Skocz do zawartości
paput

Olej silnikowy w układzie chłodzenia!

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. takie małe pytanko. ostatnio oddałem samochód do naprawy i jakiś kretyn stwierdził przy okazji zbyt małą ilość oleju. oczywiście sam to uzupełnił. szkoda tylko, że wlał olej do zbiornika cieczy chłodzącej... niestety zauważyłem to dopiero po zapaleniu się czerwonej kontrolki, a od tego momentu przejechałem już jakieś 300km... co z tym zrobić?? czym to może grozić?? jakie koszty?? błagam o pomoc. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj adres mechanika to mu nawsadzam hu.......

wymień spokojnie płyn i będzie ok

co za matoł to robił...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zmien temat, "POMOCY!" jest trochę nie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spusc plyn, przeplucz uklad i zalej nowy. bedzie ok. dobrze, ze nie wlal wody do oleju. mechanik debil konkret. :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu porządnie wypłukał układ, i dopiero lał nowy płyn.

A przede wszystkim pogadałbym z tym "fachowcem" który się tym zajął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że na tym się skończy, a ten warsztat będę omijał z daleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jeżeli mechanik zrobił to co napisałeś to jest palantem do potęgi N-tej.

Ale w tym momencie mam pytanie:

Czy ww mechanik przyznał się do tego co zrobił, czy to jedynie Ty go o to posądzasz?

Dlaczego się pytam?

Bo w zeszłym tygodniu sam stwierdziłem w swoim autku olej w zbiorniczku wyrównawczym (a nikt nie dolewał mi oleju). I okazało się (po wizycie u Darka- na Trakcie Lubelskim), że nawaliła chłodniczka oleju!

Po wymianie jej trzeba rzeczywiście dokładnie przepłukać układ chłodzenia i niestety kilkakrotnie wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy, w którym przez pewien czas będą zbierały się resztki oleju, wypłukiwanego z zakamarków układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne przyczyny oleju w wodzie;uszczelka głowicy.pękniętagłowica lub blok.skontroluj czy nie robi Ci się mleko w oleju.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lary1

czy wystarczy przepłukać kilka razy samą wodą czy jest jakaś specjalna chemia do płukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artysta

Mechanik buł walnięty.Nie leje się oleju do płynu chłodzącego,tylko stosuje się odpowiedni płyn chłodzący (typ na zbiorniczku),powinien być G11,ale go już nie produkują,teraz jest G12.Ma właściwości smarownicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik chciał byc dowcipny lepsze smarowanie płynu :D jak to znajomy na warsztatach posmarował dłuto tawotem zeby lepiej szło ;] to jest kretynizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności