczne odkręcone, jedynie przymają się na przewodach połączeniowych styczniki do lampek.

3. Śruby w przednich słupkach odkręcone.

 

Nie wiem co trzyma podsufitkę w okolicy okna dachowego (panoramy). Nie chcę czegoś urwać z niewiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności