Skocz do zawartości
Gość ZbigNieff

Przerobka DEPO z xenonu na Bi-xenon zakonczona powodzeniem!

Myslisz ze moja przeobka wyszla na dobre?  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Myslisz ze moja przeobka wyszla na dobre?

    • Tak, wrecz super!
    • Ogolnie mi sie podoba!
    • Wyszlo pozytywnie, ale nie jestem za tym aby samodzielnie przerabiac lampy!!
    • Cos mi tutaj nie pasuje, ja zrobil bym to inaczej...
    • Ja osobiscie zrobil bym to inaczej i mi sie to nie podoba!
    • Kicha, tandeta, totalnie beznadziejnie to zrobiles!!
    • Nie mam zdania, nie wiem po co to zrobiles...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZbigNieff

Witam,

 

Zakonczylem przerobke moich lamp na Bi-xenon ;-) udalo sie z wynikiem dodatnim! Nizej zamieszczam opis i fotki jak robilem calosc krok po kroku - moze ktos tez zdecyduje sie na cos takiego ;-) ogolnie roboty dosc duzo ale zawsze to satysfakcja! Wiec zaczynamy:

 

Do przerobki potrzebne nam sa lampy xenonowe, soczewki bixenonowe, przetowrnice, okablowanie i zarowki xenonowe... Nastepnie takie narzedzia jak wiertarka, gumowka i opalarka badz piekarnik (patent Myster`a) :D

 

Ja wyposazylem sie w przetwornice z Nissana 350Z oraz soczewki bixenonowe z Audi A6 wraz z odblaskami z roku 2004. Zarowki wiadomo D2S i kabelki ;-) a wygladało to tak:

 

650e1e3993bec981m.jpg

 

60115143a1232550m.jpg

 

e4d987588241f6d2m.jpg

 

 

 

Pkt 1

 

Jak juz jestes w posiadaniu reflektorow z Depo badz Hella (szczerze Helli bym nie rozwalil) to musisz je rozkleic - ja w tym celu uzylem opalatki - nagrzalem jezdzac z jednego konca lampy na drugi najpierw gorna czesc oraz jeden bok.... podwazylem srubokretem i puscilo - pozniej delikatnie wsadzilem nozyk zeby znow sie nie skleilo - nastepnie znow nagrzalem dolna czesc i drugi bok lampy - podwazylem i tez poszlo (pytalem wczesniej na forum i Myster powiedzal mi ze on uzyl do rozklejenia reflektora piekarnika). Klej w reflektorach ma to do siebie ze jest bardzo podatny na temperature i latwo sie poddaje.

 

 

Pkt 2

 

Nie robilem zdjec jak rozklejalem reflektory dlatego poki co pisze ;-) Wiec gdy juz poradzimy sobie z rozklejeniem reflektorow trzeba je rozkrecic na czesci pierwsze, po wyjeciu odblasku do ktorego przymocowana jest soczewka xenonowa - trzeba ja wykrecic - zamocowana jest zazwyczaj na sruby! Po wykreceniu soczewki odblask wyglada nastepujaco:

 

393dac4c6674e25fm.jpg

 

 

Pkt 3

 

Odkrecamy wiec wszystkie metalowe uchwyty - blaski i przytepujemy do dzialania, mianowicie soczewka xenonowa byla o srednicy 67mm - niestety soczewka bixenonowa okazala sie nieco wieksza i jej srednica miala cale 73mm - trzeba bylo wiec powiekszyc otwor w odblasku - do tego uzylem kamienia slifierskiego wlozonego do wiertarki (koszt okolo 4zl w TESCO) a wygladal on tak:

 

f54e28eb9d854a7am.jpg

 

Po okolo 10min rownomiernego "slifowania" otwor w odblasku powiekszyl sie do wymaganej przeze mnie wielkosci, nizej zdjecie - jeden oryginal a drugi powiekszony!

 

daf659d256d18bb8m.jpg

 

A tutaj juz oba powiekszone do wymaganych rozmiarow ;-)

 

e5dbd1ed81e062f8m.jpg

 

 

Pkt 4

 

Z tylu lampy po wlozeniu soczewki okazalo sie znow ze zawadza jeden z uchwytow wejscie dla soczewki wiec znow uzylem kamienia do slifowania zeby to delikatnie spilowac ;-) nadal sie wysmienicie! Efekt na foto ponizej...

 

19187a16bbc19c0dm.jpg

 

 

Pkt 5

 

Teraz nie pozostalo nic jak przymocowac soczewke do lampy - pomyslow bylo wiele - na poczatku wycialem z odblaskow od Audi uchwyty i mialem je przykleic zywica badz poxipolem - nie zdalo to rezultatu - po dluzszych namyslach odszedlem do wniosku ze najbardziej odpowiednia opcja bedzie dorobienie blasek mocujacych podobnych jak byly w oryginale, w tym celu pojechalem do znajomego aby poszukac blachy o grubosci 1mm - znalazla sie jakas stara obudowa od lodowki, nadala sie wysmienicie - sorry ale nie mam zdjec jak ciąłem blache i dopasowywalem blaski bo robilem to poza domem i nie mialem przy sobie aparatu - potrzebna byla gumowka i wiertarka (wiertlo 4mm) nizej juz efekt koncowy.

 

c531d9e8a53f23f3m.jpg

 

a9cce309419ede0am.jpg

 

Przy mocowaniu soczewki nalezy jednak pamietac o bardzo waznej rzeczy - chodzi o to zeby zamontowac ja przy uzyciu poziomicy wzgledem odblasku lampy - soczewka musi by rownolegle ulozona do lini gornej badz dolnej odblasku...

 

b5274ecbed7fbcacm.jpg

 

4e123f6de3e9a76bm.jpg

 

f3dec2b551783de9m.jpg

 

5b1ba2ae4e2939b1m.jpg

 

2384c994eef800d7m.jpg

 

 

Pkt 6

 

Kiedy soczewka siedzi juz w lampie mozemy podlaczyc kabelki. Przetwornice to wiadomo plus i minus (w lampie minusy zawsze sa brazowe a plusy zolte albo biale) pod dlugie podlaczamy kable od przeslon Bi-xenonu i tyle - teraz trzeba zajac sie sklejeniem reflektora! Jak sie okazuje to niepotrzebnie usuwalem klej z jednego z nich, po usunieciu kleju ktore owszem nie jest zlym posunieciem do sklejenia uzywamy kleju do szyb - ja kupilem WURTH (bardzo brudzi - ciezko sie po nim domyc) schnie bardzo szybko i trzyma tez bardzo dobrze! Natomiast drugi reflektor skleilem w nieco inny sposob - rozgrzlaem stary klej na kloszu jak i obudowie lampy opalarka na maxa - ze ciezko bylo dotknac - przylozylem klosz (wszedl jak w maslo) zalozylem metalowe klipsy i pasowalo jak malina!! A plus tego wszystkiego jest taki ze lampa wyglada jak oryginal...

 

 

Pkt 7

 

Teraz kiedy lampy zostaly juz sklejone trzeba pomyslec gdzie i jak najlepiej zeby nie dostala sie do srodka woda zamontowac przetwornice, ja wpadlem osobiscie na taki maly pomysl aby je wkleic w gume oslaniajaca zarowke H7 i przymocowac blaszka - wiec zaopatrzylem sie w wiertlo wycinajace dziurki:

 

0dad2aa7ca50f312m.jpg

 

... i wycialem dziurke w taki wlasnie sposob ze przetwornica naszla na to jak znalazl, uszczelilem calosc syliconem od spodu! Prezentowalo sie to tak:

 

0854300ae0ad4be1m.jpg

 

8c952ca8b661701fm.jpg

 

Nastepnie wycialem z blachy nierdzewnej (pochodzenie -=> dach sasiada :D ) kawalek metalowej blaszki (przyznam sie ze tutaj sie nie postaralem) ktora solidnie trzyma przetowrnice.

 

b82fe8afd1aee9dfm.jpg

 

 

Pkt 8

 

Kiedy juz pomysl gdzie i jak zamontowac przetowrnice mamy z glowy trzeba wymyslec ktoredy puscic kable od przetwornic zeby znow nie dostawala sie do nich woda, tutaj znow przyszlo mi do glowy cos jak wycinanie otworow i wycialem owy otworek w obudowie lampy:

 

66a6a732bc75cdacm.jpg

 

Kable zlaczylem metalowymi sciskami (koszt 1zl w elektrycznym) i zaslepilem calosc ladna guma ktora nie przepuszcza wody ;) a wyglada to tak:

 

db58938782bafc34m.jpg

 

 

Pkt 9

 

Nagle pojawil sie problem ktory tez rozwiazalem ale myslalem nad tym okolo 1 dnia :D mianowicie soczewka Bi-xenonowa jest duzo wieksza od xenonowe i wystawala poza lampe okolo 3-4cm. Co widac na zdjeciu ponizej:

 

f0d182a2c984195fm.jpg

 

Po dlugich zastanowieniach wpadlem na pomysl zeby przedluzy otwor i na koncu zalozyc gume - mozna w tym celu uzyc rury PCV ale trzeba by miec na taki wymiar, mozna uzyc innej rury albo nawet zaslepic to workiem (osobiscie nie chcialem kichy) natomiast mi w rece wpadla puszka bo vodce Finlandii :D

 

16c7bb436ac50437m.jpg

 

... okazala sie ona prawie taka sama rozmiarem jak otwor w lampie :) Wiec do dziela - odcialem kawalek - obkleilem czarna izolacja zeby wygladalo bardziej pod kolor i co sie okazalo -=> pasuje perfekcyjnie!!

 

27dfa262b1972ec8m.jpg

 

 

 

Efekt koncowy:

 

035b3a6ccef89526m.jpg

 

505b17cd0f4d88dfm.jpg

 

 

Osobiscie jakby ktos podjal sie tak wyczerpujacej przerobki to chetnie pomoge - zanim jednak zaczniesz pomysl "przeciez ja psuje - rozklejam calkiem nowe i dobre lampy"

Jesli o czyms zapomnialem piszcie! Napewno dopisze i pomoge!

 

 

Pozdrawiam,

ZbigNieff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies zdjecia jak to swieci ? jakie koszta przerobki? xenony i przetwornice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozwiazales problem poziomowania swiatla...wiesz ze bedziesz STRASZNIE OSLEPIAL ludzi !! :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
Witam

Jak rozwiazales problem poziomowania swiatla...wiesz ze bedziesz STRASZNIE OSLEPIAL ludzi !! :krzeslem:

 

Zapomnialem napisac - lampa normalnie sie poziomuje. silniczek pasuje i dziala normalnie a gorne pokretla tez reguluja lampe! Nie bede w ogole oslepial ludzi bo soczewki sa ustawione dokladnie tak jak poprzednie - jakbys przeczytal artykul wyzej to zobaczyl bys ze uzylem poziomicy to tego zeby ustawic soczewke... :wpale::wpale:

 

jakies zdjecia jak to swieci ? jakie koszta przerobki? xenony i przetwornice?

 

Zdjecia niebawem az zaloze na samochodzie, czekam tylko na kierunkowskazy ktore gosc wysyla mi dokladnie 5 dni :/ ale mam nadzieje ze w poniedzialek dojda!

 

Koszta byly nastepujace:

 

Lampy z Depo = 405zl za komplet

Przetwornice i soczewki z odblaskami kupilem razem od goscia we Wro = 600zl

Izolacja, wiertlo, kamien slifierski, klej do szyb = okolo 30zl

 

To chyba wsio co zaplacilem ;-) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZbigNieff, respekt opis jest SUPER!!!! leci do warsztatu tylko wklej jeszcze fotki jak to świeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edomek

opis super

a jak rozwiazales sprawe sprysków?

poziomowanie mozan pominac przy dobrym ustawieniu swiatel i pamietaniu przy tylnym obciazeniu autka, ale do braku spryskow moga sie dopie...... niebiescy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Spryskiwacze mam zamiar zalozyc - to kwestia czasu... ale z tego co mi wiadomo to niebiescy nie maja nic do tego - to jest dla Twojej wygody - czy masz spryskiwacze czy nie - moze sie myle... ale przyjdzie czas i na nie ;-) napewno tez zaloze!! Nie pozostaje mi nic jak wyposazyc sie w spryski - pompe - osobny zbiornik i calosc zamontowac! ;-) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie moge sie zgodzic ze wsztystko jest OK

 

 

Reczne ustawianie swiatel jest dobre przy konwencjonalnych swiatlach ale nie przy XENONACH.

Natezenie swiatla jest tak ogromne ze nawet chwilowa zmiana wypoziomowania samochodu potrafi oslepic kierowce. Jezeli bylo by to tak ja ZbigNieff mowisz to VW nie wyposazyl by samochodu PASSAT w czujniki ugiecia zawieszenia. Poza tym spryskiwacz to nie BAJER tylko ochrona innych uczestnikow ruchu drogowego przed oslepieniem. Tak jak pisalem wyzej....swiatlo XENONOEW jest tak intensywne ze rozprasza sie na brudzie na kloszu reflektora i swieci jak popadnie...

 

Ja wiem ze reflektory XENONOWE to super wynalazek ...ma w swoim ale nie zabardzo sie przychylam do do SAMORUBEK !!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edomek

wiem ze dyskusje na temat przeroby byly i to nie tylko jedne

wg mnie jezeli podejdze sie do tego w sposob rzetelny to powinno byc wszystko w porzadku.

soczewki dedykowane do ksenonu,

spryskiwacze

dobra regulacja

 

jezeli chodzi o samopoziomowanie to nie dziala ono w czasie jazdy samochodu tak szybko jak szybko przeskakujemy na dziurach

 

oslepiac moga oczywiscie jezeli nawalimy na tyl i nie obnizymy recznie do odpowiedniego poziomu

 

samorobki typu stary klosz pod h1 lub h4 i do tego zarowka ksenon - to jak najbardziej tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

zuse ale po raz kolejny tlumacze Ci ze soczewka siedzi tak samo jak poprzednia z reflektorow Depo - czyli rownolegle do lini... zreszta zapalem juz lampy i swici dokladnie w lini poziomej - teraz pozostalo tylko wyregulowac calosc gora i dol... ale to dopiero jak zaloze je do auta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze do lamp xenonowych to nie bajer, a wymóg. Bez tego nowe auto nie uzyskałoby homologacji. poza tym automatyczna regulacja świateł w xenonach ma za zadanie reagować na obciążenie auta, a nie na krótkotrwałe ugięcie się koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie

 

Jak rozwiazales problem swiatel KROTKICH?? bo XENONY swieca na krtotkich...i dlugicz.

 

Jak ten problem rozwiazales??

 

 

Nie to ze sie czepiam.....

 

Imponuja mi ludzie ktorzy potrafia cos samemu zmajstrowac a w szczegulnosci cos dobrego i bezpiecznego

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
A mam pytanie

 

Jak rozwiazales problem swiatel KROTKICH?? bo XENONY swieca na krtotkich...i dlugicz.

 

Jak ten problem rozwiazales??

 

 

Nie to ze sie czepiam.....

 

Imponuja mi ludzie ktorzy potrafia cos samemu zmajstrowac a w szczegulnosci cos dobrego i bezpiecznego

 

Pozdro

 

A jak mialem rozwiazac? Soczewka swieci normalnie swiatlem mijania - krotkim... a przy wlaczeniu dlugich wlacza sie H7 obok i odslania sie przeslona w soczewce ktora swieci swiatlem drogowym - tzw dlugim! Nie rozumiem troche Twojego pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem bi-xenon do swojego paska za 1400. wszystko nowe od helli. nawet gwarancje dostalem na 6 miechow.hehe teraz przymierzam sie do zamontowania spryskow i samopoziomowania. tylko prosze nie bijcie, ze tego jeszcze nie zrobilem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reczne ustawianie swiatel jest dobre przy konwencjonalnych swiatlach ale nie przy XENONACH.

Spoko spoko,tylko nie wiem czy wiesz że w większości aut samopoziomowanie nie działa tak szybko jak myślisz,ja mam ręczne od 4 lat i nie ma problemu ,jeśli są dobrze ustawione,nie raz spec od xenonów mówił mi że samopoziomowanie jest ok. ale często się psuje,a działa to wtaki sam sposób jak ręcznie,nie raz widziałem auta jak mnie oślepiały i miały seryjnie samopoziomowanie np.Ford s-max lub e-klasa nowa.Uważam że jak jest zrobione z ori podzespołów to nie ma co się czepiać.Bo zawsze ten co ma orginalne będzie przystawał przy swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja sie nie czepiam, tylko sie zastanawiam, skoro samorobka dziala "FENOMENALNIE", CZY NIE LEPIEJ TANIEJ I SZYBCIEJ JEST WSTAWIC ORGINALNE UZYWKI??

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Ja sie nie czepiam, tylko sie zastanawiam, skoro samorobka dziala "FENOMENALNIE", CZY NIE LEPIEJ TANIEJ I SZYBCIEJ JEST WSTAWIC ORGINALNE UZYWKI??

 

 

Pozdro

Pewnie że masz rację,ja bym dopłacił 400zł i wsawił ori,ale niektórzy lubią inaczej i to się też chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damien

lampki swieca naprawde extra! wykonanie bardzo dobre... mialem mozliwosc ogladania ich na zywca i jestem naprawde w szoku efektu :) nie ma do czego sie przyczepic!

a tak wygladala mala przymiarka :evil:

 

6c75bb4729da2f02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
Witam

 

Ja sie nie czepiam, tylko sie zastanawiam, skoro samorobka dziala "FENOMENALNIE", CZY NIE LEPIEJ TANIEJ I SZYBCIEJ JEST WSTAWIC ORGINALNE UZYWKI??

 

 

Pozdro

Pewnie że masz rację,ja bym dopłacił 400zł i wsawił ori,ale niektórzy lubią inaczej i to się też chwali.

 

 

Tak tylko wezcie pod uwage ze nie ma Bi-Xenonu do 3B5! Jest tylko Xenon!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że nie ma bixenonu,ale wtedy jest ori więc coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności