Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

W zabrzu 200?ja sie jeszcze nie orientowałem ale dobrze wiedziec juz wiem ze bede robił to sam na wiosne,razem z przegubami i wymiana amorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie potrafię i muszę znaleźć mechanika co mi to zrobi. chyba się rozejrze za fachowcami co robią fuchy w swoich garażach :)

 

czyli mogę bez wahania brać ten zestaw ?

 

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-master-sport-i3632615415.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od tego sprzedawcy MS więc śmiało kupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibon84 Kup sobie wahacze ja ci miejsce udostepnie jak potrzebujesz,ja bede robił swoje pokaze co i jak ewentualnie pomoge i dasz rade sam :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z dokładną i powolna robotą zupełnie samemu zajęło to ok 3 godz po pracy (obydwie strony), wymieniałem przy tym jeszcze łączniki stabilizatora. Jak przeskoczymy temat zapieczonej śruby w zwrotnicy to reszta jest zabawą w kręcenie śrubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zapieczonej śruby w zwrotnicy,używał ktoś palnika?ostatnio oglądałem taki mały zastanawiam sie czy nie kupić,czasem moze sie przydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomagałem sobie młotem udarowym... o dziwo obydwie mocno zapieczone ruszylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem palnika,nie było innego wyjścia,zmieniałem prawą stronę,z lewej strony jeszcze nie słychać stuków,dodam że dopiero padają oryginalne lemfordery,przebieg auta prawdziwy 218 tys.,wstawiłem master sporty bo nie robię dużych przebiegów ,wytrzymają mi one jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony grzałem palnikiem i poszło ,ale z drugiej to już musiałem młotem wybić te śrubę,ale po założeniu nowej śruby i nasmarowaniu po roku odkręciłem bez problemu przy wymianie osłony przegubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 255tys wymienialem fabryczne i na razie tylko gorne bo dolne nie maja luzu. I ktos cos mowil o nietrwalosci tego zawieszenia na naszych drogach ? :) Auto od nowosci w PL.

Wybicie 10letnich srob z gornych wahaczy to nie jest robota dla kogos kto nie ma narzedzi, palnika albo mlota. Szkoda czasu i nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz ze zawieszenie było ori z fabryki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wahacz-wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-master-sport-i3632615415.html

 

Czyli ten zestaw można smiało brac? Bo musze wymienić 3 wachacze po lewej stronie, i koszt niby + prawy przegub 600zł z robocizna:)

Mam mechanika który robi około 200zł za wszystko + koszt przeguba:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz ze zawieszenie było ori z fabryki?

Na wahaczach jest bita data ;). Druga sprawa że auto może być od nowości w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety MS nie polecam, parę postów wstecz pisałem o moim doświadczeniu w trwałości wahaczy firm MS a Meyle. No i jest lipa, w prawym przednim zawieszeniu poszły MS-y a w lewym Meyle. Przejechane 5500 km, nie po wybojach a względnie równych drogach no i niestety na szarpakach wyszło zużycie dwóch górnych wahaczy MS. Szczerze jestem zawiedziony, sugerowałem się opiniami a tu po prostu jedna wielka lypa, dodam tylko że wahacze Meyle nie wykazują absolutnie żadnego zużycia. Ja nie polecam MS, będę obserwował dalej - oczywiście uszkodzone wahacze wymienię tym razem na Meyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. planuję na wiosnę wymienić amortyzatory w moim pasku bo już powoli tego wymagają i zastanawiam się nad gwintem. co polecacie oczywiście w rozsądnej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wahaczach jest bita data . Druga sprawa że auto może być od nowości w domu.

nie chodziło mi o podwazanie tego co mówisz tylko z ciekawosci zapytałem jak poznac ze fabryczne,jak bede wymieniał u siebie to też bede sprawdzał kiedy było wyprodukowane :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja niestety MS nie polecam, parę postów wstecz pisałem o moim doświadczeniu w trwałości wahaczy firm MS a Meyle. No i jest lipa, w prawym przednim zawieszeniu poszły MS-y a w lewym Meyle. Przejechane 5500 km, nie po wybojach a względnie równych drogach no i niestety na szarpakach wyszło zużycie dwóch górnych wahaczy MS. Szczerze jestem zawiedziony, sugerowałem się opiniami a tu po prostu jedna wielka lypa, dodam tylko że wahacze Meyle nie wykazują absolutnie żadnego zużycia. Ja nie polecam MS, będę obserwował dalej - oczywiście uszkodzone wahacze wymienię tym razem na Meyle.

 

No i to jest ciekawa informacja:) daje chwilę do zastanowania:)

http://allegro.pl/wachacze-komplet-kraft-audi-a4-a6-vw-passat-b5-hit-i3627172306.html

A Kraft?

Febi?

http://allegro.pl/wahacze-zestaw-audi-a4-a6-vw-passat-b5-ruville-hit-i3671306204.html

http://allegro.pl/wahacze-zestaw-meyle-hd-audi-a4-a6-vw-passat-b5-i3630892768.html

Edytowane przez Żabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Kraft?

 

Jak ktoś lubi robić sobie dwa razy robotę i wydawać kase w błoto to kupuje właśnie taki shit...

A później mówią że nowe zawieszenie a już coś puka stuka, jak robić to raz a konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś lubi robić sobie dwa razy robotę i wydawać kase w błoto to kupuje właśnie taki shit...

A później mówią że nowe zawieszenie a już coś puka stuka, jak robić to raz a konkretnie

 

Dlatego pytam co polecaja ludzie:) Nie zawsze cena = jakość

 

Pracuje w firmie w której produkt jest drogi ale jakość jest nizsza niz konkurencji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o krafcie to nawet nie myśl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności