Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "viking" problem polega na tym że jeden pojeździ 40tyś na zaieszeniu lenfordera a drugi 20 tyś bo każdy inaczej jeździ i mieszka gdzie indziej pozatym som też urzydkownicy którzy mieszkają na ubaczach miast a tam jest dużo palsza droga niż w mieście a druga sprawa to popatrz sobie na allegro i znajdź sobie pośrednią cene wachaczy a też zawsze możesz sam sobie wymienić bo filozofi z tym niema tylko chęci i wcześniej ściągnąć sobie sam naprawiam z neta a żadna ustarka nie będzie ci dziwna a wtedy możesz sobie kupić lepsze wachacze a koledzy z forum pomoga i po problemie . Sam kiedyś kupiłem passata lekko uszkodzonego jak usłyszałem ile mi krzyknie mechanik za zrobienie to był nieopłacalny interes kupna tego auto ale jakoś go złożyłem czekam do lata zawioze do mechanika i wymienie rozrząd gdzie za samą robote posiedzieli mi 1200zł a ja zrobie to za max 400zł bo tyle wyjdą mnie części jedynie za co zapłace to za malowanie ale za to już nie nie biore ale sam kiedyś miałem podobny problem z kasą i sytułacja mnie do tego zmusiał a auto musiałem mieć na codzień sprawne

 

O interpunkcji nie wspomnę...

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: jedna strona TRW, druga FEBI.

Będę miał trochę porównania.

Samochód ma ponad 260 000 i siedzą w nim oryginalne wahacze. Trochę zaczęły pukać, więc zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem tak: jedna strona TRW, druga FEBI.

Będę miał trochę porównania.

Samochód ma ponad 260 000 i siedzą w nim oryginalne wahacze. Trochę zaczęły pukać, więc zmieniam.

tylko pamiętaj że bardziej po dupie dostaje prawa strona ze zwględu na pobocze idziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze wszyscy pisza tylko o TRW i LEMFORDERZE niech sie moze wypowiedza ci co maja jakies inne ile im wytrzymuja bo swiat wahaczy niekreci sie tylko wokuł tych dwoch firm sam mam dowymiany bo cos mi napierdziela ale z kasa obecnie cienizna wiec interesuja mnie opinie o tych gorszych firmach

Dokładnie 2 lata temu wymieniłem kpl wahaczy i końcówek na nowe firmy HART. Po 2 latach (55 tkm po Polsce) przedwczoraj na przeglądzie diagnosta stwierdził, że prawa końcówka drążka ma lekki luz, poza tym wszystko ok. Według mnie stosunek cena/jakość dość przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem cały zestaw Delphi czy jakoś tak.

Jak na razie jestem zadowolony (odpukać) zrobiłem już troszkę ale u mnie drogi wyglądają jak ser szwajcarski z MEGA dziurami :) Troszkę za niego się wykosztowałem, bo do tanich nie należy.

Wymieniłem obie strony i wszystko na raz. Był to zestaw rozszerzony ale o co chodzi to nie wiem.

Inny mechanik mi powiedział że drążki też mam nowe - tak więc może i to było w tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ile za niego dałes i ile km zrobiłes znam twoje okolice wiec wierze w to ze drogi sa dziurawe jak ser szwajcarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z robocizną dałem około 2500 albo 2800 z wymianą, nie pamiętam a nie wiem gdzie mam paragon i ustawieniem geometrii auta. Zrobiłem już jakieś 10 000 od wymiany. Może i to nie dużo ale przy stanie dróg jaki posiadam …. A wcale nie oszczędzam samochodu zawieszenia. Z resztą w ziemie zawieszenie dostaje mocniej tak więc zobaczymy jak przyjdzie wiosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dobrego mechanika który mi doradził wymienić 3 wahacze... palant. poszło parę 100-wek. za 2 miesiące kolejne zaczęły mieć luzy. tym razem wymieniłem wszystkie! dobra rada- wymieniajcie wszystkie wahacze od razu. jeden ma luz i to wpływa na jakość i stan kolejnego i kolejnego. możecie wymieniać wahacze 3 razy w roku i wydać na wahacze 1800 PLN + robocizna 500 PLN bądź kupić komplet z końcówkami drążka za 1000 PLN i wydać za robociznę 200-250 PLN od razu z geometrią kół.

ja założyłem FEBI. dobra marka. Dużo osób wybiera tą firmę i są zadowoleni. cena jak powyżej. jeżdżę już na nich 1,5 roku (205/45/17). Druga zima mija, zrobiłem 50 tyś km i jest jak na razie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wystawi Ci fakturę bądź paragon to czemu nie. osobiście nie kupowałbym taki sprzęt bez dowodu kupna/sprzedaży. a gwarancja? zadzowń i się zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tym? wyglądają na orginały?

http://allegro.pl/item883916818_waha...di_okazja.html

 

No właśnie. Tylko tak wygląda. Gdy kupowałem pół roku temu też dałem się nabrać. Identyczny zestaw, ja wtedy płaciłem 1550zł ale od innego sprzedawcy. Myślę że ktoś się kapnął jak ja po czasie i chce się pozbyć pod takim właśnie pretekstem. Wszystko w jednym kartonie, na łącznikach napis LME a na wachaczach LMO, oryginalne chyba tylko śruby, łączniki i końcówki. Jak by ktoś był zainteresowany to sprzedam to samo w cenie jak w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy tak się tego LAMFORDER-a uczepili? ja również myslałem nad ta marką ale wybrałem FEBI... nie namawiam, bo będzie na mnie

 

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=176726&c=0&f=9

 

jak poszukasz dobrze to kupisz w dobrej cenie oryginały (ja za FEBI 880 PLN zaplaciłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a za FEBI 880 PLN zaplaciłem

 

na pewno nie jest to oryginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam febi i nie jestem zadowolony. wachacze nie miały lekko ale sądziłem że wytrzymają dłużej. za to drążek i końcówka potęga w porównaniu z wachaczami. nic im nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brat ma LAMFORDERA od 25 tys i wszytko ok wiec towar godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja moge szczerze polecic Moog'a. Zakladalem dol z lewej strony i nie moge nic o nich zlego powiedziec. Cena nie jest wielka dol przod ok 210pln dol tyl ok 200pln za wymiane 50pln = ok 500pln. Na tych wahaczach zrobilem juz 30 tys a nie jezdze po idealnych drogach.

Rowniez slyszalem same dobre opinie na temat w/w wahaczy i wiem ze znajdzie sie ktos niezadowolony(jak to zawsze jest).

Znajomy wymieniel dolne wahacze(wsadzil Febi) z przodu lewa i prawa strona to po 3 miesiacach znow wymienial caly dol bo sie poddaly i poszly do reklamacji. Po reklamacji znow wytrzymaly ok 3 miechu i w koncu zakupil Moog'a i jak na razie to buja na nich prawie rok i dalej sie trzymaja ;) ... czyli moze cos w tym jest :)

pozdrawiam i zycze madrych zakupow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% orginał wszystkie orginalne łączniki mają napis LME a wahacze LMO to jest orginalny komplet wahaczy lemfordera napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra odnosnie firm to kazdy firmowe tylko chwali . a powiedzcie mi co to moze byc napiernicza mi cos ostro z prawej strony gdy wpadam w dziure tak jak młotkiem w karoserie co to moze byc guma pod amortyzatorem sam amortyzator czy wachacz bylem na diagnostyce i wygladaja ok moze kolumna kierownicza ??? stym ze zadnego sciagania koncowki ok żadnego drgania itp wiec kto wie co to mozed byc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ja stawiam na wahacze miałem to samo na równej drodze nic sie nie działo a na dziurach waliło, pojechałem do dekry i tam na tych rozciągaczach wyszło że jest luz na wahaczu.Odnośnie firm wahaczy nie baw się w badziew typu kraft itp. bo to szkoda tylko twoich pieniędzy które wydasz na naprawę, po kilku miesiącach będziesz miał znowu do roboty zawiechę (wiem bo to przerabiałem).

Załóż lemfordery i masz spokój na długi czas to jest nailepsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności