Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziadek

Byłem dzisiaj zapytać w salonie kosmetyki samochodowej ile kosztowało by wypranie pasia i pan mi powiedział 170zł,więc dalej pytam o pełna opcje.

Wyszło 300zł za pranie ,mycie podwozia,komory silnika,mycie "lakieru" i woskowanie.

Widziałem autka po ich robocie rewela jak salonowe wyglądały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nazwałeś Dziadek?....Salon Kosmetyki Samochodowej....dobre :629: :629: , ale już dobrze. u mnie jest taka myjnia ręczna "ALTLANTA" zakres usług taki, ze nie jeden salon piękności dla pań mógłby pozazdrościć! Za mycie Passata z woskowaniem + gruntowne sprzątanie środka 30 pln. Siedzisz sobie w takiej małej świetlicy (kawa gratis od firmy) i przez wielką szybę patrzysz jak pucują Twoją bryczkę. A że jesteś pierwszy raz to dostajesz markową choinkę zapachową (zapach sam wybierasz). I powiedzcie czy warto samemu się męczyć? :641:

Pozdrawiam - Glizda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

To nie ja tak nazwałem :647:, tylko to sie tak nazywa :611: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz.p

Hej.. powiem ze na praniu tapicerki nie warto oszczedzac.. to przeciez robi sie raz na kilka lat !!!

 

Samo wypranie to jest pikuś... ( najlepiej jezeli firma posiada specjalna maszyne piorąco i karchera !!! )

 

Rownie wazne jak mycie jest wysuszenie tapicerki...!!!

 

Profesjonalna firma powinna najpierw podcisnieniowy wyssac wiekszosc wilgoci z gąbek i tapicerki... zastepnie wprowadza sie do wnetrza auta rury..jedna wdmuchującą gorące suche powietrze i drugą do wyciagania wilgotnego...

 

Po takim zabiegu auto jest suche w 99%

 

Jesli ktos propnuje wam suszenie na słoneczku to pozdrawiam... :621: :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Okazało sie że znajomy ma karszera do prania ,chyba sie z nim zgadam niech mi wypierze paska.

Koledze prał Golfika i wyszło ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek76

A co z praniem tapicerki, jeśli fotele z przodu są podgrzewane ? Czy to nie wpłynie negatywnie na późniejsze grzanie, a może są jakieś przeciwskazania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało sie że znajomy ma karszera do prania ,chyba sie z nim zgadam niech mi wypierze paska.

 

dziadek - ja nie wiem czy to będzie dobre wyjście. wypierze może i ładnie, ale jak ktoś słusznie zauważył - jeśli samochód nie zostanie dobrze wysuszony, odbije Ci się to nieźle !!! i nie pomogą żadne domowe metody suszenia. nie ma nic gorszego niż wilgoć w środku auta :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

I tak w aucie miałem gnój bo przeciekało pod puszka filtra pyłkowego i w środku stała woda dosłownie.

Ale powoli wszystko dochodzi do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

mam pytanko.. mage mieć odkurzacz myjacy ale moja dziewczyna mowi że do dywanów sie nadaje.. a do tapicerki to raczej cieńko.. bo on najpierw moczy a potem zbiera i z gombki w siedzeniach ( etc) nie zbierze raczej... i teraz pytanko ;) Czy takim czymś mozna być nie uszkadzajac nic ?? Oczywiście w jakiś upalny dzień na słoneczku.. jak sadzicie? Fakt faktem ze na pewno siedzenia beda mokre itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i teraz pytanko Czy takim czymś mozna być nie uszkadzajac nic

Odkurzacze piorące mają dozowniki wody i od ciebie zależy ile jej napuścisz na tapicerkę. Jak dasz niewiele i zaraz zbierzesz to może nie zamoczysz gąbki za bardzo :)

Tylko jak jest bardzo brudna to trzeba by parę razy tak próbować (prać i suszyć, prać i suszyć, pra........)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz.p

http://www.classicmotors.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=25&PHPSESSID=55c3e1f4d97ba54fc4d88c356f33e819

 

Czyszczenia ciąg dalszy...

 

Jestem "szczęśliwym" :620: posiadaczem czarnego diabełka... jak nie trudno sie domyslic utrzymanie takiego lakieru nie należy do najłatwiejszych ;-)

 

W poszukiwaniu idealnego Wosku samochodowego natrafiłem na ten specyfik firmy valvoline...podany w linku...

Problem polega na tym ze nigdzie nie mogę go dostac...był na allegro ..ale się zbył....

 

Ktoś coś wie...? :615:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adoslaw8

Poprostu wystarczy miska ciepłej wody, jakiś płyn do płukania tkanin i gąbka. Myć do czysta i koniec. A nie srać sie w jakieś myjnie za 100 czy 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś płyn do płukania tkanin

 

ja tam na tym nie oszczędzam :629: :629: :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adoslaw8 moim zdaniem to takim zabiegiem tylko wszystko rozmażesz :/ przez co nie bedzie widać "tak mocno" brudu.. bedzie uśredniony... ale nadal brudne :) brud trzeba wypłukać ...

 

 

EDIT Zna ktoś jakieś firemki ktore DOBRZE piorą tapicerke w Białymstoku lub okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to takim zabiegiem tylko wszystko rozmażesz przez co nie bedzie widać "tak mocno" brudu.. bedzie uśredniony... ale nadal brudne

 

Dokładnie tak.

Wczoraj bawiłem się w czyszczenie podsufitki przy użyciu gąbki i Vanisha do dywanów i tapicerek samochodowych :) Wyszło tak, że przebarwienia są jaśniejsze, ale bardziej rozciągnięte na całej powierzchni.

Jutro powtarzam operację....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczas sobotnich porządków w moim Passku doszedłem, a właściwie odkryłem fenomenalną rzecz! Mianowicie, najlepszym sposobem na doprowadzenie siedzeń do czystości jest po prostu porządne ich odkurzenie! Jak co poniektórzy zaznaczyli " ale masz brudne siedzenia" , to rzeczywiście były uje...ane i problem znikł! potrzebny odkurzacz z dobrą siła ssania i trochę krzepy i cierpliwości! Ten materiał na siedzeniach jest genialny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w myjni i się spytałem o wyczyszczenie tapicerki i szefo mi powiedział 200zł w tą cenę zalicza się umycie samochodu ,wyczyszczenie środka i fufitówki wyczyszczenie wszystkich plastików plus nakremowanie skóry jest cena chyba dobra za te wszystkie usługi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz skóre to uwazaj, "pracze" lubią zrywać z niej lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupic Vanish do tapicerek (koszt ok. 10zł), odkurzyc porządnie wszystko, wziąc kawał firany i jechac :). Ładnie się pieni i daje naprawde dobry efekt. Po praniu ponownie odkurzyc i cieszyc się czystym, pachnącym wnętrzem. Ja tak swojego diabła wyszorowałem i tapicerka zmieniła się nie do poznania. Wtedy dopiero zauważyłem że tapicerka ma więcej kolorów niż przed praniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności