Skocz do zawartości
kosmita12

2.0 TDI 150KM dzwięk mielenia w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przerabiał już ktoś z Was dziwne dźwięki mielenia w silniku dochodzące z misy olejowej.

Mam teraz przebieg 180tys i rozrząd do wymiany i zastanawiam się czy konieczna będzie też wymiana pompy oleju razem z paskiem napędzającym

W necie można znaleźć kilka tematów, że niby ten typ tak ma i dźwięki są normalne. Może ktoś wymieniał i była poprawa?

Poniżej filmik z odgłosami mojego silnika

 

Edytowane przez kosmita12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja miałem kiedyś praktycznie identyczny dźwięk. Nie pamiętam już co było przyczyną. Wymieniałem rozrząd kompletny wraz z paskiem od kompresora klimatyzacji z paskiem od alternatora. Dźwięk ustąpił. Miałem to przy przebiegu około 130 tyś km, Wtedy auto miało 5 lat. Z tego co mi się kojarzy to winą była jakaś rolka, tylko nie wiem teraz która. Naprawiałem to 2 lata temu.

PS. też podejrzewałem pompę olejową, bo właśnie dźwięk dochodził gdzieś właśnie z dołu.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po rozrządzie w ASO dźwięk pozostał, a był już od około 80 tyś. Podobno to pompa oleju, gdzieś pisało, że ASO boją się tego ruszać . Teraz też mam 180 tyś ale rozrząd musiałem zrobić przy 125tyś bo pompa wody padła, brała już płyn od 30 tyś, zgłaszałem ubytek to w ASO powiedzieli że to normalne...totalna żenada... powinno być jakieś odszkodowanie skoro deklarują, że przy 210 jest przewidziana wymiana. Co ciekawe dalej gdzieś trochę ubywa tego płynu, a np. w drugim passacie b6 1.9 , od ponad 6 lat nic nie dolewałem. Sama pompa oleju nie kosztuje majątku tylko nie wiem jak z wymianą ale tak pokomplikowali niepotrzebnie te silniki, że to nie ma prawa dojeździć do 400 tyś bezawaryjnie.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Rozrząd wymieniany w lutym a po kupnie oddałem tam gdzie poprzedni właściciel robił i stwierdzili że jest w porządku mimo, że poprawili ustawienie koła zębatego pompy paliwa co opisałem w innym temacie. Moim zdaniem to nie pompa oleju ponieważ cykliczność dźwięku wskazuje na wolniejsze obroty. Nie wiem co to mieli zawsze mnie to denerwuje. Może coś z osprzętem , pasek wymieniałem ale rolek nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności