Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i zapytanie:D Muszę uprać u siebie podsufitkę i mam dylemat jakiego preparatu użyć .Na podsufitce są widoczne nie plamy a czarne krechy w części bagażowej .Razi to moje oko. Może ten się wypowie kto pracuje na myjce i ma coś takiego na codzień.

Proszę o pomoc próbowałem już to prać jakimiś preparatami ale nic nie schodzi.

Z góry dzięks :611: :610: :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Proponowałbym oddać auto na profesjonalna myjke bo samemu to można tylko namazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

namazac to jeszcze nic.... mozna skosmacic material !! benda przebarwienia itp. Popieram Dziadka :) najlepiej oddac do jakeigos zakladu (z dobra renoma;)) gdzie czyszcza tapicerki samochodowe. Ktos mi keidys polecal ten zabieg. za passata w kombi wychodzi mniej niz 100 pln . ale nie podsufitka tylko calosc:] Ponoc tak robia handlarze... kupuja nawet bardzo pobrudzone auto tylko bez przetarc materialowych daja stowe w zakladzie i po paru godzinkach odbieraja full zadbane auto prawie jak z salonu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dzięks za pomoc ale może jednak ktoś siedzi w tym fachu.To pomoże

ale jak nie to sięzaprowadzi do fachowców:D

No i dla was po punkciku :D :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty
to dzięks za pomoc ale może jednak ktoś siedzi w tym fachu

 

polecam piankę do prania tapicerki "tuff stuff" firmy STP i kilka czystych ściereczek :643:

puszczają nawet plamy od smaru :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

100zł za pranie całej tapicery w kombiaku :651: zajebi..... tanio!

Siorka za pranie całej corsy płaciła 150zł a co dopiero pasek :608:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty

Kompletne pranie tapicerki :

- fotele

- podsufitka

- boczki

- podłoga

- bagażnik

razem 170 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
No i dla was po punkciku

 

hehe thX U :)

 

100zł za pranie całej tapicery w kombiaku zajebi..... tanio!

Siorka za pranie całej corsy płaciła 150zł a co dopiero pasek

 

wlasnie niedawno przetrzepalem google. Zalezy gdzie sie to wykonuje. ale za paska biora od 70 zeta za calosc wnetrza ( chyba bez bagaznika) do 150 zeta ale to takie maximum jak gdzies chca wiecej to trzeba im zrobic papa:) stowa to rozsadna cena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

I punkcik dla ciebie :577: już teraz wiem co i jak żeby nie przepłacić,a na wiosne zamierzam go wyprać. Gość go prał samemu ale cienko mu to wyszło są lekkie plamy na fotelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prałem w ubiegłym roku - 80zł - super hiper rewelacja!!

W tym roku tez sobie zafunduje - koleś przyjeżdza na miejsce z maszyną (nie odkurzaczem) piorącą - 3-4 godziny i po bólu - pieknie, kurde pieknie. Pachnie po tym jak nówka.

Jak ktoś z okolic będzie potrzebował namiar to służe uprzejmie:)

 

Kiedyś kupowałem różne preparaty - szkoda kasy, namachać się tylko można a efekt i tak mizerny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty

Kiedyś kupowałem różne preparaty - szkoda kasy, namachać się tylko można a efekt i tak mizerny.

napewno nie mizerny i napewno nie szkoda kasy - trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić :643:

tak sie składa, że orientuję się troszeczkę w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem różne preparaty - szkoda kasy, namachać się tylko można a efekt i tak mizerny.

napewno nie mizerny i napewno nie szkoda kasy - trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić :643:

tak sie składa, że orientuję się troszeczkę w temacie

 

Być może - ja tego nie potrafiłem zrobić dobrze tzn. na tyle żebym był do końca zadowolony , choć zasięgałem porad różnych osób - a po rozmowie z gościami którzy zawodowo zajmują się praniem mebli utwierdzony jestem w przekonaniu że nie da się dobrze tego zrobić ręcznie, już mówię jaka była ich argumentacja...

- Wszystkie środki w płynach, atomizerach, sprejach robione są na bazie wybielaczy i jedyne co się robi to wciera je w tkanine obiciową mebli - efekt jest - wizualny, bo prawdziwe pranie to fizyczne usunięcie brudu - tego się szmatka ani szczoteczką zrobić nie da, za to wybielacz zawarty w cudnej urody środku sprawi że efekt wizualny jako taki będzie.

Maszyna piorąca (czy nawet odkurzacz) wpuszcza mieszninę ciepłej wody (ok 45-50 stopni - tyle było w maszynie która prała mojego paska) wody z detergentem pod ciśnieniem i odsysa wode razem z brudem - dlatego też efekt jest lepszy. Widziałem wode po upraniu samej tapicerki - ja pierdziele - kolor przedniego piwka:)

 

Ciekaw jestem czy gdybyś tym środkiem "wyprał" czy raczej wyczyścił spodnie miałbyś taki sam efekt jak pranie w pralce. :)

 

Ale pomijając juz wszystko - kupno firmowego środka do tapicerki to 30-40zł do tego mnie w Vectrze schodziło ok 3-4 godzin - (bez podłogi) - efekt - taki sobie....

wole zapłacić raz w roku te 80 zł, nóżka na nóżke - browarek w rąsie - fajeczka w drugą :D i po 3 godzinkach efekt powalający - czuje że jest uprany.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Osiach tak zrobie siade na krzesełku :564: piwko i popatrze jak robi to profsjonalista. :549:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

witam

 

wlasnie mi sie rpzypomnialo ze 4 lata temu ze stanow przywiozlem preparat firmy PRESTONE - odor cleaning <== jakos tak sie nazywal. Widzialem go ostatnio w selgrosie. Bardzo dobry srodek. koszt 20 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ciepło dziś było więc umyłem paska i wypucowałem w środku :524: :510: :524:

Czyste autko to jednak piękniej wygląda :okulary2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam profesjonalisty do takiego prania tapicerki ale gdzie mam szukac? kto się tym zajmuje czy to są ludzie co czyszczą dywany i rozne takie w chałupach? poradzcie jak znależć namiary na takiego ludka? :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gringo71 nigdy nie pierz tapicerki u goscia który pierze dywany!!! Ponieważ Ci ludzie nawet dywanu nie umieją parządnie wyczyścić, natomiast możesz zrobić to w ręcznej myjni samochodowej (napewno u siebie taką znajdziesz) gdzie możesz zamówić sobie pranie tapicerki (napewno bedzie to wymagało umówienia się na konkretny dzień i godzinę w słoneczny dzień) mają tam odpowiednie Karchery do prania tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem po ogłoszeniach z gazety. Pytałem oprócz ceny o to czym to robi (odkurzacz odpadał) i czy ma wszystkie końcówki, żeby zakamarki doprać.

Nie udało mi się znaleźć kogoś sprawdzonego - a samochód był świeżo sprowadzony i aż się prosił żeby go wyprać - zaryzykowałem takiego który przez telefon wydawał się być najsensowniejszy i nie żałuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że można wypucować tapicerke ,ktoś we wczesniejszych postach pisal ze jest po czyms takim jak nowa ale własnie slyszalem ze zajmują sie tym wyspecjalizowane firmy,cos wątpie zeby na myjniach to robili ale moge nie miec racji, pytalem o tego czlowieka co czysci dywany bo przy ogloszeniu mial rowniez wpisane ze czysci tapicerki w aucie,chyba odkurzaczem wiec pewnie to nie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty
wiem że można wypucować tapicerke [...] cos wątpie zeby na myjniach to robili

zapewniam cię, że istnieją myjnie samochodowe, które świadczą usługi prania tapicerki - klienci bardzo często decydują się na takie zabiegi. nie ma jak to czyste, pachnące autko :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności