Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

To powiec mi po moim winie WVWZZZ3BZ3P388532

 

 

wahacze na cienkim sworzniu 17 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to na 16-tce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze pytanie bo zamowilem wachacze i po odebraniu zmierzylem sworzen od góry ma 16 mm a od dolu kolo 19 mm tak ma byc

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są febi bilstein płacisz nieco więcej a oszczędzasz i zyskujesz przez wiele lat febi bilstein robi najlepsze zawieszenie na świecie. to tak jak z niemieckimi autostradami. wydajesz raz i masz spokój przez lata komfort jak w nowym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze są febi bilstein płacisz nieco więcej a oszczędzasz i zyskujesz przez wiele lat febi bilstein robi najlepsze zawieszenie na świecie. to tak jak z niemieckimi autostradami. wydajesz raz i masz spokój przez lata komfort jak w nowym samochodzie.

 

Każdy ma swoje doświadczenia w tym temacie .. a z tego co pisali ludzie na poprzednich stronach tego tematu febi jest średni.. a przynajmniej nie adekwatna cena do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sworznie wg mnie najlepsze TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nawet na ebay.de jest chińszczyzna, mi jedna końcówka drążka poleciała to też na febi zmieniłem i zeby nie skłamac ze 40tys kilometrów przejechalem i nic a miesiac temu zmieniałem całe zawieszenie i ta końcówka była w bardzo dobrym stanie ciezko było ją ręką ruszyc, ale wiadomo zalezy po jakich drogach sie jezdzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Febi Bilstein to pakowacz w którym nie ma powtarzalności(zależy gdzie Febi i u kogo zamówi daną partię). Znajdziesz i chińczyka w nim i oryginał.

Generalnie z uwagi na stan dróg to w DE i na chińczykach nieco polatasz,w Polsce zawieszenie wiadomo ma nieco gorzej :)

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki warsztat w Krakowie polecacie do wymiany wahaczy a przede wszystkim do ich sprawdzenia i diagnozy.

Bo ostatnio bylem u mechanika z jakąś pierdołą... wyjechał autem z kanału stwierdzając że zawieszenie stuka ( jak bym nie wiedział)

 

Diagnoza od razu ( najlepiej wymienić całość! Jak Pan kupi to prosze zobaczyć żeby takie dwie długie śruby były)

 

Kasy nie ma wiele więc pewnie pójdą MS jeżeli faktycznie trzeba całość wymienić.Jeżeli nie to oczywiście coś lepszego.

Prosze was o jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem komplet górnych wahaczy Teknorot. Poniekąd turasy od jakiegoś czasu dokonali znacznego skoku jakościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze alfy maja przekonanie do teknorota;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja także skłaniałem się do wymiany całego przedniego zawieszenia..... Po sprawdzeniu przez innego mechanika wystarczyło wymienić łączniki stabilizatora i końcówki drążków. Założyłem Lemfördera i jestem zadowolony.

 

No ja mam nadzieje że u mnie może być podobnie dlatrego czekam na jakąś informacje od ludzi z Krk:)

Chociaż nawet jeżeli będę musiał wymienić całą zawiechę to okej.. ale żeby ktoś to zrobił dobrze...raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już był wrzucony ten film jak wyglądają wahacze orginalne i zamienniki po rozłożeniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 górne wahacze po stronie prawej firmy Teknorot zostały zamontowane w dniu 11.07.2015, przebieg na liczniku 284.000km.

 

Ocena "na oko " - wykonane zupełnie normalnie, gumy na sworzniach wyglądają dość solidnie, sworznie poruszają się z właściwym dla nowych oporem.

 

Po zamontowaniu auto jedzie prosto - nie była konieczna kontrola geometrii.

 

Będę raportować co 20 tys. km stan zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mają się cenowo te wahacze Teknorot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65zł/szt za górne, dolne około 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie ciekawy test. Informuj Andrzeju. Ja wolałbym zamontować RTSa ale Twój teścik będzie interesujący!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przebiegu 60 tysięcy cała prawa strona wahaczy Ruville poszła w śmietnik - w górnych wahaczach rozklekotały się sworznie, w dolnych tuleje met-gum rozwulkanizowały się, za to ich sworznie sztywne jak za nowości (WTF?)

 

Obecnie cała prawa strona to Teknorot. Koszt 4 wahaczy na jedną stronę to 380zł (komplet z końcówkami drążków i łącznikami stabilizatora to 960zł) - cena identyczna jak Ruville, a przynajmniej dostępne są pojedyncze wahacze - dla mnie to ważne by nie mieszać wahaczy różnych marek, bo po wymianie teknorota na teknorota pewnie nie trzeba bedzie ustawiać zbieżności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności