Skocz do zawartości
wasielk

Przednie postojówki nie świecą - dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Nie świecą mi postojówki z przodu (z tyłu świecą). Objaw jest na tyle dziwny, że w trybie skandynawskim świecą, czyli fizycznie są sprawne i to zwykłe żarówki nie led. Ale nie reagują na włącznik, więc kupiłem nowy ale nie pomogło. Wydaje mi się, że może problem tkwi w kodowaniu, ale nie byłem w stanie dojść co jest nie tak. Kodowanie na tą chwilę to: 01000E0F00041A004C0A0000320000000009FF4F0080210C000000000000

Jeszcze jest jedno dziwne zachowanie, jak przełączam z "0" na światła do jazdy to przez ułamek sekundy błysną postojówki i to by było na tyle z ich świecenia.

Macie jakieś pomysły gdzie szukać problemu? Może to w kodowaniu coś mam namieszane?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimna diagnoza, bord sprawdza czy żarówki nie są poprzepalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jankus napisał:

Zimna diagnoza, bord sprawdza czy żarówki nie są poprzepalane.

Hej. Ale co? Mam ją wyłączyć? Bo jest włączona. Żarówki nie są przepalone. Bo jak włączę tryb "skandynawia" to świecą. Ale jak przełączę z "0" na postojówki to już nie świecą i tak samo jak przełączę na mijania to tylko błysną i nie świecą, mijania działają normalnie. Już próbowałem z opcją "Mijania zawsze włączone" i oczywiście mijania świecą od zapłonu, tylne postojówki też, a przednie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, bardzo dziwna. Tu się przyda ktoś kto bardziej ogarnia wszystkie funkcje bordnetzu. @radekrp90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jankus napisał:

Dziwna sytuacja, bardzo dziwna. Tu się przyda ktoś kto bardziej ogarnia wszystkie funkcje bordnetzu. @radekrp90?

No właśnie wiem.... Bo nie wygląda mi to na problem elektryczny czy włącznika. Na 99% to coś z bortnezem, a raczej z jego konfiguracją. No nic, czekam może ktoś coś podpowie, albo mnie naprowadzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wasielk Wrzuć kodowanie jakie masz aktualnie. Może Byte dotyczący rodzaju oświetlenia jest podmieniony (tak w Bordnetz też taki jest... więcej syfu niż pożytku wprowadza ale jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2023 o 01:05, radekrp90 napisał:

@wasielk Wrzuć kodowanie jakie masz aktualnie. Może Byte dotyczący rodzaju oświetlenia jest podmieniony (tak w Bordnetz też taki jest... więcej syfu niż pożytku wprowadza ale jest).

@radekrp90

Sorrki, że dopiero teraz:

01000E0F00041A004C0A0000320000000009FF4F0080210C000000000000

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez wasielk
oznaczenie użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się aby było coś złego. Więc, chyba Bord do podmiany.

Możesz jeszcze sprawdzić czy w ogóle Bord reaguje na wyjęcie żarówek (czy pokazuje błąd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, radekrp90 napisał:

Nie wydaje się aby było coś złego. Więc, chyba Bord do podmiany.

Możesz jeszcze sprawdzić czy w ogóle Bord reaguje na wyjęcie żarówek (czy pokazuje błąd).

W weekend podmienie borda, bo juz jakiś czas temu kupilem 30 bitowego high tylko nie miałem czasu się za to zabrać. Dam znać jak wymienie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności