Skocz do zawartości
kruszan

podświetlenie wskazówek licznika

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

dopadł mnie problem  z podświetleniem licznika, nie działa mi tylko podświetlenie wskazówek obrotomierza i prędkościomierza, problem występuje od kilku miesięcy ale nigdy nie było czasu się tym zająć, generalnie myślałem, że to zimne luty bo podświetlenie po kilku minutach jazdy się włączało, na raz podświetlały się obydwie wskazówki, zimą później, latem wcześniej lub działało od razu, obecnie muszę jechać 20-30min aby wskazówki się podświetliły, nie nie mruga, tylko nagle dwie się podświetlają i działają długo, aż do momentu długiego postoju np. po nocy sytuacja się powtarza

myślałem, że to zimne luty ale wskazówki załaczają się dokładnie w tym samym momencie więc to niemożliwe, rozebrałem licznik, poprawiłem luty na diodach ale nadal to samo, jadę po nowe diody ale chyba nie one stanowią problem, gdzie jest element, który steruje podświetleniem na obrotomierz i prędkościomierz, może tam jest zimny lut? jakiś stabilizator napięcia?

poza tym w liczniku wszystko działa poprawnie

pozdrawiam serdecznie i prosze o wskazówki

1696844630740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, kruszan napisał:

myślałem, że to zimne luty ale wskazówki załaczają się dokładnie w tym samym momencie więc to niemożliwe

Możliwe bo te 2 diody są połączone w szereg, więc jeśli jedna ma przerwę (a tak pewnie jest) to obie nie świecą.

A co z małymi wskazówkami? Jeśli świecą tzn że element sterujący czyli tranzystor npn po drugiej stronie płytki jest sprawny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są w szeregu to sytuacja jest klarowna, w takim razie biorę się za przelutowanie.

Małe wskazówki oraz całą reszta działa bez zarzutów,

 

Dziękuję za informacje, dam znać jak efekt po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie diod wszystko działa jak dawniej, dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia👍👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności