Skocz do zawartości
wojtkn

preparaty oczyszczające do paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wg was warto stosować preparaty oczyszczające układ paliwowy? podobno oczyszczają zmniejszając zurzycie paliwa i poprawiając osiągi. Czy warto ich używać czy t tylko chwyt reklamowy? Jesli warto to jakie? Głównie chodzi mi o diesle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

witam

moja rada lej bp ultimate i zapomnij o jakis preperatach ja nigdy tego nie uzywalem i nie mam problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie dzis kupilem sobie preparat czyszczacy uklad i silnik, i drugi poprawiajacy jego prace firmy STP, juz kiedys to wlalem do baku, czy przeczyscilo to nie wiem bo nie rozbieralem silnika ;) , ale jezeli znane firmy cos takiego robia i polecaja, to chyba warto, wiadomo im starszy motorek tym bardziej zabrudzony i caly uklad. Ja tam kupilem i jak zatankuje to sobie go wleje do baku, niech przeczysci. Jak chcesz to moge zrobic foto jak ten preperat wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam, w czasach, gdzie paliwo jest watpliwej jakosci, wlanie jakiegos preparatu oczyszczajacego jest chyba uzasadnione. A jesli tego nie robiles to nie mozesz porownywac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. i dzis nie mamy pewnosci co lejemy do baka. zawsze pewnie troszke ryzykujemy. najwiecej na prywtnych, malych stacjach. a nawet jesli paliwo jest dobrej jakosci to w przewodach rozne rzeczy lubia sie osadzic. moze te preparaty przeczyszczaja osady. Blezor daj fotke lub namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo, oto foto preparatow do poprawiania paliwa, juz jeden wlalem do baku i od razu widac poprawe pracy silnika, przeczyszcza caly uklad paliwowy, trzeba wlac do pelna i wlac caly preparat, tzn cala jedna butelke, potem dobrze przeciagnac silnik pare razy, zeby wszystko przeczyscilo, niech dymi sadza ile sie da :hyhy: , i napeawde czuc efekt. Tak wiec wyprobowalem preparacik i moge smialo powiedziec ze to dziala, czesto tankujemy slabej jakosci paliwa, i osadzaja sie rozne "syfy" w ukladzie, a to naprawde czysci, tylko nie trzeba kupowac jakiejs tam firmy polecanej przez znajomego mechanika, tylko dolozyc troche i kupic produkt znanej firmy. Za te dwie butelki zaplacilem niecale 7 euro, wiec cena mala. Na butelkach pisze zeby stosowac co 5000 km, a beda ufekty(hmmmm... jak u jakiegos znachora,albo wrozki :D )-pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzieki Blezor. myslalem juz ze nie dasz cynku. poszukam i tez skorzytsam. kiedys wlalem nie pamietam jekiej firmy i efektu specjalnego nie poczulem. ale kupie ten STP - firma znana. a ta druga nutelka to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym cos tam kogos reklamowal, ale tak jak pisalem dobry preparat, juz go drugi raz zastosowalem, a historia tej drugiej butelki: w sklepie zabralem z regalu jedna, a kawalek dalej na regale zobaczylem te sama w zestawie z druga w tej samej cenie, to jakis srodek wspomagajacy tez prace silnika, jak sobie potlumaczylem w glowie to jakis poprawiacz-naprawiacz, czyli chyba polepszacz paliwa, ale jeszcze nie przetlumaczylem tego doslownie ze slownikiem. Wiem ze trzeba stosowac rozne preparaty co jakis czas, nie sa one przeciez po to zeby z nas zdzierac kase, tylko po to zeby lepiej bylo naszemu autku :] , wiem ze sa preparaty polecane przez producenta VW, sa troche drogie ale niezastapione, i naprawde duzo daja, ten tez nie jest zly i znanej fizmy co sie chemia paliwowa zajmuje. Tak wiec moja rada, co jakis czas wlac cos pozadnego do baku zeby lepiej mu bylo jezdzic, w koncu samochodzikowi tez sie cos od zycia nalezy nie? :hyhy: . Tylko nie kupujcie byle czego bo niby to prawie to samo a tansze, ale jak to reklamy mowia "prawie" duzo znaczy :cwaniak: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewalem go do swojego:)) kupilem na BP, ale nie wiem czy cos dalo:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zalałem STP jak miałem AFN-a i bez różnicy :zdziwko: teraz tankuje tylko BP Ultimate i narazie jest git :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tymczasowo jezdze po Irlandii, i wiem ze sprawdzonego zrodla ze w tym kraju maja najgorsze paliwo w calej unii, i faktycznie jezdzi sie slabo, po dolaniu preparatow czuc roznice, a wiecie co jest najlepsze, mialem problem z moca w samochodzie, tracil strasznie moc jak wiele passatow na tym forum, sobie jade wszystko o.k. a za chwile polowa "koni" ucieka i auto sie ledwo wlecze! Bylem w serwisie VW i po diagnostyce dostalem wydruk z bledami i bylo o N75, czyli cos tam z przekroczonym cisnieniem czy cos, i dlatego traci moc, mialem to robic, tzn wymienic ten zaworek, dwa tygodnie temu zalalem do baku te preparaty, polowe baku spalilem na szybkiej jezdzie zeby przepchac wszystkie "syfy" w ukladzie, zeby sie dobrze wyczyscilo, i juz jezdze od dwoch tygodni, po tym przeczyszczeniu tymi srodkami, i jakos ani razu nie stracil mocy! Czy moze mi ktos to wytlumaczyc, czy to moglo byc spowodowane tez slabym paliwem?! Tzn zle paliwo, przyspieszenie, dawka paliwa niewystaczajaca, dawka powietrza w normie, i sie wlacza tryb awaryjny? Moze byc cos takiego, bo naprawde jakby sie sam naprawil, wiem ze to malo mozliwe, ale jakos tak jest?! :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas

witam, jest to mozliwe bo PD sa wrazliwe na paliwo marnej jakosci w moim tez myslalem ze N75 ale jak tryb awaryjny zaczal mi sie wlaczac nawet na swiatlach zalapalem o co chodzi zakupilem taki dodatek do paliwka co podnosi liczbe cetanowa i problem minol.

 

Oczywiscie zmienilem tez stacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje cos takiego jak samonaprawa? :zdziwko: Tu o wszystkim co tylko moze sie zepsuc pisza jak mocy zaczyna brakowac :585: ,a tu broblem tkwi w paliwie!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldimas

samonaprawa to nie istnieje ale poprawienie spalania i podniesienie liczby cetanowej w paliwie wplywa na sterowanie ECU a co za tym idzie sterownik nie odczytuje dziwnych wartosci z pompek i nie zapodaje trybu awaryjnego. Nie zapominajmy ze dzisiejsze Tdi sa naszpikowane elektronika i to glownie ta elektronika odpowiada za moc i jazde.

Do starego diesla mozna lac wszystko co sie spali nafte, rzepak, oranzadke,mysle ze pojedzie nawet na krupniku bez kosci :D a te nowe nie, nalejesz badziewka od razu strajk,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast stosuję całorocznie, zresztą za namową hha Castrol TDA.

KARTA PRODUKTU

Różnica jest wyczuwalna, szczególnie zimą. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dzisiejsze TDI to czule bestie, lubia popic dobrego paliwa :evil: , dlatego lepiej czasem dolac mu droche czegos, by dobrze mu sie jezdzilo! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności