Skocz do zawartości
toomasz

Tarcze hamulcowe tył 57kkm i do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Moj B8FL ostatnio przy hamowaniu z prędkości >120 wydawał specyficzne huczenie, okazało się, że to tarcze tył. Serwis uważa, że gdyby auto miało do 30 tys zrobili by to na gwarancji.

Jakie są Wasze spostrzeżenia dot. tylnych hamulców w Waszych B8? Jakie tarcze warto wybrać zamiennie? Niezależny warsztat proponuje tarcze Bosch i klocki Ferodo.

 

Z góry dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro, ja tył po 230tys robiłem ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam klocki i tarcze ATE. Stosuję od lat w każdym samochodzie i nie mogę zgodzić się z opiniami że piszczą itp. Jeśli dobrze oczyścisz wszystkie elementy i użyjesz pasty montażowej to nic się nie będzie działo. Obwiałem się kupując je do passata mimo że stosowałem w innych samochodach ale najważniejsze to dobrze przygotować powierzchnię do montażu i śmigają aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane niecale 130.000km i Passat juz jest po 2 wymianach tarcz i klockow, pierwszy raz wymianial poprzedni wlasciciel przy 80.000km a ja przy ok. 120.000km

Po kupnie samochodu tez juz mialem minimalne podejrzenia ze cos nie tak z tylem bo nie ukrywajmy ale tyl dostaje najbardziej w kosc na aktywnym tempomacie, az tu nagle po czasie spalilem przednie tarcze, stopniowo dostawaly bicia az z czasem to bicie bylo nie do wytrzymania. Podczas wymiany okazalo sie ze tyl tez juz byl zwichrowany bo przod to mial wszystkie kolory teczy i bylo oczywiste co z nim.

Nie ukrywam ze szybko jezdze (DE) i czasem zdarza sie hamowanie z 240km/h do 90km/h i wlasnie tu poddaly sie tarcze u mnie.

Byly zalozone ATE a teraz mam zalozony nawiercany Set z Brembo Xtra przod i tyl (Tarcze i klocki) i musze powiedziec ze po zrobieniu juz ok.8.000km nic nie piszcza, reaguja natychmiast i czuje duza roznice przy hamowaniu na rozgrzanych tarczach, sa bardziej efektywne niz poprzednie. No ale musialem brac pod uwage tylko cos wytrzymalszego od standardowych.

Wiec z mojej strony moge polecic Brembo Xtra Tarcze i klocki.

IMG_20230520_152733.thumb.jpg.72419707e5db935081431aaf1459e6a8.jpgIMG_20230520_122620.thumb.jpg.214e135a2d8f181463d0d1a0fa84c440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ate  tanie i spoko ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat aktywny zawsze hamuje wpierw tyłem stąd duże zużycie tylnych tarcz jesłi uzywasz acc.

Co do tarcz i klocków - seria nadaje się do spokojnej jazdy jeśli jeździsz szybciej i mocniej hamujesz to poddaje się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności