Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . 

Naszukalem się po necie ale ciężko coś znaleźć:/ 

A problem taki ze podczas jazdy zgasł była to jazda z prędkością 70km/h żadnego błędu nic komputer czysty :/ 

a objawy takie ze bardzo bardzo lekko kreci rozrusznikiem i nie odpala 

pasek rozrządu przenosi przełożenie na głowicę ale mam wrażenie że przez to lekkie kręcenie ma całkowity brak kompreskompresji 

dodam ze 3 tys. Km temu  był wymieniony slupek silnika na regenerowany oczywiście na gwarancji jest i odpowiednio docieramy byl . Pytanie czy moje objawy są słuszne i co dalej robić? 

pacjent Passat b6 2009r CR 170KM dsg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad przeskoczył, pogięło zawory. 

Sprawdź jeszcze klapę gaszącą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś szanse że mimo przeskoczenia rozrządu jest szansa na to by nie doszło do kolizji tłokow z zaworami? Bo wiem ze to auto powinno mieć synchronizację i właśnie ta synchronizacja ma zgasić silnik . I czy powinien widniec jakiś błąd w sterowniku ? 

 

Dodam po sprawdzeniu u mechanika

-klapa gasząca jest OK 

- rozrzad brak błędu synchronizacji

-brak jakich kolwiek błędów 

- kompresja na wszystkich cylindrach ok 3 bray 

- dodam ze mam wał i pompę oleju z 1.9

wstępna teoria mechanika że mogło wypietrzyć zawory przez zbyt wysokie ciśnienie oleju i na dniach ma zostać jeszcze zmierzone ciśnienie oleju 

co wy na to ? 

bo jeśli rozrząd dobry 

klapa gasząca dobra ciśnienia sprezania brak a jeśli ciśnienie oleju bd dobre to co pierscionki na tłokach? Możliwe by to było żeby od razu na wszystkich tłokach? 

 

wszystko było jasne po zdjęciu pokrywy zaworów,  przekręcił się jeden z wałków rozrządu i uszkodzenie kół zębatych

20200817_064435.jpg

Edytowane przez czornyraflik
Diagnoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności