Skocz do zawartości
Gość mefyoo

Pomalowane światła - kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, czym moge się sugerować aby się wytłumaczyć , uniknąć mandatu którego itak nie przyjme, odrazu jakie argumenty mogę wypowiadać w sądzie grockim bo świateł nie zmienie. Z tego co mi się wydaje przepisy dopuszczają różne odcienie pomarańczowego lub żółtego jeśli chodzi o kierunkowskazy. W związku z tym, że malowałem światła sam, nie posiadam żadnego atestu ale może w internecie jest wzór jakiegoś atestu na światła, wtedy wydrukował bym sobie i by było na "odczepnego" najlepiej po niemiecku.

 

Powinieneś się cieszyć, że dostałeśtylko pouczenie a nie straciłeś odrazu dowodu. W tej sprawie w żadnym sądzie nie wygrasz. Masz w samochodzie element nie posiadający homologacji, czyli nie jst dopuszczony do użytku w Polsce. Jeżeli chcesz coś ugadac to tylko grzeczną, kulturalną rozmową. Ja mam przyciemnione szyby z przodu i już kilka razy chciano mi zatrzymać dowód, ale krótka kulturalna rozmowa pomaga za każdym razem. Ale wiem, że kiedyś się może nie udać i będę zrywał na poboczu. Więc nie masz co się rzucać i wnerwiać, bo nie masz do tego podstaw i nie wygrasz z nimi. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackdob, ja mimo wszystko na miejscumefyoo, nie zmienialbym swiatel. A jesli faktycznie dostanie mandat czy straci chwilowo dowod rejestracyjny, to bedzie wynikac tylko i wylacznie ze zlosliwosci policjanta bo miedzy nami, KOMU przeszkadza rozowa poswiata kierunkowskazu? Dla mnie to sranie w banie. Tak samo jak nie mozna jezdzic na halogenach po zmroku. Przeciez jak ktos ma wbudowane halogeny (np Octavia, czy Passat) to policjant bedzie sie na nie patrzyl a nigdy sie nawet nie domysli ze to halogeny. Jak juz wczesniej pisalem, po ulicach jezdza auta z niebieskimi postojowkami, fioletowami stopu i bialymi kierunkami.

A co do polskiego prawa, mowisz, ze tak nie odbiega od UE... czy ja wiem... Tylko w Polsce nie zarejestrujesz auta z kierownica po prawej stronie, w innych krajach nie ma z tym problemu. Co do czerwonych kierunkow, Niemcy nie maja z tym zadnego problemu - tak mi sie wydaje po liczbie amerykanskich aut tutaj jezdzacych a dobrze wiem ze polizei czuwa i nawet jak zmienisz tlumik czy felgi a nie masz wbitego potwierdzenia w dowodzie to masz klopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pretensje będziesz zaraz miał do całego swiata.....a w szczególności "szmaciarzy" jak określiłeś w tytule postu policjantów.....

Nie chodziło mi o policjantów ;)

:dobani: A o kogo o spawaczy?

 

harry napisał/a:

Dzisiaj kierunek jutro zamaluje szyby a po jutrze ktoś się od niego odbije bo nie zauważy kierunku albo kolega nie będzie widział do tyłu.

 

 

Szyby to można przyciemnić, czy sprawiam wrażenie kogoś kto chce pomalować szyby ? Tak na pewno ktoś nie zauważy kierunkowskazu bo klosz był czerwony zamiast pomarańczowy i myślał że to postojuwka mi nie łączy jedna ? kolega nie jezdził nigdy autem z foliowanymi szybami.

Szyby takowe miałem z przodu i pierwsze co zrobiłem to po pierwszej nocnej jeździe je wyczyściłem z tej foli.Co do tej pomalowanej lampy sam nie raz widziałem pomalowane ,a nawet i poobklejane folią i niestety nie było to to co powinno tam świecić.Według mnie poprostu żle zacząłęś ten wątek źle zapytałeś i przy okazji kogoś od razu zeszmaciłeś.

 

Tak samo jak nie mozna jezdzic na halogenach po zmroku. Przeciez jak ktos ma wbudowane halogeny (np Octavia, czy Passat) to policjant bedzie sie na nie patrzyl a nigdy sie nawet nie domysli ze to halogeny

Zauważyłem prawie każdy niemiec jedzie na halogenach oślepiając tych z przeciwka ,rozumiem na autostradzie ale po za nimi w normalną przejżystość to już porażka.Zresztą troszkę deszczu popada i już się zaczyna załączanie wszystkich świateł.A powiedz czy tak się cieszyłbyś jak bym w ciężarówce pozałączał wszystkie halogeny bo w końcu jak je mam to trzeba je wykorzystać.A co do octawi czy paska czy merca z załączonymi halogenami to domyślać się nie trzeba.

 

A co do polskiego prawa, mowisz, ze tak nie odbiega od UE... czy ja wiem... Tylko w Polsce nie zarejestrujesz auta z kierownica po prawej stronie, w innych krajach nie ma z tym problemu. Co do czerwonych kierunkow, Niemcy nie maja z tym zadnego problemu - tak mi sie wydaje po liczbie amerykanskich aut tutaj jezdzacych a dobrze wiem ze polizei czuwa i nawet jak zmienisz tlumik czy felgi a nie masz wbitego potwierdzenia w dowodzie to masz klopoty.

Co do tego to zgadzam się z tobą całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem prawie każdy niemiec jedzie na halogenach oślepiając tych z przeciwka ,rozumiem na autostradzie ale po za nimi w normalną przejżystość to już porażka.Zresztą troszkę deszczu popada i już się zaczyna załączanie wszystkich świateł.A powiedz czy tak się cieszyłbyś jak bym w ciężarówce pozałączał wszystkie halogeny bo w końcu jak je mam to trzeba je wykorzystać.A co do octawi czy paska czy merca z załączonymi halogenami to domyślać się nie trzeba.

 

Halogeny jeszcze nigdy mnie nie oslepily. Ani w Niemczech ani w Polsce. I z tego co widze, Polacy duzo chetniej (teraz juz z przymusu) zapalaja swiatla mijania w ciagu dnia. Skolei halogeny w Polsce widuje bardzo rzadko a w Niemczech prawie wogole.

Co do halogenow: np w Vectrze B, sa one pod swiatlami drogowymi/mijania, wiec domyslac sie nie trzeba, ale jesli sa wbudowane w klosz to juz nie zauwazysz z daleka ze to halogen. Przeciez on nie jest tak mocny jak drogowe. Z tego co wiem, powinno sie je wlaczac tylko poczas mgly... I z tego co wiem TIR jak wlaczy swoje halogeny to spokojnie oswitli stadion pilkarski, a my mowimy o halogenach w osobowce. Tak czy owak, nie przeszkadza mi jak ktos ma wlaczone halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
A o kogo o spawaczy?

pomyśl

Szyby takowe miałem z przodu i pierwsze co zrobiłem to po pierwszej nocnej jeździe je wyczyściłem z tej foli.
Było za ciemno ? tak jest z foliami za 20 zł, ale gwarantuje Ci, że są folie które nie przepuszczają prawie wogóle światła z zewnątrz a od wewnątrz widać prawie jak bez folii ale takie są bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lampy czarne i będziesz miał z głowy,a propos przepisów jak kolega Michal 1980 napisał że jemu to nie przeszkadza,to jest wiele rzeczy które nie przeszkadzają,a przepisy są do tego żeby ich przestrzegać,np.za szerokie koła też mi nie przeszkadzają,a nie mogą wystawać poza błotniki,nie raz widziałem lampy pomalowane na czarno i czerwono,a gość skręcał lub hamował i nic k##wa nie było widać,może kolego Michał kiedyś będziesz miał okazję jechać za takim malowańcem i zapakujesz mu w dupę bo nie zauważysz.Też dużo zależy od tego jak są pomalowane,można lekko i z głową,ale są tacy co malują kilka warsw i wtedy nic nie widać,a jak zaświeci słońce to jakby się wogle nie zapalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodziło mi o policjantów ;)

 

szkoda, że dalej jest taka dziwna tenencja.. nie tylko na naszym forum... że jak z autorem tematu ktoś się nie zgadza, to tworzą się nic nie wnoszące do tematu długie wątki...

 

mefyoo, napisałeś z pretensjami... oczekiwałeś poparcia... stało się inaczej - 99% wypowiadających się próbuje Ci wytłumaczyć, że to co robisz (jakich nawet świenych efektów by nie osiągnęło) jest zabronione. I policja ma prawo zabrać Ci dowód a diagnosta ma prawo nie przepuścić Cię przez przegląd. Dla mnie post jackodb był zamknięciem tematu, teraz to już wałkowanie zupełnie bez sensu...

 

Nie masz zupełnie racji i doskonale o tym wiesz. Prawo jest prawem, jak głupie by nie było. Jeśli ktoś wymyślił, że kierunki mają być pomarańczowe to widocznie takie mają być. Dla mnie mogłyby być różowe, ale chodzi tutaj chyba o jakąś jednolitość czy cholera wie co....

 

BTW: zatrzymali Cię jak jechałeś prze nimi bo zauważyli Twoje kierunki? Skoro mówisz, że prawie nie widać różnicy to chyba tylko Ty tak myślisz, skoro jednak ktoś zauważył..

 

No chyba, że popełniłeś inne wykroczenie, byłeś niemiły i wtedy czepnęli się kierunków? Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

stałem na awaryjnych, ale włączyłem je dopiero jak byli juz bardzo blisko więc możliwe że nie widzieli nawet jak moje światła świecą a zasugerowali się wyglądem samych kloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to nie wygląda jest to czytelne.Dlaczego malowałeś tn klosz?

Tak jak pisałem wcześniej źle zacząłeś wątek i się posypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
Dlaczego malowałeś tn klosz?
Bo już niemogłem patrzeć na te światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przestan. oryginalne sa fajne. seria to seria. ja na swojego moge patrzec, mimo, ze nie ma alusow, ani sportowej zawiechy. nie ma zenonow ani innych upieknien, za to pod maska siedzi moj kochany klekoczacy potwolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w naszym kraju jest nadal takie podejście do "funkcjonariuszy publicznych" :dobani: wiem że czasami przeginają ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja koledzy przedwczoraj nakleiłem pasek z folii wygląda elegancko świecą jak fabryczne folia przepuszcza 95% światła tylko jak dla mnie trochę zbyt czerwono dzisiaj zobaczcie jak będzie z pomarańczowymi żarówkami. Co do misiaczków jechali wczoraj za mną przez całe Gliwice i jakoś nie zwrócili na mnie uwagi. Co do twoich lampek świecą spoko wiec myślę , że trafiłeś na jakiegoś upierdliwego palanta.

 

Pozdrawiam Koledzy i życzę oazy spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ktoś orientuje się jak przerobić kierunkowskazy na amerykańskie tzn. świecą lekko przez cały czas a jak skręcamy to migają pełna mocą. Pytanie jest mianowicie takie czy można je przerobić przeprogramowanie jakiegoś komputer czy msze użyć stabilizatora napięcia i diody??? jak ktoś wie to proszę o dokładną instrukcje jak to zrobić ! dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i lepiej wstawić obrysówki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie czy ktoś orientuje się jak przerobić kierunkowskazy na amerykańskie tzn. świecą lekko przez cały czas a jak skręcamy to migają pełna mocą. Pytanie jest mianowicie takie czy można je przerobić przeprogramowanie jakiegoś komputer czy msze użyć stabilizatora napięcia i diody??? jak ktoś wie to proszę o dokładną instrukcje jak to zrobić ! dzięki

Nie orientuje sie jak to zrobic ale jest to niezgodne z przepisami kolego

TU masz podstawe prawna a zeby uscislic chodzi o to kierunkowskazy "1) powinny migać z równomierną częstotliwością 90 ± 30 cykli na minutę,"

Jezeli bedziesz sie tlumaczyl ze to ma robic jako swiatlo obrysowe to nie da rady ich razem polaczyc z uwagi na ich barwe czyli

kierunki - żółta samochodowa

obrysowki z tylu - czerwona

Taka mala uwaga oczywiscie zrobisz jak chcesz, ja tylko przypominam lub uswiadamiam jakbys nie wiedzial, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie co to znaczy czytać ze zrozumieniem?????? NIE pytałem czy to jest zgodne z prawem czy tez nie, pytałem jak to zrobić i tyle. Moze ktoś ma jakieś lepsze rady??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie wiecie co to znaczy czytać ze zrozumieniem?????? NIE pytałem czy to jest zgodne z prawem czy tez nie, pytałem jak to zrobić i tyle. Moze ktoś ma jakieś lepsze rady??? pozdro

 

Jest tak że jak ktoś najedzie Ci na tył samochodu to jest winny, w tym przypadku Ty płacisz za wszystko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak że jak ktoś najedzie Ci na tył samochodu to jest winny, w tym przypadku Ty płacisz za wszystko ...

 

Ale po co mu to tłumaczysz :?: Go przeciez wyraźnie nie obchodzi podstawa prawna i konsekwencje związane z taką przerobką.

 

Tak da rade tak zrobić, a jak to powiedzą Ci w sklepie elektronicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności