Skocz do zawartości
Gość ZbigNieff

Przerobka DEPO z xenonu na Bi-xenon zakonczona powodzeniem!

Myslisz ze moja przeobka wyszla na dobre?  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Myslisz ze moja przeobka wyszla na dobre?

    • Tak, wrecz super!
    • Ogolnie mi sie podoba!
    • Wyszlo pozytywnie, ale nie jestem za tym aby samodzielnie przerabiac lampy!!
    • Cos mi tutaj nie pasuje, ja zrobil bym to inaczej...
    • Ja osobiscie zrobil bym to inaczej i mi sie to nie podoba!
    • Kicha, tandeta, totalnie beznadziejnie to zrobiles!!
    • Nie mam zdania, nie wiem po co to zrobiles...


Rekomendowane odpowiedzi

co do oslepainia to sa zdania podzielone. Ja wsadzam do swojego teraz system poziomowania i spryski. mnie tez raz oslepiał jeden - to był chyba Landrover Discovery, tyle ze jego lampy sa na wysokosci mojego lusterka wstecznego - wiec jak bys ich nie ustawiłto i tak cie oslepia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę mieć kilka uwag ;)

 

1. Odbłyśnik wyglada IDENTYCZNIE jak hella... :) Szkoda że nei wiedziałem wcześniej o przeróbce zdją bym wymiary z helli i byśmy dokładnie porownali czy np odbłyśnik od depo da sie wpakować :)

2. Do mycia najelepiej destylowana :) Bo taka nie zawiera kamienia :) I nie widać potem śladów :)

3. Po za tym wszystko jak najbardziej łokej :D Jak wsadzisz i poustawiasz to weś przy ścianie ( chyba 7m od ) zrób fotke jak sie światło rozchodzi :)

 

zuse - co do poziomowania i twoich opini... myślisz że ty swoimi soczewkami/xenonami nie oślepiasz? OŚLEPIASZ JAK CH.... !!!! Mimo że masz poziomowanie ( o ile masz xenon ) tak czy siak poziomowanie nie działa tak jak niektórzy myśla! Poziomowanie to wynalazek tylko dlatego że ludzie zapominaja jak coś naładuja do bagażnika spuścić nieco lampy! Powinno być w standardzie w każdym samochodzie czy ma sie xenon czy nie ! Bo tak czy siak jak nie przestawisz świateł a jedziesz z pełnym bagażnikiem oślepiasz wszystkich! Wracajac jeszcze do czasu reakcji poziomowania to nie jest to takie szybkie mniej wiecej tak jak recznie :) A jak jedziesz przez jakaś "chopke" to sobie zobacz ile taka "chopka" trwa i sobie pokreć recznie kułkiem i zobacz czy by lampy zdarzyły zjechać... DUPA zdarzą... jeszcze nie wymyślili takich co by tak reagowały...

 

BTW ogólnie to czemu nie wstawiłeś d1s? Są nieco nowsze i mniejsze... :) żywotność d1s jest wieksza :) Po za tym ja narazie będe wstawiał bixenon do moich helli jak wszystko dobrze wyjdzie wstawie do zespolonych ale w miejsce dłógich czyli bede miał na krótkich 2x soczewka ;) Czyli jasność nieziemska :D hehe ;) a co mi tam ;p

 

UPDATE:

Zrób z tego jakiś how to i dawaj z tym do warsztatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Temat juz dawno jest w Warsztacie ;-) I How To pelne zrobione! ;-) Zobacz na 1 strone!!

 

A nie zalozylem D1S bo zarowka D1S jest w calosci z ta mala cewka a ja nie mam do niej kabelka i mocowania w soczewce... dlatego zostaje D2S! ;-)

 

pawel b6 napisal:

 

Wiem ,że nie ma bixenonu,ale wtedy jest ori więc coś za coś.

 

 

Dlatego skoro ja chcialem Bi-Xen to musialem go zrobic prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbigNieff no to chyba ze miałeś ;) D1s ponoć są duzo krótsze.. BTW :) Nie prościej było skleić je sylikonkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sheriff
....soczewka swieci normalnie swiatlem mijania - krotkim... a przy wlaczeniu dlugich wlacza sie H7 obok i odslania sie przeslona w soczewce ktora swieci swiatlem drogowym - tzw dlugim! Nie rozumiem troche Twojego pytania...

 

Sorry że się wtrące, ale po co mieć 2 x długie ?? Zółte światło szpeci wieczorem jasnośc ksenonu ...A zapewniam że ksenon na długich w zupełności wystarczy. Bez znajomości jak trafisz na jakiegos upierdliwego(wnikliwego) diagnoste to bedzie miał zastrzezenia do samej lampy -nie wnikając o poziomowanie- niesprawna lampa. Ja u siebie w B5 przerabiając na bi pomalowałem cały srodek na czarno, tylko zostawiłem sama soczewke która spełnia role długich/krótkich i sie przyczepili tylko o to że jako zaslepka siedzi zarówka i nie świeci ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
ZbigNieff no to chyba ze miałeś ;) D1s ponoć są duzo krótsze.. BTW :) Nie prościej było skleić je sylikonkiem ?

 

Aj zrobilem jak zrobilem ;-) a jesli chodzi D1S to nie mam kabelka ktory podlacza sie do zarowki... tam idzie jakas specjalna kostka ktora wychodzi z przetwornicy...

 

sheriff myslalem o tym zeby je psiknac na czarno - ale tak czy tak zostawil bym klosz na H7 tak jak jest... wez pod uwage to ze mozna kupic zarowki H7 Philips Blue Vision lub GT150 ktore swieca bialmy swiatlem i jest ono prawktycznie takie samo jak xenonowe - razem efekt bedzie konkretny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edomek

pozostalosc po długich mozna by przerobic na przeciwmgielne ktorych w b5 brak

tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sheriff

Mysle że jednak h3 w miejscu długich troche mija sie z celem -po prostu z racji budowy odbłyśnika beda świeciły w góre a nie w dół ...przynajmniej ta tak mysle ..

 

Ale wracając do tematu, testowałem wczesniej zarówki róznych firm i najblizej xenonu wypadały jakies tam bazarkowe zarówki -serio !! tyle ze ze swieceniem powyzej 30 m to było mozna zapomniec .... W moim przypadku taniej wyszła przeróbka na bi (koszt 2 x soczewka -200pl komplet + spray + czteropak + wolny wieczór).

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sheriff Widziałem takie światła tj Bi-xenon + długie ;) heh nawet nie wiesz jaka jasność :D Jak w dzień :D

 

BTW przeciwmgielnych to w B5 rozwiazane jest to na zarówkach H4... która idzie jako długie ( na jednym włóknie ) i krótkie na drugim... ciekawe jak to bedzie się tylko miało jak się spoleruje przednią szybke :/ Tego już nie wiem ;) Ale niebawem moge wam powiedzieć... jak sie zachowuje snop światła bez szybki :>

 

//MrWho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
sheriff Widziałem takie światła tj Bi-xenon + dłogie ;) heh nawet nie wiesz jaka jasność :D Jak w dzień :D

 

[...]

 

 

Dokladnie wiem jak to swieci - mimo ze wiejsko to wyglada ... moj ojciec ma takie w E-klasie W211... soczewki sa identyczne jak u niego takze spodziewam sie "swiatla"

 

 

BTW. Opozni sie zalozenie lamp bo mialem male puk i mam zderzak do wymiany :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbigNieff, to miałeś szczęście że już ich niezałożyłeś bo może musiałbyś robić nowe,ale co tam przecież już wiadomo jak :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh świeta prawda Pawle ;) Dobrze że ich nie założyłes :D Jak by co mam przednią belke :) Prawie nowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
ZbigNieff, to miałeś szczęście że już ich niezałożyłeś bo może musiałbyś robić nowe,ale co tam przecież już wiadomo jak :rotfl:

 

I tutaj sie mylisz :-D hehe bo lampy mam cale - poszedl mi tylko zderzak i belka idzie do wymiany....

 

MrWho kurde szkoda ze mowisz tak pozno bo kupilem belke dzis za 100zl... no ale nic bede mail na uwadze :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damien

musze powiedzec ze bylem pod wielkim wrazeniem jak mialem okazje przejechac sie passkiem Michala w nocy. swiatlo jest poprostu cudne... lampki kozacko oswietlaja droge i pobocze. passek wyglada jeszcze lepiej! ocencie sami... ja jestem na TAK!

 

a907ec7fbb9d3d48.jpg

 

a to fotka z moja perelka :]

 

95b2234b4c8f5ec6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pykniesz w końcu te fotki przy ścianie :D Jestem ciekaw jak to świeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Poczekaj bo musze cholera znajsc taka sciane :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką kolwiek :> Aby było widać jak to świeci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie. znajdz, znajdz, jak by ktos chcial taka jedna lampe DEPO to mam na testy. nowa sztuka, tylko obudowa jets peknieta tam gdzie kostka na kable wychodzi. pusciłem temat w dział SPRZEDAM, adminku, prosze nie kasuj mi tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Nareszcie obiecane fotki :-D

 

Drzwi mojego garazu ;-)

 

IMG_0064-m.jpg

 

IMG_0065-m.jpg

 

Teraz w calkowitej ciemnosci (bo ktos mi lampe pod domem rozbil i ukradl zarowke :-D):

 

XENON:

IMG_0062-m.jpg

 

BIXENON

IMG_0063-m.jpg

 

 

Narazie zrobilem tylko takie bo mialem chwile czasu na weekendzie majowym ;-)

 

 

BTW. Co do opini zuse na temat oslepiania ludzi... jest w tym troche racji, a mianowicie chodzi o wzniesienia lub przy zjezdzaniu z gorki... dlatego montowane sa systemy samopoziomowania... glownie wiadomo ze kazdy z nas oslepia na wzniesieniach itp. ale siwatlo xenonowe jest duzo mocniejsze i oslepia odrobine bardziej! Teraz tylko montaz spryskow mnie czeka... ;-) zapodam "How To" jak bede robil :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbigNieff ale na wzniesieniu ci samopoziom nie pomoze! Bo on działa na zasadzie ugięcia amortyzatorów... Wiec tylko jak napakujesz do kufra coś to ci opuści lampy a tak to nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności