Skocz do zawartości
Gość czarek1981988

Klamka??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarek1981988

Mam problem z klamką w passacie b4.To ta której sie najczęściej używa od strony kierowcy.Nie mogłem otworzyć samochodu.Dałem kumplowi on sie troszke bawił samochodami i odgioł czy tam wyprostował jakąś blaszke i było ok.Po jakimś czasie znowu to samo znów wyprostował i znów grało na jakiś czas.Doprowadza mnie to do szału.Co to może być.Widziałem że ta blaszka nie jest bezpośrednio w klamce tylko w tej dziurze w drzwiach w której jest zamocowana.Co mozna z tym zrobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grudyy, znowu caps lock :krzeslem:

 

A co do klamki, to zrób tak jak napisał kolega wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast odginać blaszkę posłuż się śrubką regulacji zamka (chybaże ci ten kumpel zamiast wyregulowac zamek nawyginał jezyczek już tak że jest już miekkki i zdeformowany to wtedy niestety wymiana), było już o tym na forum, poszukaj tylko, tym bardziej że awaria klamki to bardzo częsta przypadłość naszych bolidów,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

U mnie klamka sie wyrobila, tzn widelki w srodku sie wyrobily i nie moglem otworzyc drzwi. kupilem nowa za 60 zl i smiga.... Moim zdaniem klamki w paskach to porażka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarek1981988

a ten języczek co sie niby wygina to ile wymiana bo to chyba nie klamka tylko w środku drzwi??Czy to w kalmce i ją trza wymienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drut od klamki ma łączenia w 2 białych plastkikach jeden nad głośnikiem wygląda jak krzyżyk a drugi przy samym zamku z takimi 2ma dziurkami. Sprawdź czy nie ma tam luzu szczególnie ten nad głośnikiem wygląda że może sie wyrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raimann777

masz chyba na myśli klamkę wewnetrzną (bo zewnętrzna nijak się ma do głośnika) a my tu gadu gadu o zewnętrznej raczej ;)

 

czarek1981988

ten języczek albo blaszka jest w zamku drzwi, czyli jeśli pokrzywiony to wymiana zamka, ale często problem jest jednak z samą klamką, wypada ośka, ułamuje się jej mocowanie, spada czy wyrabia się biały plastik (ten młoteczek co wpływa na blaszkę zakma), najlepiej rozbierz klamkę , polukaj co i jak, dla porównania wyjmij sobie klamkę z drugiej strony, i będziesz znał przyczynę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raimann777

masz chyba na myśli klamkę wewnetrzną (bo zewnętrzna nijak się ma do głośnika) a my tu gadu gadu o zewnętrznej raczej ;)

sorki chyba źle zrozumiałem

 

tutaj masz linka jak ja sobie poradziłem w tym temacie

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/ciezko-otwierajace-sie-drzwi-kierowcy-vt11203,21.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym modelu klamki to po prostu porażki myśli technicznej Niemców, godzine temu zamówiłem sobie z allegro lewą i prawą klamke do przodu, to już będzie trzecia :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z otwieraniem drzwi w B6 combi z prawej strony z przodu. Nie mogę otworzyć drzwi klamką z zewnątrz , natomiast mogę x wewnątrz otwierać .w cyzm moe bz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie ten dział :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od kierowcy wymieniłem ale pp i lt Też trudno się otwiera i nie wiem czy można coś te podregulować czy wymieniać na nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tobie o regulacje kłamek od zewnątrz to wyciągnij klamkę i jest na niej taka plastikową regulacja- wykręcasz ją po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi tobie o regulacje kłamek od zewnątrz to wyciągnij klamkę i jest na niej taka plastikową regulacja- wykręcasz ją po prostu
w moim koles do tylnej klamki bo nie wracala pociagna ja do siebie i wlozyl srubokret z boku i pokrecil po tej regulacji klamka wraca na swoje miejsce

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

 

Witam mam problem z otwieraniem drzwi w B6 combi z prawej strony z przodu. Nie mogę otworzyć drzwi klamką z zewnątrz , natomiast mogę x wewnątrz otwierać .w cyzm moe bz problem
jedyne co mi udalo sie znalezc moze tam sprobujesz jestes pierwsz\ym z b6 co ma ten problem :( moze tam sie podepniesz http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4469303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy klamki w b4 to nie porazka tylko raz w roku wyjecie i przesmarowanie,ewentualnie regulacja(na koncu klamki jest plastikowy element w ktory wsuniete jest zabezpiczenie-wusuwamy,potem oposzczamy element ktory naciska na zamek i wsuwamy z powrotem zabezpieczenie,wszystko dziala paluszkiem!)a i nie kupujcie nowych zamiennikow klamek bo to chlam i szkoda kasy)-tylko orginaly uzywane;moj pasek ma 330tys.km nalatane a klameczki wszystkie z 96r. i paluszkiem drzwi sie otwieraja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności