Skocz do zawartości
jubiler

Demontaż tylnej kanapy w Passat B8

Rekomendowane odpowiedzi

czy ta sama metoda wyjmowania sprawdzi się do kanapy z fabrycznymi fotelikami dla dzieci?

dziś próbowałem - fakt, że tylko raz  - ale poległem i kanapy nie zdemontowałem...siedzi jak przykręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam jeszcze jedną informacje, której szukałem i nie znalazłem przy wymianie tylnej kanapy. 
Czym różni się tylna kanapa kombi od sedana?

Siedzisko jest takie samo. 
Różnica jest w oparciu. W kombi środkowy zagłówek wchodzi w oparcie(tzn. w oparciu jest zagłębienie na zagłówek), a w sedanie nie. Łatwo to poznać przy przeglądaniu ofert w Allegro. 

Edytowane przez lolekb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odważylibyście się zdjąć obicie z siedzenia? Mam wersję GT czyli pół na pół. Problem w tym że przeszkadzał mi smród papierosów z tyłu i po zdjęciu kanapy (Dzięki temu poradnikowi) stwierdziłem że cała gąbka jest przesiąknięta smrodem. Kupno samej kanapy w UK graniczy z cudem do tego jak sprawdzić czy nie palacza. Obicie było prane mechanicznie ale smród jakiś jest w gąbce. Pytanie czy można oba elementy odseparować i jakoś wyczyścić dokładniej. Dzięki

volkswagen-passat-review-2015_53.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem. Trochę podchodzę do tego z pesymizmem bo to w końcu osad/zapach. Kanapa się wietrzy kilka dni w szopie w oczekiwaniu na ozonator...

 

Screenshot_20230505_224619_com.ebay.mobile.jpg

 

20g/h to podobno duża wydajność na kilka minut pracy. Zagłębiając się w temat ozonatorów trochę zmieniłem podejście na optymistyczne :)

 

Aktualizacja

Muszę przyznać, że to małe ustrojstwo przyniosło już rezultaty. Wczoraj zrobiłem drugie podejście około 20 minut z rozebraną kanapą ustawioną na fotelami. Ozonator pod schowkiem pasażera gdzie podobno zasysa powietrze w trybie cyrkulacji. Po otwarciu drzwi czuł było ozon i duże jego stężenie. Przewietrzyłem auto i zamknąłem na całą noc.

Po całej nocy gdy wsiadłem do auta od razu było czuć różnicę na plus. Myślę, że jeszcze jedna sesja i smród papierosów zniknie. Pozostaje mi tylko zaszyć ponownie tapicerkę na siedzenie co będzie nie lada wyzwaniem pomimo nowych zaczepów i specjalnych zacisków.

 

IMG_20230512_140806.jpg

 

Jestem po założeniu tapicerki. Dwie godziny pracy ale jestem zadowolony. Wygięte szczypce bardzo pomocne aby w głębi gąbki można zaciskać haczyki. Trzeba tylko zacząć w odpowiednim miejscu aby nie zablokować dostępu do innych miejsc. Ja zaczęłam od lini wzdłuż pasów. Oczywiście zaczynamy szyć od góry kanapy. Materiał i skóra była prana w delikatnym płynie na 30C. Trochę środek kanapy zrobił się twardy pewnie za długo na słońcu ale już nawilżyłem środkiem i potrzymał w domu kilka dni. Może się przyjmie

Co do ozonatora, robi swoją robotę. Polecam 

IMG_20230514_194354.jpg

IMG_20230514_194735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdjąć tapicerkę. Zmarnowałem trochę czasu na otwieranie haczyków zamiast je po prostu rozciąć. Nowe haczyki i zaciski £10 więc szkoda zachodu z zamykaniem starych.

Materiał do prania a gąbka czeka na ozonator.

 

IMG_20230508_113001.jpg

IMG_20230508_112929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności