Skocz do zawartości
Gość berq

automatyczne ssanie w 1.9TD AAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berq

Witam.

 

Po zakupie passata z automatycznym ssaniem w aaz stwierdziłem, że spalanie jest zbyt wysokie (do 10l/100km) i zacząłem szukać przyczyny. Zauważyłem, że dźwignia od automatycznego ssania przy pompie jest zablokowana śrubami regulacyjnymi w maksymalnym położeniu czyli silnik cały czas pracowal na ssaniu. Obroty biegu jałowego również były zbyt duże - ok 1050. Zwiększyłem skok tej dźwigienki i urządzenie już działa poprawnie tak jak i obroty się zmniejszyły do poprawnego poziomu. Czy mogło to mieć wpływ na spalanie? Z tego co wiem zmienia się jedynie kąt wtrysku czy może również dawka paliwa albo długość wtrysku? A jakies inne uboczne skutki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm. mógłbyś jakąś fotke strzlić która to śruba, lub dokładniej wytłumaczyć, bo u mnie tez cos nie za bardzo, dużo pali i obroty są powyżej 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Fotki teraz raczej nie dam rady zrobić bo samochód stoi w domu w garażu a teraz znowu jestem na wyjeździe ;/ W instrukcji nie ma opisu tej pompy, chyba jakiś wynalazek ostatnich lat produkcji... Są to dwie pionowe śruby z tyłu pompy które blokują skrajne położenia dźwigni ssania podłączonej linką do czarnego siłownika z kabelkiem. W ogóle dziwne to ssanie bo przy pewnej temperaturze obroty po prostu nagle spadaja z ok. 1050 do 900, nie tak jak w benzyniakach ;) Może poprzedni właściciel coś kombinował z silnikiem bo całkiem nieźle się zbiera i stad to spalanie bo na trasie jest normalne 6 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy
Są to dwie pionowe śruby z tyłu pompy które blokują skrajne położenia dźwigni ssania podłączonej linką do czarnego siłownika z kabelkiem. W ogóle dziwne to ssanie bo przy pewnej temperaturze obroty po prostu nagle spadaja z ok. 1050 do 900, nie tak jak w benzyniakach Może poprzedni właściciel coś kombinował z silnikiem bo całkiem nieźle się zbiera i stad to spalanie bo na trasie jest normalne 6 litrów.

Automatyczny przestawiacz kata wtrysku wg niektórych mechaników ostatnie pompy z 1.9TD. Same dojazdy do pracy (łącznie 30km dziennie) pochłaniają mi bardzo dużo ropki ale w trasie spokojnie jadąc jest bardzo oszczędnie, to że ktoś kombinował nie ulega wątpliwości :evil: zmierz 0-100km/h i będziesz wiedział :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Troche poczytałem i jednak ten podciśnieniowy regulator dźwigni jest tylko od obrotów biegu jałowego a kąt wtrysku jest przestawiany elektronicznie za pomocą "czegoś" co jest pomiędzy wyjściami na rurki do wtryskiwaczy. Nie wiem w jakim stopniu obroty biegu jałowego działają na spalanie ale szukam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam przedziwny problem z automatycznym ssaniem w moim Passacie (AAZ).

Otóż jest źle wyreglowane (ale pomijam to).

Auto prawie cały czas jeździ na ssaniu. Gdy stoję (np na skrzyżowaniu) i włączę migacz to obroty skaczą w rytm migacza, tak jakby ssanie się włączało i wyłaczało. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że masz automat? czy taka sama reakcja jest gdy włączasz światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tez silnik 1.9td i tez ma wysokie obroty ponad 1000obrow ale u mnie jest ssanie chyba na podciśnienie bo jak pociągnę to się zwiększają te wysokie obroty to są na ciepłym silniku jak wyregulować u mnie na pompie są plomby czyli zamalowane zółtą farba nie chciałbym grzebać coś a może podpiąć vaga bo mam climatronica i poduchy jak radzicie bo przed wyjazdem nad może w maju chce mieć sprawnego paska jeszcze jedna sprawa wymiana pręta napinacza i tulejek mnie czeka bo pasek wieloklinowy jest takie dziwne odbicie jutro zrobię fotki to mi powiecie jak zrobić Oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności