Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mają usuniętych znaków audi co wg opinii większości powinno mieć miejsce w handlu poza serwisem. Moje końcówki drążków różnią się wizualnie od tych na fotce. No i co do ceny to sugeruje ona pochodzenie Made in Turkei. Przynajmniej ja tyle wyczytałem zanim kupiłem swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, ma ktoś doświadczenie z wahaczami od tego sprzedającego ? To oryginały czy nie bardzo w tej cenie ?

 

jarcars_pl

 

http://www.allegro.pl/item806239775_wahacze_vw_audi_skoda_lemforder_trw_oryginal_kpl.html

 

oryginały ale tureckie kolego za tą cenę nie licza na ori LMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie siedzi już cała nowa zawiecha. 4 godziny własnej roboty i efekt naprawdę odczuwalny... żadnego stuku puku, idzie jak po sznurku, kiera trzyma się idealnie prosto, ale pewnie zbieżność by trzeba zrobić dla czystego sumienia. Oby tak było na długie tysiące kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat mam wszystki górne wahacze LMO made in Turkei i jest ok!!!Na dole wymieniłem wahacze proste ori TRW i juz nadają się do wymiany,gumki na sworzniach popękane a tuleje metalowo-gumowe,to obraz nędzy i rozpaczy.Przejechałem na nich około12 tys km. Jakie z tego wnioski???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem komplet wahaczy Lemfordera od JarekC1978 bazując na waszych opiniach, że to ori na 100%. Żyje nadal taką nadzieją ale szczerze mówiąc przesyłka mnie nie zachwyciła jak za taka kasę - wahacze luzem w jednym kartonie z logo lema, ale bez pudełeczek, nie zafoliowane, wsypane razem do pudła, trochę jak przesyłka z punktu skupu metali kolorowych...

Mam nadzieję że będzie mimo wszystko OK.

 

Jak są chętni to odsprzedam końcówki drążków bo wymieniałem niedawno więc nie są mi potrzebne.

 

Kupiłem od tego samego gościa JarekC1978 wahacze Febi , u mnie każdy wahacz jest w oddzielnym pudełku , pudełka też z napisem febi, patrząc na te kości to wyglądają na ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w tamtym roku niby oryginały na allegro dałem coś koło 1000zł pieniądze wyrzucone w błoto, góra padła po 15tys dól wytrzymał 25 a zaznaczam że naprawdę uważałem na zawieszenie, no ale sam człowiek jest sobie winny jak się połakomi i chce oszczędzić, za dobre wahacze trzeba zapłacić i nic nie oszuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wahacz lemf dolny przedni za 240zł. Ten na, którym mocuje się amortyzator.

Cena jakaś niska. Zadzwoniłem, zapytałem. Sprzedawca zapewnił, że ori.

 

Sami zerknijcie czy ori. Zapakowany w worek LEMFORDER. Brak znaczków VW, AUDI czy VAG.

http://picasaweb.google.pl/vwpassacik/WahaczLemf#

 

DSCI5892.JPG DSCI5893.JPG

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce wymienić tuleje belki z tyłu jaką firmę polecicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chce wymienić tuleje belki z tyłu jaką firmę polecicie ??

LEMFORDER. Ale najpierw upewnij się czy to aby na pewno tuleje.

Można wymienić same tuleje i nabić lub kupić w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem komplet wahaczy Lemfordera od JarekC1978 bazując na waszych opiniach, że to ori na 100%. Żyje nadal taką nadzieją ale szczerze mówiąc przesyłka mnie nie zachwyciła jak za taka kasę - wahacze luzem w jednym kartonie z logo lema, ale bez pudełeczek, nie zafoliowane, wsypane razem do pudła, trochę jak przesyłka z punktu skupu metali kolorowych...

To kolego powiem Ci że nie jesteś sam z tym problemem. Ja mam taki sam, miesiąc-dwa temu kupiłem taki sam komplecik i zaczynam się zastanawiać czy to nie był błąd.Wymiane mam zamiar zrobić wiosną ale całość w jednym pudle które wygląda na przezucane przez pół roku z kąta w kąt. Liczyłem na oryginalne lemy ale wygląda to troche podejrzanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kolego powiem Ci że nie jesteś sam z tym problemem. Ja mam taki sam, miesiąc-dwa temu kupiłem taki sam komplecik i zaczynam się zastanawiać czy to nie był błąd.Wymiane mam zamiar zrobić wiosną ale całość w jednym pudle które wygląda na przezucane przez pół roku z kąta w kąt. Liczyłem na oryginalne lemy ale wygląda to troche podejrzanie....

Nie wiem jak zbiorowe opakowanie czyli wszystko (wahacze, łączniki i końcówki drążka) ale jak kupujesz pojedynczo to na bank są ładnie w kartonikach popakowane. Jutro będę w Inter Carsie w Olsztynie i zapytam kumpla ewentualnie zerkniemy jak wygląda ta zbiorówka.

 

Ja dodam tylko, że wahacz opisany w poście 253 jest niestety podróbą mimo zapewnień sprzedawcy i rzeźbionych logosów Lemfordera. Oryginał musi mieć zeszlifowane znaczki AUDI/VW. Sprzedawca na allegro: MOR-AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LEMFORDER. Ale najpierw upewnij się czy to aby na pewno tuleje.

Można wymienić same tuleje i nabić lub kupić w całości.

 

1) A co może jeszcze stukać w _tylnym_ zawieszeniu? W tym lub przyszłym tygodniu chciałem wymienić tuleje (bo stuka zawieszenie) amortyzatory (bo się pocą) + odboje. Czy coś jeszcze może powodować stuki? Wykluczam luźne elementy w bagażniku.

 

2) Jestem zainteresowany kupnem i wymianą ww. części u JarekC1978. Trochę mię martwią ostatnie posty. Może ktoś potwierdzić oryginalność tych części? Jeżeli nie to ja będę królikiem doświadczalnym - gdy pojadę na wymianę to postaram się zrobić zdjęcia tulei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy coś jeszcze może powodować stuki?

 

Gniazda amortyzatorów, luzy na jarzmie. Ja prawie cały tył wymieniłem i dalej stukało. Dopiero po raz enty diagnoza że to gniazda amorków. Koszt jednego lema około 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko, czy ktoś się już spotkał z wahaczami Master Sport do naszych autek po 2003r ??

Nigdzie nie mogę takich znaleźć:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Master Sport

 

Użyj wyszukiwarki - już pisaliśmy o tym na forum !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masterach było ale o tym czy ktoś zakupił taki komplet do aut po 2003r nie znalazłem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O masterach było ale o tym czy ktoś zakupił taki komplet do aut po 2003r nie znalazłem

Kolego zawieszenie po 2003 roku różni się jednym wahaczem. Przednim dolnym tym od mocowania amorka. A tak to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O tym małym szczególe to ja wiem:). Mnie interesowałby cały komplet bo kupowanie Ms po jednej sztuce + te dwa dolne przednie innego producenta wychodzi prawie 1000zł.

Może ktoś miał już podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. O tym małym szczególe to ja wiem. Mnie interesowałby cały komplet bo kupowanie Ms po jednej sztuce + te dwa dolne przednie innego producenta wychodzi prawie 1000zł.

Może ktoś miał już podobny problem??

Ja mam stare przednie dolne i są w kompletach ale poszukaj dobrze sprzedawcy powinni mieć komplety po 2003 roku. Różnica jest z przednim dolny (ten od mocowania amortyzatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Spróbuję popytać tych na allegro, może i mają, choć nie widziałem takowych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności