Skocz do zawartości
mareks6

Discovery PRO MIB3 - aktualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, santozo napisał:

MOI3_EU_VWMQB_P1520P

to masz jeszcze starszy niż ja miałem (ja miałem 1560P).

Lecisz ten art

ale ogólnie to do 156 skoczyć możesz sam ale nic nie zyskasz. Wyżej czyli 278 tylko serwis (między 156 a 278 jest azbyt duzy  skok by zrobić to samemu a paczki odpowiedniej brak), koszt bez rabatów ok 600pln. Do zyskania bardzo wiele, w tym aktualizacje online i bezprzewodowe android auto. Później można skoczyć samemu jeszcze na 306 i docelowo na 324 ale to już nie wnosi żadnych nowości - przynajmniej ja nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwilka chwilka. Jak robiłem u siebie ten update to wszędzie mi mówili, że do roku modelowego 2020 z hardware H12 wersja 278 to najnowsze jakie można zainstalować. Czy dobrze, zrozumiałem, że piszecie tu o nowszych aktualizacjach do tej jednostki? No chyba, że chodzi o nowszy niż ja mam hardware, który był montowany np pod koniec roku modelowego 2020?

Ja po tej aktualizacji zauważyłem jeden MINUS - jak cofam na wstecznym to obraz z kamerki cofania się często tak na sekundę zwiesza, znów działa i znów zwiesza - tak jakby to powiedzieć laguje. Pewnie kolejna aktualizacja rozwiązałaby ten problem, ale nie chcę ryzykować ubiciem sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @shibby za informacje, akurat na Android Auto mi nie zależy bo używam CarPlay, czy faktycznie jest sens wydawać te ok.600 zł na aktualizację do najnowszej wersji? Ja mam drobny problem z CarPlay tzn. podczas rozmowy telefonicznej co kilka sekund (na ułamek sekundy) przycina rozmowę, mnie słyszą dobrze, a mi rozmówcę przycina. Podejrzewam, że update to rozwiąże. Są dostępne gdzieś oficjalne listy zmian każdej z wyższych wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareks6 Soft 278 to najnowszy jaki wgrywa serwis - taki też mi wgrali z wersji156. Natomiast sam sobie podniosłem do 324. Ale ja miałem ciut inną jednostkę bo 3G5035820A. Posiłkuję się jedynie wersją softu którą podał santazo czyli MOI3_EU_VWMQB_P1520P a wg mib-helper to soft jest ten sam co do mojego

https://mib-helper.com/index.php?train=MOI3_EU_VWMQB_P1520P#details

 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie wy w jednostce sprawdzacie te numery ? Ja w ustawieniach mam tylko to co na pierwszej stronie podałem, tj oprogramowanie 278, sprzęt H12, numer urządzenia i jakieś inne pierdoły ale nie mam niczego w takiej formie jak tu podawaliście. Jest gdzieś jakies ukryte menu serwisowe lub trzeba to przez kabel diagnostyczny sprawdzać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, shibby napisał:

@mareks6 Soft 278 to najnowszy jaki wgrywa serwis - taki też mi wgrali z wersji156. Natomiast sam sobie podniosłem do 324. Ale ja miałem ciut inną jednostkę bo 3G5035820A. Posiłkuję się jedynie wersją softu którą podał santazo czyli MOI3_EU_VWMQB_P1520P a wg mib-helper to soft jest ten sam co do mojego

https://mib-helper.com/index.php?train=MOI3_EU_VWMQB_P1520P#details

 

Znalazłem na mib helper aktualizację, można to samemu pobrać i wgrać ? Jest do tego tutorial?

Edytowane przez Długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareks6 Przytrzymaj wciśnięty klawisz MENU.

@Długi jak pisałem wyżej uda ci się wgrać samemu 156 i na tym koniec. Następny dostępny jest dopiero 278 ale skok jest zbyt duży (każdy update ma określone wersje z których może być wgrywany). Dlatego skok z 152/156 do 278 musi wykonać Serwis - tak to miało miejsce w moim przypadku. Jest o co walczyć bo 278 odblokowuje bezprzewodowe AA (na 156 bezprzewodowy miałem tylko Carplay a AA tylko po kablu). Jak już będziesz miał wgrane 278 to kolejny skok nawet do najnowszej 324 możesz już zrobić sam - ja tak zrobiłem ale żadnych różnic nie zauważyłem.

Całe moje boje z aktualizacją MIB3 opisałem w temacie który podlinkowałem w drugim poście.

Edytowane przez shibby
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2024 o 21:02, shibby napisał:

@mareks6 Soft 278 to najnowszy jaki wgrywa serwis - taki też mi wgrali z wersji156. Natomiast sam sobie podniosłem do 324. Ale ja miałem ciut inną jednostkę bo 3G5035820A. Posiłkuję się jedynie wersją softu którą podał santazo czyli MOI3_EU_VWMQB_P1520P a wg mib-helper to soft jest ten sam co do mojego

https://mib-helper.com/index.php?train=MOI3_EU_VWMQB_P1520P#details

 

Idąc za Twoją radą, poprosiłem serwis o wycenę, tanio nie jest, więc wracam z pytaniem do osób, które już to robiły, czy za te pieniądze jest w ogóle sens zawracać sobie tym głowę? Czy po aktualizacji są jakieś zauważalne różnice? Lepsza płynność działania? Nowe funkcje itp. ?

Informacja z serwisu VW:

"Trzeba wykonać dwie aktualizacje + przywrócić dane nawigacji po oprogramowaniach czasowo wyjdzie więc dłużej 2,5- 3 h

Początkowo zakładaliśmy godzinę, koszt więc wgrania aktualizacji zmieni się na 1175-1410 zł brutto w zależności, ile realnie zejdzie się ze zmianą oprogramowania (2,5 czy 3 h)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, santozo napisał:

Czy po aktualizacji są jakieś zauważalne różnice? Lepsza płynność działania? Nowe funkcje itp. ?

czuję się jakbym pisał w próżnię, bo już 2x wspominałem o głównej korzyści

W dniu 22.01.2024 o 19:02, shibby napisał:

Do zyskania bardzo wiele, w tym aktualizacje online i bezprzewodowe android auto.

 

6 godzin temu, shibby napisał:

Jest o co walczyć bo 278 odblokowuje bezprzewodowe AA (na 156 bezprzewodowy miałem tylko Carplay a AA tylko po kablu).

Dodatkowo dwie mniej lub bardziej przydatne ale zauważalne funkcje (też o nich wspominałem w swoim wątku), tj irytujące ostrzeżenia dźwiękowe po przekroczeniu prędkości (można na szczęście wyłączyć) oraz po wytoczeniu trasy z nawigacji na zegarach od razu włącza się widok nawigacji (jednym klawiszem na kierownicy można sobie wrócić do poprzedniego widoku.

Reasumując: jeżeli nie zależy ci na bezprzewodowym Android Auto to nie ma sobie czym głowy zawracać. Zrobiłbym wtedy samodzielny upgrade z 1520P do 1560P i po temacie.

 

Co do twojej wyceny to coś mega drogo, bo mi serwis zawołał 600pln bez żadnej ulgi - finalnie zapłaciłem 300pln o czym można przeczytać w moim wątku. Czasowo się zgadza, bo u mnie to zajęło niecałe 3h.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ASO w Opolu wyceniło update na 660zł, lecz koniec końców nie zapłaciłem nic, bo w DE ASO zrobiło mi to grzecznościowo.

Po przytrzymaniu menu i wejściu w menu aktualizacji wyświetłiło mi takie coś:

MOI3_EU_VWMQB_P27800P

Wpisałem to na stronie mib-helper i pokazuje że mogę zainstalować update 324. Tylko, że tam jak kliknę w link do pobierania to krzyczy o login i hasło, a nie ma możliwości założenia konta. Czy to jakaś stronka płatna lub tylko dla serwisów?


Swoją drogą, waham się czy robić ten update - liczę na to, że poprawi się widok z tylnej kamerki, bo od update do 278 obraz przycina. Tyle, że tam z kolei pisze, że aktualizacja może się wiązać z parametryzacją BOSE, czyli pewnie moje DynAudio też.

I nie wiem o co biega z tym błędem FIX B201A - tam trzeba chyba jakiś parametr odczytany kablem diagnostycznym podać ale nie wiem jaki. Mam OBD11

 

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mareks6 napisał:

Wpisałem to na stronie mib-helper i pokazuje że mogę zainstalować update 324. Tylko, że tam jak kliknę w link do pobierania to krzyczy o login i hasło, a nie ma możliwości założenia konta. Czy to jakaś stronka płatna lub tylko dla serwisów?
 

Mibsolution.jpg.fb44ebcafb53de4261e428095080cb76.jpg

 

 

27 minut temu, mareks6 napisał:

I nie wiem o co biega z tym błędem FIX B201A - tam trzeba chyba jakiś parametr odczytany kablem diagnostycznym podać ale nie wiem jaki. Mam OBD11

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2024 o 09:17, shibby napisał:

@mareks6 Przytrzymaj wciśnięty klawisz MENU.

@Długi jak pisałem wyżej uda ci się wgrać samemu 156 i na tym koniec. Następny dostępny jest dopiero 278 ale skok jest zbyt duży (każdy update ma określone wersje z których może być wgrywany). Dlatego skok z 152/156 do 278 musi wykonać Serwis - tak to miało miejsce w moim przypadku. Jest o co walczyć bo 278 odblokowuje bezprzewodowe AA (na 156 bezprzewodowy miałem tylko Carplay a AA tylko po kablu). Jak już będziesz miał wgrane 278 to kolejny skok nawet do najnowszej 324 możesz już zrobić sam - ja tak zrobiłem ale żadnych różnic nie zauważyłem.

Całe moje boje z aktualizacją MIB3 opisałem w temacie który podlinkowałem w drugim poście.

Shibby trzymać wciśnięte MENU, sprawdzić wersję softu, jeżeli jest możliwość samodzielnie podnieść do wersji 156, po prostu ściągnąć plik i aktualizować z USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby

Rozumiem, że do aktualizacji Twojej jednostki pobierałeś te dwa zaznaczone na foto pliki? Ta wersja 306 już mi się pobrała lecz plik jest zdaje się uszkodzony (co też w swoim wątku napisałeś). Tą docelową 324 udało mi się normalnie rozpakować.

Miałeś skądś indziej ten update 306?

Zastanawia mnie tylko czemu w tych plikach jest napisane "3G0919360QC / TN", mam nadzieję, że to nie jednostka docelowa bo ja mam inne oznaczenia. Google po tym numerze mi tylko same pierdoły znajduje, w tym jakieś ruskie strony


Jak wspominałem, mam już wersję 278. Z nowszym FW mam nadzieję, poprawi się działanie kamerki cofania
 

MIB3.jpg

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mareks6 napisał:

Rozumiem, że do aktualizacji Twojej jednostki pobierałeś te dwa zaznaczone na foto pliki?

można od razu wgrać 324 bo on jest 2in1 - zawiera w sobie 306. Kamerki nie mam wiec nie powiem czy coś poprawia. Wizualnych zmian nie zauważyłem.

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 13:53, shibby napisał:

można od razu wgrać 324 bo on jest 2in1 - zawiera w sobie 306. Kamerki nie mam wiec nie powiem czy coś poprawia. Wizualnych zmian nie zauważyłem.

Czy można bezpiecznie podnieść soft bezpośrednio z wersji 27000p do 32400p, wersja 30600p jest uszkodzona a wcześniejszych nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wyżej: tak, można. Update 324 jest 2w1 - zawiera w sobie 306... Najpierw podniesie ci do 306 (ja tu miałem failed więc ostrzegam bo można zejść na zawał) ale po chwili radio samo się zrestartowało i zaczął flashować od razu 324 i to już poszło bez błędów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności